Moeizame start eindigt Groenendaal: op eigen feestje gee Trainer Karl Vergouwen is zo goed als rond met Terneuzense Boys Van Hooijdonk zorgt op valreep voor remise Rinus Zegers vertrekt aan eind van seizoen naar Aardenburg. Duel met oud-Oranje smaakt Kluivert en Bergkamp naar meer. Soccerploeg van Terneuzen wint in Vliegende Vaart. Brabander (37) neemt voor eigen publiek van veldrit. 30 I Maandag 5 januari 2009 PZC door Frits Bakker MIDDELBURG - Op de dag dat in Zeeuws-Vlaanderen het soccertoer- nooi wordt gespeeld, komen elk jaar de geruchten los over trainers die komen en gaan. Zaterdag was er in elk geval één met zekerheid -vast te stellen: Rinus Zegers is vol gend jaar de nieuwe trainer bij Aar denburg. Wie dat ruim een maand geleden had durven beweren, was niet voor vol aangezien, omdat Zegers in een goede periode zat en hij de indruk wekte voor jaren bij Zaam- slag te willen blijven. Maar in een paar weken kan er veel verande ren, zo blijkt nu. Het ging een paar keer hopeloos mis op het veld, het elftal is van slag en er zijn intern wat strubbelingen. Bij Aardenburg, dat vorig jaar naar de derde klasse promoveerde, ver trekt de Belg Patrick Boute ook na dat er binnen de club zaken zijn gebeurd die het afscheid hebben versneld. 1^ De trainerscarrousel draait op volle toeren. Rinus Zegers ver trekt naar Aardenburg, Karl Vergouwen gaat vrijwel zeker naar Terneuzense Boys. Terneuzense Boys komt vandaag óf morgen met de nieuwe naam van de trainer naar buiten. Dat is vrijwel zeker Karl Vergouwen, die zo goed als rond is, maar bij zijn club Steenbergen al heeft verteld dat hij naar een zaterdag eersteklas ser vertrekt. Zaterdag liep de Vlissingse trainer parmantig rond op het soccertoer- nooi in Terneuzen, met een meer dan gewone belangstelling voor de prestaties van Terneuzense Boys. Wie de nieuwe trainer van Zaam- slag wordt, is nog niet bekënd. De namen van Angelo Nijskens, nu vooral actief als scout bij KV Kor- trijk, en Ad Roovers gonzen rond en ook Jurriaan van Poelje, net te rug van een avontuurtje in Qatar, zou één van de kandidaten zijn. laimy van Bloppoel uit Goes blijft trainer van Yerseke. Hij is bij de za terdag-vierdeklasser bezig aan zijn eerste seizoen. Marcel Lourens wordt de nieuwe trainer van Luctor'88. De Middel burger volgt in Heinkenszand Wim Davidse op. Lourens is nu nog bezig aan zijn vierde seizoen als assistent-trainer bij Kloetinge. Rien Voshol blijft trainer bij SPS. En tenslotte zijn er in de wandel gangen ook nog geruchten: Arjan Sandee naar Colijnsplaatse Boys, Ad Poortvliet naar Kruiningen, Edwin Kriens naar SKNWK en Jos Wesdorp naar Brouwershaven. door Govert Wisse HAARLEM - Na de verpletterende 6-i-nederlaag in 2008 tegen de amateurs van Koninklijke HFC kwam de selectie van de ex-inter nationals zaterdag met een sterk en verjongd elftal naar Haarlem. Maar in de 76ste editie van de Nieuwjaarswedstrijd stonden de vedetten na de eerste helft met'3-1 achter tegen de zondag-tweedeklas ser. Orlando Trustfull en Pierre van Hooijdonk hielpen oud- Oran je op de valreep aan een 3-3-gelijk- spelletje. Uit de spelerbus stapten zaterdag middag in Haarlem zestien voor malige Oranje-voetballers met bij elkaar opgeteld 636 interlands ach ter hun naam. Zeven van hen - Dennis Bergkamp, Patrick Klui vert, Frank de Boer, Aron Winter, Wim Jonk, Michael Reiziger en Van Hooijdonk - speelden in 1998 tijdens het WK mee in de halve fi nale tegen Brazilië. Daar kon Koninklijke HFC zater dag slechts één interland tegenover stellen. Die van Wytze Couperus in 1970 tegen Joegoslavië, maar van Couperus was zaterdag óp het veld geen gevaar te duchten. Hij deelde HFC's persmappen uit en keek voor het overige met de 4512 toe schouwers zijn ogen uit. Op het stampvolle HFC-complex, waar in de laatste dertig jaar niet zoveel publiek op het duel was af gekomen als nu, waren de brood jes gehaktbal en worst al ver voor het laatste fluitsignaal van Roelof Luinge stijf uitverkocht. De komst van Bergkamp, Kluivert en Frank de Boer zorgde zaterdag voor een ongekende run op de kaartjes. Voorzitter Hugo Bettink: „Een paar jaar terug hebben Gullit en Rijkaard ook een keer meegedaan, maar dat zorgden toen niet voor zo'n grote belangstelling als nu." Na afloop was Van Hooijdonk met Kluivert, Bergkamp en De Boer de man die het langst in de kou moest blijven staan om handteke ningen uit te delen. „Ach, als kinde ren daar om vragen, ben ik de be roerdste niet. Dat blijft