Zeeland PZC Kans op Goes' aquaduct is groot 13 BEVELANDEN-THOLEN 17 14 en 15 Wethouder krijgt geen signalen dat plan te duur of onrealistisch is. Duik onder het ijs Vrouw opgelicht in Vlissingen Hangbuikzwijntjes zijn nog steeds spoorloos Wisseltruc kost winkelier 650 euro Zwart Frans'Captijn stort zich op de markt van crisisbeheersing Maandag 5 januari 2009 Tienduizend poppetjes bewonen het nieuwe Miniatuur Walcheren Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De kans dat Goes de Ring- brug vervangt door een aquaduct, waar het wegverkeer onderdoor gaat, is groot. Hoewel het haalbaar heidsonderzoek nog loopt, heeft wethouder Rinus Dieleman 'geen aanwijzingen' dat het plan te duur of onuitvoerbaar wordt. Een aquaduct, een betonnen bak voor het scheepvaartverkeer dat de stadshaven in- en uit wil, heeft tot nu toe een sterke voorkeur van het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. Zij vinden dat de Ringbrug een te grote blokkade wordt voor het wegverkeer. Op zichzelf zwelt het verkeersaan bod op Ringbaan-West de komen de vijftien jaar met twintig tot der tig procent aan. In die prognose is geen rekening gehouden met de ontwikkeling van woonwijken aan de noordrand van Goes. Daar komt nogal wat bij, de ko mende jaren. Allereerst de wijk Mannee (400 woningen), waar binnenkort de bouw van de eerste huizen begint. Een grote klapper vormt de Goese Schans, de omvor ming van het havenindustriege bied tot een waterwijk met twee duizend woningen. Al die bewo ners moeten de wijk in en uit en dat leidt tot een nog grotere druk op Ringbaan-West. De Ringbrug pn Goes zal de Ringbrug vrijwel ze- ker vervangen door een aqua duct. De bouw vergt 15 tot 16 miljoen euro. Hoe dat wordt gefi nancierd, is nog niet bekend. werkt daarbij volgens Goes files in de hand. De financiering van het aquaduct wordt het grootste probleem. De bouw is begroot op 15 tot 16 mil joen euro en bovendien moeten aan beide zijden van de brug kruis punten worden aangepast of ver plaatst. Het geld heeft de gemeen te niet op de plank liggen en bo vendien moet ze 12 miljoen euro missen die was geparkeerd bij de ingestorte IJslandse Landsbanki Is lands. Overigens mag de gemeente wel 3,5 miljoen euro uit het pro ject de Goese Schans gebruiken om het aquaduct te bekostigen. Dat geld was gereserveerd voor het ophogen van de Ringbrug, een in greep die volgens het college ver keerstechnisch wel iets, maar niet veel uithaalt. Een andere inkom stenbron vormt de grond rond het aquaduct, die commercieel kan worden benut. Bijvoorbeeld voor woningbouw. Als het om infrastructuur gaat, staat Goes voor keuzes. Er liggen (dure) plannen voor een aanslui ting op de A58, een halfverdiept spoor, aanpassing van het Nansen- plein en een zuidelijke invalsweg. I I THOLEN - Twaalf leden van de Thoolse duikvereniging De Snot- dolf bewegen zich zaterdagmorgen onder het ijs in de haven van Tholen. Om deze specialisatie op hun duikbrevet te halen, moeten ze twintig minuten onder het ijs blijven en daarna te- rugzwemmen naar het wak. De duikers gaan in koppels het vrieskoude water in, waarbij het grootste probleem is dat de ademhalingsautomaat kan be vriezen. Als dat gebeurt, moet een duiker weer naar boven. Het wak is eenvoudig terug te vinden omdat de duikers zijn aangelijnd. Een kwestie van het touw volgen. Het 'ijsduiken' is overigens geen eis voor een brevet. De twaalf duikers van De Snotdolf doen het voor de lol en omdat het weer eens wat anders is. foto Willem Mieras j filmpje op www.pzc.nl/tholen VLISSINGEN - Een Vlissingse is giste ren opgelicht door een man die vertelde zonder benzine te staan. De vrouw bood aan de man naar een benzinestation te rijden. On derweg werd hij gebeld door een vriend die benzine had geregeld en bij een bedrijf in de buurt zou werken. De vrouw bracht de man daar naartoe en gaf hem 50 euro. Die zou ze later terugkrijgen, maar ze heeft de man niet teruggezien. HOEK - De gedumpte hangbuik zwijntjes Jip en Janneke zijn nog steeds spoorloos. De dieren wer den vlak voor kerst in natuurge bied Braakman-Zuid achtergela ten. Op oudejaarsdag zagen passanten dat Jip en Janneke werden meege nomen in een dierenambulance, maar die was niet van de Dierenbe scherming. Sindsdien ontbreekt van de dieren elk spoor. SCHERPENISSE - Een winkelier in Scherpenisse is vrijdag een behoor lijke som geld afhandig gemaakt met een wisseltruc. Een onbekende man en vrouw hadden enkele artikelen afgere kend, maar wilden daarna ook nog geld wisselen. De winkelier kwam er pas na verloop van tijd achter dat hij 650 euro miste. De politie is op zoek naar de oplich ters. Dat het stel niet zo veel om de au to geeft, is bij iedereen bekend. Hun huis is spie en span, maar die auto! Snoeppapiertjes, bladmu ziek, cd's, lege drinkpakjes, van al les kom je tegen. Dan krijgen ze het bericht dat ze naar een begrafenis moeten. De zwarte auto is grijs van het slik, dat kan echt niet. Hij moet daar- Tip? redactie@pzc.nl om gewassen worden en dat op een dag dat het waterkoud is. Vlug die emmer vol sop en naar buiten... Zo'n vijfentwintig minu ten later komt de heer des huizes weer scheldend binnen. Hij is inmiddels-klaar met het was sen van zijn auto, dacht hij. Ja, zwart en glimmend was hij. De au to van de buurman!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19