Tjoba en Togo ondervinden weinig hinder van winterstop Veel tevreden gezichten op Wemeldingse Nieuwjaarsmotorcross Wallenloop wederom gewonnen door Belg Vleugel en Van Tilburg spelen goed Freek Filius rekent af met Spruijt en Van der Wekken. Zeeuwse atleten laten het afweten in de Goese loop. Fortis kampt met gebrek aan wedstrijdritme. Brian Dijkstra wint voor tweede keer het Walchers Open. Brouwer wint in Vlissingen, De la Ruelle in Heikant WÊBmÊÈÊHmÈÊÊÊÊÊÈ B PZC Maandag 5 januari 2009 29 Martijn Klem gaat aan de leiding in de clubklasse van de Nieuwjaarscross in Wemeldinge. Patrick Potter (128) achtervolgt hem. foto Willem Mieras door Herman Heuvink WEMELDINGE - Voorzitter Arjan Fa se van de motorclub De Sproeier uit Wemeldinge was een tevreden man. Voor het eerst in de geschie denis van de Zeeuwse motorcross werd zo vroeg in het seizoen een wedstrijd georganiseerd en de op komst van de rijders was prima. Fa se: „Het treffen op het circuit aan de Oude Polderweg vind ik ge slaagd. Hopelijk kunnen wij er vol gend jaar een vervolg aangeven." „Een prachtig initiatief'; beaamde Marco van Belzen uit Westkapelle. Hij had reden om tevreden te zijn, want zoon Rik won beide man ches bij de 65CC grote en kleine wielen. Bij de senioren kwamen de MX 1, MX 2 en veteranen gezamenlijk aan de start. Grote man was Freek Filius. De 21-jarige Honda-rijder uit Vlake moest uiteindelijk alleen afrekenen met Kevin Spruijt uit Meliskerke en Erik van der Wek ken uit Zierlkzee. door Sjaak Sinke GOES - De ondertitel van de 48e editie van de Wallenloop zou kun nen luiden: „Duffel hier, Duffel daar, Duffel overal." Al jaren zor gen de atleten van het Belgische A.V. Duffel namelijk voor een rede lijk aantal deelnemers aan de Wal lenloop, terwijl de Zeeuwse atle ten het massaal laten afweten. Over zes ronden van 1260 meter zorgde de 18-jarige Belg Dieter Vanstreels zaterdag voor een klin kende overwinning. Hij klopte zijn landgenoot en zesvoudig win naar Bart Verschoren ruim. Vanaf de start trok Vanstreels het overall-veld van 90 deelnemers uit elkaar. Bart Verschore en Maarten Mortelmans werden dan ook met Favoriet Mark Boot uit Burgh- Haamstede kwam in de eerst man che ten val toen hij halverwege de leiding had overgenomen van Fi lius. Hij bereikte nog wel als derde de finish maar besloot door een knieblessure niet aan de tweede manche deel te nemen. Veteraan Van der Wekken: „Het circuit was op sommige plaatsen wat glibbe rig. Ik zag sommige rijders tijdens de training al erg veel risico ne men en dan hoeft er maar een klei nigheidje te gebeuren en je bent er aan." Hetzelfde als Boot overkwam de talentvolle Carsten Goedegebure uit Yerseke. De 9-jarige won de eer ste manche in de 85CC klasse over tuigend maar kwam op kop rij dend in de tweede manche ten val. Hij verliet met een pijnlijke knie het strijdtoneel. De zege ging naar Mike Beekers uit Etten Leur. In de clubklasse won Martijn Klem uit Nieuwe Tonge. [Wj Mark Boot is een van de favorie- ten bij de Nieuwjaarscross in We meldinge. De crosser komt in de eerste manche ten val en besluit de strijd te staken. een geconfronteerd met een aan zienlijke achterstand, met Erwin Harms (Dynamica) als voorlopig beste Zeeuw op de vierde plaats. Adrie Faes (Dynamica) en Erik Kok (Dynamica) grepen de veel te snel gestarte Harms na drie ron den bij de kladden. Na vijf van de zes ronden dacht Harms dat hij al ging finishen en zette hij een fikse eindsprint in