[eelani Glühwein, chocomel en 1500 bomen Toch geen zorgpost in Weyeblick 1,3 GL: 'Onderzoek thuis bevallen' WALCHEREN 14 en 15 17 Kerstboomverbranding als nieuwjaarsreceptie in Koudekerke. Geen behoefte aan verpleging onder bewoners, zegt SVRZ. SHHHP Zwart Scheldeterrein wordt weer van alle Vlissingers Maandag 5 januari 2009 Frans Captijn stort zich op de markt van crisisbeheersing Tip? walcheren@pzc.nl Zeker 1500 kerstbomen gingen zaterdag in Koudekerke op de brandstapel. foto Ruben Oreel door Maurits Sep KOUDEKERKE - Een metershoog vuur, gratis glühwein en chocola demelk, een loterij met lekkere prijzen en honderden dorpsgeno ten die elkaar het allerbeste wen sen voor 2009. Een leukere nieuw jaarsreceptie dan de kerstboomver branding in Koudekerke is nauwe lijks te bedenken. En dat was ook precies wat de lo kale ondernemersvereniging voor ogen stond toen die drie jaar gele den een nieuwe traditie begon. De kerstboomverbranding trok zater dagavond weer vele honderden dorpelingen naar bedrijventerrein Karreveld aan de rand van het dorp. Vanaf het Dorpsplein liepen velen - ouders en kinderen vooral - in een lampionnenoptocht naar Kar reveld. Om zeven uur verzamel den zij zich bij de muziektent voor een rondje door het dorp. Een half uurtje later waren ze op Karreveld en kon de kerstboomverbranding beginnen. Eerder op de dag tussen tien en Beetje benzine sproeien op de bomen, fakkel erbij en het vuur schoot omhoog. drie uur konden de kerstbomen al worden ingeleverd. Zo'n 1500 la gen er uiteindelijk opgestapeld op een weiland bij Karreveld. Veel van de Koudekerkenaren, veel van de bedrijven ook, inclusief de over gebleven bomen van Intratuin. Aan (oud-)brandweermannen uit het dorp was de eer het vuur aan te Steken. Waarmee meteen de vei ligheid was gegarandeerd: er wa ren genoeg brandweermannen in de buurt om in te grijpen als het mis zou gaan. Wat het natuurlijk niet ging. Beetje benzine sproeien op de bo men, fakkel erbij en het vuur schoot omhoog. En iedereen bleef mooi op afstand. De kinderen had den de beste plekken gekregen: ze zaten op een rijtje op de koude grond te genieten van de kerst boomverbranding. Warm kreeg je het "er niet van, maar daar was de gratis chocolade melk en glühwein voor, die iets verderop werd geschonken. Daar konden de kinderen die kerstbo men hadden opgehaald, ook hun lotjes inleveren en een prijs mee nemen: kerststollen, koeken, taart. Volgens de ondernemersvereni ging waren zeker vijfhonderd lot jes uitgedeeld. VUSSINGEN - GroenLinks in Vlissin- gen vraagt de inspectie voor de ge zondheidszorg onderzoek te doen naar de samenvoeging van de gy naecologie en kindergeneeskunde van de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes. Sinds 1 januari kunnen Walcherse vrouwen die ten westen van het Kanaal door Walcheren wonen daardoor niet meer thuis bevallen. Als het bij een thuisbevalling fout gaat, duurt het te lang voordat zij in Goes zijn. GroenLinks wijst er op dat minister Klink heeft toege zegd dat thuis bevallen op Walche ren mogelijk moet blijven. De par tij wil dat de inspectie ook onder zoekt of er voldoende ambulances zijn en of de voorzieningen in Goes kwalitatief voldoende zijn. door Maurits Sep VLISSINGEN - De bewoners van wooncomplex Weyeblick in Vlis singen krijgen geen zorgpost die 24 uur per dag bemand is. Volgens zorgverlener SVRZ is het maat schappelijk én financieel 'ronduit onverantwoord' om de klok rond een verpleegkundige in Weyeblick te hebben. SVRZ (Stichting Voor Regionale Zorgverlening) concludeert dit uit een extra onderzoek onder de be woners van Weyeblick. Volgens di recteur Mirjam Drost blijkt daaruit dat geen van de 41 bewoners nu verpleging nodig heeft. Twaalf bewoners nemen op dit moment wel diensten af van SVRZ. Het gaat dan om huishou delijke hulp en in zeven gevallen ook om persoonlijke hulp. Eén be woner heeft ook extra ondersteu ning nodig. Volgens de zorginstel ling verwachten twee mensen op korte termijn zorg nodig te heb ben. SVRZ belooft dat binnen een half uur zorg aanwezig zal zijn zo dra mensen om hulp vragen. Die hulp wordt dan verleend vanuit een ander complex in Vlissingen waar SVRZ actief is. Het onderzoek is voor kerst uitge- W* Te weinig bewoners van woon- complex Weyeblick in Vlissingen hebben zorg nodig. Een 24 uur bemande zorgpost is daarom on verantwoord, vindt SVRZ. voerd nadat enkele bewoners had den geklaagd over het ontbreken van een 24 uur per dag bemande zorgpost in Weyeblick. Die was wel beloofd in de folders over het wooncomplex. Bewoners hebben mede daarom ook gekozen voor Weyeblick als nieuwe woning. Vol gens SVRZ zijn tien mensen nog steeds teleurgesteld over het ont breken van de zorgpost maar zou den vijf van hen zich daarbij nu hebben neergelegd. Diverse media hebben aandacht besteed aan de klachten van de be woners. SVRZ is met name verbol gen over de tv-uitzendingen van het Vara-programma Kassa. Drost heeft de Vara gevraagd in een vol gende uitzending ook aandacht te besteden aan de uitkomsten van dit nieuwe onderzoek. Tip? redactie@pzc.nl Dat het stel niet zo veel om de auto geeft, is bij iedereen bekend. Hun huis is spie en span, maar die auto! Snoeppapiertjes, blad muziek, cd's, lege drinkpakjes, van alles kom je tegen. Dan krijgen ze het bericht dat ze naar een begrafenis moeten. De zwarte auto is grijs van het slik, dat kan echt niet. Hij moet daar om gewassen worden en dat op een dag dat het waterkoud is. Vlug die emmer vol sop en naar buiten... Zon vijfentwintig minu ten later komt de heer des huizes weer scheldend binnen. Hij is inmiddels klaar met het wassen van zijn auto, dacht hij. Ja, zwart en glimmend was hij. De auto van de buurman!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15