best leuk, maar eerlijk gezegd krijg ik daar niet meer de kriebels van in mijn broek. Zeker niet met dit weer." De debutanten Bergkamp, Kluivert en Frank de Boer, die alle drie be zig zijn om zich te bekwamen in het trainersvak, komen naar eigen zeggen graag terug bij HFC. Berg kamp speelde voor het laatst in de afscheidswedstrijd van Jaap Stam. „Ik wil zo nu en dan best mee doen met oud-Oranje, als het maar een vrijblijvend karakter houdt. Het moet geen verplichting wor den." Patrick Kluivert, net hersteld van een knieoperatie en met zijn 32 jaar waarschijnlijk de jongste de butant ooit bij de 'oudjes': „Ik vond het leuk om weer eens met Dennis te spelen. Dat was voor het laatst op het EK van 2000. Wat mij betreft is het voor herhaling vat baar." Jonathan Constancia (links) van winnaar Terneuzen volgde RCS'er Hoessein Bouzambou (rechts) op als beste speler vs zeven doelpunten. door René van Stee TERNEUZEN - Het begin verliep op zijn zachtst gezegd stroef. Maar naarmate het zeer sportief verlo pen Zorgsaam soccertoernooi za terdag vorderde, kwam Terneuzen op toeren. Het avontuur eindigde met de finale, waarin de zon dag-tweedeklasser met 5-0 veel te sterk was voor RIA W. De kansloze 3-0-nederlaag tegen Terneuzense Boys en het 1-1-gelijk- spel tegen Walcheren in de poule waren op dat moment al lang ver geten. „Maar het had echt heel an ders kunnen lopen. Gelukkig deed Terneuzense Boys zijn sportieve plicht. Want doordat Walcheren in de laatste poulewedstrijd niet van hen won, waren wij een ron de verder", blikte Ryan de Regt, een van de uitblinkers aan Terneu- zen-zijde, in het Terneuzense sportcentrum Vliegende Vaart te rug op de matige start van zijn ploeg. Daryl Rawidjan, veruit de beste man van RIA, keek vlak na afloop van de finale beteuterd voor zich uit. Een halfuur later had hij toch wel een voldaan gevoeL „Ons kaarsje was na de halve finale te gen Zaamslag helemaal op. De fi nale kwam eigenlijk een wedstrijd te laat. En ook al ben ik tevreden, het is jammer dat we daarin niet meer hebben kunnen laten zien." Pas vanaf de kwartfinale toonde Terneuzen zijn ware gezicht. Mede doordat Niels Burm na het afha ken van de geblesseerde Sinan Co- ban aan de groep was toegevoegd, werd de iets te aanvallende speel stijl ingeruild voor meer zekerheid achterin. Ook in de omschakeling verliep het daarna stukken beter. Het tot dan toe verrassend sterk presterende Sluis was in het duel om een plaats in de halve finale Terneuzen wint voor de zevende keer het soccertoernooi in Zeeuws-Vlaanderen. In de finale zijn de rood-zwarten met 5-0 veel te sterk voor RIA W. door Patrick Delait SINT MICHIELSGESTEL - Richard Groenendaal maakt een diepe bui ging voor zijn eigen publiek als hij in de naar hem en zijn vader Rein vernoemde Grote Prijs Groenen daal als derde over de streep komt. Dat hij in zijn laatste thuis wedstrijd zijn meerdere heeft moeten erkennen in ploegmaat Eddy van IJzendoorn, de verras sende winnaar, en de Belg Bart Wellens is voor de 37-jarige krijger geen punt. Integendeel. Groenendaal heeft geen behoefte aan cadeautjes op zijn eigen feestje. „Ik wilde dat mijn laatste wedstrijd voor eigen publiek een echte wedstrijd zou worden, geen circusnummer", al dus de Brabander die na een be klijvende inhaalrace twaalf secon den moest toegeven op Van Ijzen- doorn. Maandenlang had de doorgaans nuchtere Groenendaal toegeleefd haar de laatste keer Sint-Michiels gestel. Hoewel hij pas echt af scheid neemt als crosser na de slui- tingsprijs in het Belgische Oost- malle werd in zijn eigen woon plaats alles uit de kast gehaald om hem op een passende manier uit te wuiven. Groenendaal werd gisteren Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hoewel niet bijzonder koningsge zind, kon hij dat eerbetoon wel waarderen. „Dit is een grote eer, al ben ik even blij met het enthou siasme van het publiek. Ik heb vandaag enorm afgezien, maar de steun van mijn supporters was hartverwarmend." De erelijst van Groenendaal dwingt dan ook het nodige res pect af. De wereldtitel van 2000 staat in Sint-Michielsgestel voor eeuwig, in het collectieve geheu gen gegrift, maar er waren ook vijftien Nederlandse titels, waar van acht bij de profs en een riedel successen in de Superprestige en de Wereldbeker. Hoewel Groenendaal bijna een de cennium toonaangevend was in de kleine wereld van de crossers was lang niet iedereen te porren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 26