om na de finishlijn erachter te komen dat hij nog een ronde had te gaan. Met een fikse achterstand dwarrelde hij uiteinde lijk over de finish. Dieter Vanstreels liep ondertussen een gewonnen race, waarbij Ver schoren nog redelijk terugkwam maar geen zicht meer had op de zege. Junior Maarten Mortelmans, een paar weken geleden nog vier de in de Mosselloop, maakte het erepodium compleet. De zege van Dieter Vanstreels is aan de ene kant opvallend omdat door JaapJan Ritsema GOES - In de openingspartij van 2009 konden de korfballers van Fortis de stijgende lijn van vorig jaar niet doortrekken. In de strijd om behoud van het overgangsklas- senschap verloren de Souburgers van GKV. In de eerste klasse kan Tjoba na de moeizame winst op Pernix omhoog kijken. GKV-Fortis 15-8: Op de beginfase na was Fortis de minst scherpe ploeg. Ook GKV toonde zich bij tij den onmachtig, maar doordat het tweede aanvalsvak van Fortis moeite had in het ritme te komen, werd aansluiting npoit bewerkstel ligd. Bij 11-6 stond halverwege de tweede helft de nederlaag vast. Scores Fortis: Remco Crucq en Remi van de Broeke 2, Niels Bebelaar, Patrick Koppejan, Chantal Caljouw en Chalana Janisse 1. Tjoba-Pernix 12-11: Vlekkeloos door Sven Bakker MIDDELBURG - Het zijn op dit mo ment Esmee Vleugel en Laurelle van Tilburg die het Zeeuwse ten nis bij de meisjes tot en met veer tien jaar domineren. Gisteren trof fen de twee tennissters elkaar op nieuw bij het K4-jeugdtoernooi in Goes. Waar Van Tilburg vorige week het jeugdtoernooi in Goes ten koste van Vleugel won, was het ditmaal Vleugel die de titel pakte. In de finale rekende de speelster uit Wemeldinge met 6-4 7-6 af met Van Tilburg'uit Arne- muiden. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar won Sharon Coone. In de eindstrijd was de als eerste ge- dit pas zijn eerste wedstrijd was na een jaar van blessureleed. Aan de ander kant is hij een talent met Belgische titels op de cross en de 3000 meter op de baan in zijn zak. De beste Zeeuw op de vierde plaats overall was uiteindelijk Adrie Faes die in de categorie H45 als winnaar werd afgevlagd. „Ik loop weer net zo goed als tien jaar geleden", liet de Dynamica-atleet ging het niet, maar coach Chris van Put was maar al te blij met de eerste twee Bevelandse punten van deze jaargang: „Nu blijft de fo cus tenminste op de bovenste helft." Tjoba kreeg geen grip op de Leidse opponent. Van Put zag zijn aanvallers te veel verkeerde keuzes maken en voelde de noodzaak tot wisselen bij een 11-9-voorsprong. Pernix kwam langszij, maar Tjoba besliste anderhalve minuut voor tijd de wedstrijd. Bij de thuisploeg speelde Kim van de Broeke haar laatste wedstrijd. Zij is zwanger. Scores Tjoba: Gerben van Boven 5, Jouri van de Broeke, Niels Westmaas en Iris van de Velde 2, Kim van de Broe ke 1. IJsselvogels-Swift 16-13: Voor handhaving in de eerste klasse moeten de Middelburgers in 2009 uitsluitend 'finales' spelen. De eer ste daarvan ging verloren. In Moordrecht speelden de Middel burgers in een nieuvye samenstel - ling gedisciplineerd, maar net niet effectief genoeg. Coach Ralph Gil lissen zag zijn ploeg in beslissende plaatste Coone met 6-3 6-4 de meerdere van Shura Poppe. Jonas Patist was bij de jongens tot en met veertien jaar niet opgewas sen tegen Emiel van Dongen. Pa tist, speler van tennisclub MLTC uit Middelburg, verloor in twee sets (4-6 2-6) van Van Dongen. David van Hagen won de titel tot en met twaalf jaar door