Lopers spekken kas Kloetinge 'En daar is alles klein Bergs duo belaagt agenten in hartje Goes nnr Spelen, schommelen, klimmen: van Oranje eer voor tennisbestuurder Mededeling rnjp m fl JL MjXj lees vind leef Sponsorloop levert 4300 euro op voor nieuw te bouwen kleedruimten. Rondleiding over Miniatuur Walcheren in aanbouw. 14 Maandag 5 januari 2009 PZC GOES - Twee mannen uit Bergen op Zoom belaagden in de nacht van vrijdag op zaterdag agenten in de binnenstad van Goes. Het duo was het er niet mee eens dat hun maat, een 31-jarige auto mobilist uit Bergen op Zoom, na een mislukte blaastest mee moest' naar het politiebureau voor een ademtest. De agenten gebruikten pepperspray en zetten een politie hond in om de twee te kunnen aanhouden. Het begon allemaal met een con trole 'in de Westerstraat. Om drie uur hield de politie daar de 31-jari- ge Bergenaar aan. Hij kreeg een rij verbod van zeven uur. Rond vijf uur zagen agenten de man weer rij den op de Grote Markt. Hij negeer de een stopteken, maar stopte even verderop toch maar. Agenten lieten hem blazen, wat mislukte. Daarop moest hij mee naar het po litiebureau. De twee inzittenden, 27- en 29-jarige mannen uit Ber gen op Zoom, wilden zich ermee bemoeien en stelden zich tegen over de politie agressief op. De drie zijn na verhoor vrijgelaten. l.v.m. technisch onderhoud is onze lezersservice vandaag na 16.00 uur niet meer bereikbaar. door Frank Balkenende KLOETINGE - Hardlopers hebben de clubkas van W Kloetinge met 4300 euro gespekt. Zo'n 140 men sen liepen zaterdagmorgen op het Kloetinge Wesselopark een uur hard om geld in te zamelen voor een nieuwe kleedaccommodatie voor voetbalvereniging Kloetinge. De kleedkamers zijn gedateerd en verkeren in slechte staat. Boven dien zijn ze te krap voor een grote club als Kloetinge. De voetbalver eniging telt 750 leden. Het bestuur wil een mooie accom modatie neerzetten, maar dat plan kost een miljoen euro. De gemeen te Goes heeft voor de vervanging anderhalve ton opzij gezet. Om W*l Een sponsorloop heeft VV Kloe- tinge zaterdag 4300 euro rijker gemaakt. De 140 lopers lieten zich sponsoren door familie en vrienden. Ze renden een uur. het gat te dichten, zijn de komen de jaren (sponsor)acties nodig. Zo zet supportersvereniging The Green White Army elk jaar een sponsorloop op touw, waarvan de opbrengst in de clubkas vloeit. Volgens Kloetinge-voorzitter Jan van der Weele helpen alle beetjes. Kloetinge zal in elk geval proberen weer een profclub naar het Wes selopark te krijgen, of beter nog, een landenteam dat naar het WK gaat. „Alle activiteiten daar om heen, zoals sponsoring en cate ring, brengen veel geld op." De kleedgebouwen worden vol gens de gemeentelijke planning in 2009 en 2010 vervangen. Of Kloe tinge dan al het gat van 8,5 ton heeft gedicht, is de vraag. Voorzitter jan van der Weele denkt dat het mogelijk moet zijn. „De begroting is nu gebaseerd op aannemersprijzen. Met zelfwerk zaamheid, door voordelig in te ko pen en het aantal activiteiten op te voeren, komen we een eind." O filmpje op www.pzc.nl/bevelanden door Maurits Sep MIDDELBURG - Een waaier van hou ten spanten op een stalen frame. Meer is het toekomstige hoofdge bouw van het nieuwe Miniatuur Walcheren nog niet. Maar indruk maakt het skelet al wel. Ook op di recteur Sven van Rijswijk van Zee land Attracties, exploitant van het park. „Zo groot en mooi. Echt ver boven mijn verwachting." Van Rijswijk geeft graag een rond leiding over het park-in-aanboüw. Zeker nu de grond bevroren is en geen lieslaarzen nodig zijn om over de bouwplaats te lopen. Negen meter hoog wordt het hoofdgebouw. Maar dat zul je straks als bezoeker niet direct mer ken. „Je komt als het ware 'klein' binnen. De entree gaat door een gangetje waar alles wordt uitver groot, zodat mensen het idee heb ben dat ze klein zijn. Een tuinhek je van negen meter hoog of zo." Na de kassa's ontvouwt zich het 1800 vierkante meter grote ge bouw in al zijn glorie. „En dan zie je ook Miniatuur Walcheren al