Watersnoodmuseum Lintje voor 'moeder' van Zeeuwse jeugdtennis Mededeling 'In de Deense geschenkwoning worden films vertoond. Wij richten het huis niet in omdat dit al bij museum De Meestoof in Sint Annaland is te zien.' ees leef Niemand in de fout bij drankcontróle Flakkee Uitleg borstvoeding in ziekenhuis Dirksland Jongens gepakt wegens afsteken van vuurwerk Sixties en Seventies bij Luctor et Emergo Vrouw opgelicht in Vlissingen Aanrijding tussen bromfietser en fietsers Rianne van Wanrooy benoemd tot Lid in Orde van Oranje-Nassau. 1 4 Maandag 5 januari 2009 PZC S l.v.m. technisch onderhoud is onze lezersservice vandaag na 16.00 uur niet meer bereikbaar. MIDDELHARNIS - Automobilisten op Goeree-Overflakkee weten zich te gedragen. De politie nam zaterdagochtend vroeg vijftig blaastesten af aan de Olympiaweg in Sommelsdijk, na dat vrijdagavond aan de Oudeland- sedijk in Middelharnis al veertig automobilisten waren gecontro leerd. Niemand had te veel gedron ken. Bij Middelharnis reed iemand rond zonder autogordel. Die was het haasje en kreeg prompt een be keuring. DIRKSLAND - De lactatiedeskundige van het ziekenhuis Dirksland geeft uitleg over borstvoeding. Dat ge beurt maandagavond 12 januari van 20.00 tot 22.00 uur. De avond is bedoeld voor zwangere vrou wen. Veel Schouwen-Duivelandse vrouwen bevallen in Dirksland. Er wordt gepraat over het belang van borstvoeding, het op gang brengen en houden van borstvoeding en over kolven. Opgeven kan via lactatiedeskundige@zhsdirksland.nl of via 0187-607410 MIDDELBURG - De politie heeft dit weekend enkele jongens doorver wezen naar Halt wegens afsteken van vuurwerk. Twee jongens, 16 en 13 jaar oud en afkomstig uit Middelburg en Barneveld, werden zaterdag betrapt tijdens het afste ken van vuurwerk in de Prins Wil lem Alexanderstraat in Middel burg. Gisteren gooide een jongen vuurwerk in een prullenbak. Ook deze jongen werd samen met een plaatsgenoot doorgestuurd naar Halt. RENESSE - Muziekvereniging Luc tor et Emergo in Renesse houdt haar jaaruitvoeringen in het dorps huis. Zaterdag 31 januari is gereser veerd voor donateurs, op zaterdag 7 februari is ook ander publiek wel kom. Thema dit jaar is 'back to the sixties and seventies'. Het orkest speelt nummers van Abba, Elvis, James Last en Demis Roussos. Te vens muziek uit dé films van Ja mes Bond en de musical Hair. Tij dens de donateursavond is het bal na met The Family Dee. De concer ten beginnen om 19.30 uur. VLISSINGEN - Een Vlissingse is giste ren opgelicht. Ze werd aangespro ken door een man, die vertelde dat zijn auto zonder benzine stond. De vrouw bood de man aan met haar mee te rijden naar een benzinestation. Onderweg werd de man gebeld door een vriend die benzine had geregeld en bij een bedrijf in de buurt zou werken. De vrouw bracht de man daar naartoe en gaf hem 50 euro. Die zou ze later terugkrijgen, maar ze heeft de man niet teruggezien. MIDDELBURG - In Middelburg vond gistermiddag een aanrijding plaats tussen een bromfietser en twee Vlissingse fietsers van 13 en 15 jaar. Een 21-jarige bromfietser uit Mid delburg reed achter de twee fiet sende meisjes. Hij remde af, slipte met zijn brom fiets en kwam in botsing met de meisjes. Allen kwamen ten val. Het 13-jari- ge meisje is met een gewonde knie per ambulance naar het zieken huis gebracht. door Ton van den Nouweland GOES - Ze 'rook lont' toen mensen van de tennisclub Groede zeiden dat ze toevallig in de buurt waren. „Ik zal wel een speldje van de bond krijgen, dacht ik. Maar toen zag ik mijn familie en hoorde dat de wethouder er ook was. Hoe-oe, da's niks voor mij!" Rianne van Wanrooy-De Ridder uit Burgh-Haamstede is gisteren in het Goese tenniscentrum Schelde International benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De 62-jarige Van Wanrooy kreeg haar lintje omdat ze al 25 jaar allerlei be stuurlijke en organisatorische func ties uitoefent in tennissend Zee land. Zo is ze bondsgedelegeerde, voorzitter van de Bonds Jeugdop leiding en vertegenwoordigt het district Zeeland bij de KNLTB. Al meer dan twintig jaar organiseert Van Wanrooy jeugdtennistoer- nooien in Breskens, Groede, Ter- neuzen, Goes, Zierikzee, Nieuwer- kerk, Bruinisse en Burgh-Haamste de. Ze is erelid van de LTC Bres kens. „Iemand die zo actief is, moet wel een hobby hebben waarbij ze haar hoofd eens even helemaal leeg kan maken. En dat klopt, want me vrouw Van Wanrooy speelt bridge in Burgh-Haamstede", grapte lo co-burgemeester Wijnand Renden van de gemeente Schouwen-Dui- veland, voorafgaand aan het op spelden van het lintje. „En ze houdt ook wel van een feestje want bij de bridgeclub is ze lid van de feestcommissie." Renden prees Van Wanrooy vanwege 'de vele uren die zij besteedt aan de hobby van anderen en die van de jeugd in het bijzonder'. De onderscheiding werd uitgereikt tijdens de slotronden van het K4 jeugd toernooi in Goes. Van Wan rooy liet alle loftuitingen en felici taties over zich heen komen, maar vond dat ze zich daarna nog even moest bekommeren om de laatste wedstrijdjes van het toernooi. De van oorsprong Brabantse Van Wanrooy woont sinds elf jaar in Burgh-Haamstede. Daarvoor ver bleef ze veertien jaar in Breskens. Ria Geluk (met shawl, tweede van rechts) leidt geïnteresseerden door de caissons van het Watersnoodmuseum, De zojuist gedecoreerde Rianne van Wanrooy tijdens 'haar' K4 jeugdtoer- nooi bij Schelde International. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30