in de fina le Job Kardux te verslaan met 6-3 6-2. Het Walchers Open in Vlissingen werd gewonnen door Brian Dijks tra. Hij had maar weinig getennist, de afgelopen maanden, en focuste zich vooral op het tweede voetbal team van Zeeland Sport. Dijkstra is in de opstelling van trainer Eric Elenbaas de vaste keuze aan de rechterkant van het middenveld. Maar de afgelopen twee weken stonden toch even in het teken van tennis. weten. Erik Kok (Dynamica) won op de vijfde plaats overall bij de mannen H35. Theo den Herder (AV'56) is nog steeds heer en mees ter bij de mannen H55. Dochter Astrid deed hij het prima bij de vrouwen. Na een lichte achter stand op Marietta van Anrooy te hebben opgelopen, nam ze in de tweede ronde de leiding over en stond die niet meer af fases achter de feiten aan lopen. Scores Swift: Richard Geldof en Ivo de Hond 4, Jacco van den Bosse 2, Eefje van den Berg, Vera Kuijper en Mathijs Pagé 1 Gemini-Togo 5-10: De zegereeks van de Goesenaren heeft niet te lij den gehad onder de korte winter stop. Gemini kon nergens een vuist maken. Door de vierde winst partij op rij nestelt Togo zich in de top vier van de derde klasse. Scores Togo: André Goossens, Wendy Uitterhoeve en Marscha van Belzen 2, Anouk Hazelaar, Marcel Viergever, Den nis Boelman, Jan-Kees Goossens 1. - Nikantes-Stormvogels 11-14. Scores Stormvogels: Linda de Witte en Francky Koole 3, Arjen Schoe, Frank Peene en Niek Peene 2, Loura Kleine- pier en Kristian Gabriëlse 1. Scheldevogels-Seolto 4-10. Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Dennis Goedegebuur 3, Chris Mol 2, Daisy Ver kerk en Rob Harthoorn 1. Ondo-NIO 13-9. Scores Ondo: Robbie Mesu 5, Martijn Walraven 4, Wim Alla- art 2, Hagar Hoogwerf en Annelie Wis se 1. Dijkstra blies het stof van zijn racket, trok zijn tennisschoenen aan en zette gisteren de kroon op het werk door de titel te pakken bij de negende editie van het Wal chers Open in het Racketcentrum in Vlissingen. De 24-jarige Vlissinger won na een uur spelen in de finale van de derde categorie met 7-5 van Serge Eude. In de halve eindstrijd was Dijkstra met 6-4 te sterk voor Di- mitri Kaijser. De 33-jarige Eude uit Goes speelde een bloedstollende halve finale tegen Ferry Sonne- mans, die uiteindelijk met een be slissend punt door Eude werd ge wonnen: 7-6. Voor Dijkstra betekende de titel de tweede in twee jaar. Vorig jaar won hij ook al de derde categorie bij het Walchers Open. „Als ik vol gend jaar weer win, mag ik de wis selbeker houden", grapte Dijkstra. MIDDELBURG - De Scheidsrechter- loop in Vlissingen werd een prooi voor Sjaak Brouwer. De atleet leg de de 7,8 km van Vlissingen tot Dishoek en terug af in 30.22. Gert van der Vinden en Rob Schaap werden tweede en derde. Bij de vrouwen ging de zege naar Marie ke van Belzen die finishte in 38.54, voor Anja Kluijfhout en Sandra Jo- ziasse. De 4 km werd gewonnen door Tim van de Broeke (17.32) en Pau- lette de Kraker (19.11). De trimloop Jeff Thuy Memorial in Heikant kende weinig verrassin gen. Edwin de la Ruelle was de sterkste op de loop over 12000 me ter terwijl de Belgen Kris Der- veaux (5000 meter) en Frederik de Backer (3000 meter) zoals voor gaande jaren bleven heersen. Bij de vrouwen 'ging. de winst naar Saskia Goole uit Kapelle. Ze bleef Monique Allefs uit Hulst voor. De Belgische Dieter Vanstreels houdt de concurrentie ruim op achterstand in de Goese Wallenloop. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25