lig gen. Daar is vervolgens alles heel klein en ben je zelf weer een reus", schetst Van Rijswijk. Tussen het miniatuurpark en het attractiepark dat erbij komt, staat een échte reus - een negen meter hoge pop, gekocht uit de failliete boedel van Het Land van Ooit. Die wisselingen van groot naar klein en terug zorgen steeds voor een wat vervreemdend effect, is de hoop en de verwachting. De bouw van het hoofdgebouw gaat ondanks de vorst en de feest dagen gewoon door. Het project ligt dan ook keurig op schema, Zeeland Attracties stelt Van Rijswijk tevreden vast. „Op 13 mei gaan we proefdraaien, op 22 mei, dat is de vrijdag na He melvaartsdag, is de officiële ope ning van de eerste fase van ZEP, het Zeeuws Evenementen Po dium. In die eerste fase zitten naast Miniatuur Walcheren ook het fastfoodrestaurant van Kentuc ky Fried Chicken en enkele win kels." Miniatuur Walcheren wordt ook zichtbaar als eiland. Het krijgt de vorm van Walcheren en er ligt wa ter omheen. Drie bruggetjes geven toegang tot het mini-eiland. In de nu nog bevroren modder is al wel zichtbaar dat de bezoekers van het attractiepark straks over verlaagde paden lopen. De huizen, kerken, molens en andere miniatu ren staan op plateaus. Volwasse- 'ln China zijn tienduizend poppetjes besteld; de bewoners van Miniatuur' nen zijn van het bukken af „Je kijkt straks tegen de gebouwen aan." De oude boerenschuur verhuist mee naar de Mortiere. Ook in het nieuwe park wordt daarin een expositie over de geschiedenis van Miniatuur Walcheren ingericht. „In China zijn tienduizend poppe tjes besteld; de toekomstige bewo ners van Miniatuur Walcheren. In Istanbul maakt een bedrijf dertig nieuwe miniaturen. Tien ter ver vanging van oude en twintig nieu we. Badpaviljoen Domburg en ho tel Westduin bij Dishoek zijn nieuw", vertelt Van Rijswijk. „En na een afwezigheid van vijf jaar keert de Kloveniersdoelen terug. Dat vinden we zelf zo'n mooi ge bouw, dat móet erin." Miniatuur Walcheren maakt onderdeel uit van Zeeland Attracties. Dat bedrijf is ook eigenaar en exploitant van Het Arsenaal en Speelcircus Bambini in Vlissingen. Zeeland Attracties wordt tevens de uitbater van Voetbal Experience, het voetbalmuseum dat in de Mortiere bij ZEP wordt gebouwd. y De directie bestaat uit Sven van Rijswijk en Edgar Angelini. Miniatuur Walcheren, ja, zo heette het en wie het eiland in het klein wil zien, vindt op het nieuwe park ge noeg van zijn gading. Maar wie er wil spelen, schommelen, klimmen en glijden, kan er ook zijn hart op halen. Het begint al in het nieuwe hoofdgebouw. Achter de kassa's komt een bin nenspeeltuin, verdeeld over drie zones. Een klimvulkaan bijvoor beeld, waar kinderen op kunnen klimmen en vanaf kunnen glijden. En botsauto's, zo'n beetje als op de kermis. „Binnen hebben we op de eerste etage ook horeca. We gaan het ge bouw verhuren voor bedrijfsfees ten. We kunnen aan één kant een podium maken en dan blijft er foto Willem Mieras Jeugdleden sprinten na het startschot weg. door Ton van den Nouweland GOES - Ze 'rook lont' toen mensen van de tennisclub Groede zeiden dat ze toevallig in de buurt waren. „Ik zal wel een speldje van de bond krijgen, dacht ik. Maar toen zag ik mijn familie en hoorde dat de wethouder er ook was. Hoe-oe, da's niks voor mij!" Rianne van Wanrooy-De_ Ridder uit Burgh-Haamstede is gisteren in het Goese tenniscentrum Schelde International benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De 62-jarige Van Wanrooy kreeg haar lintje omdat ze al 25 jaar aller lei bestuurlijke en organisatorische functies uitoefent in tennissend Zeeland. Zo is ze bondsgedelegeerde, voor zitter van de Bonds Jeugdoplei ding en vertegenwoordigt het dis trict Zeeland bij de KNLTB. Al meer dan twintig jaar organiseert Van Wanrooy jeugdtennistoer- nooien in Breskens, Groede, Ter- neuzen, Goes, Zierikzee, Nieuwer- kerk, Bruinisse en Burgh-Haamste de. Ze is erelid van de LTC Bres kens. Rianne van Wanrooy-de Ridder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20