Ouders melaminebaby's opgepakt Politiek schandaal België PIANO'S Verrassing Huisarrest nadat ze persconferentie willen beleggen. Australië wil geen 'terroristen' opnemen Vijf doden bij branden in woningen Duitsland Zelfmoordaanslag bij Bagdad eist elf levens Aanklagers in beroep in moordzaak Munir Moslims in Amerika uit vliegtuig gezet Zelfmoordaanslag na inname Tamilhoofdstad Brits stel krijgt tweede 'gemengde' tweeling Canadezen verijdelen enorme aanslag Kamervoorzitter beschuldigd van valsheid in geschrifte. ACUSTICA PZC Zaterdag 3 januari 2009 9 LONDEN - De erfgenamen van een overleden Brit op de teller. De man kocht de Bugatti in de jaren De wagen wordt in februari in Parijs geveild. Hij stuitten in diens garage op verrassing: een Bugat- vijftig, maar gebruikte hem slechts enkele jaren, zou een recordprijs van vijf miljoen euro kunnen ti 57S Atalante uit 1937 met 42.299 kilometer Er zijn maar zeventien exemplaren van gebouwd, halen. foto AP Masterclass Opera Lied 30 jan. t/m 4 feb. Duingalerie Domburg Docenten: Bernadette ter Heyne (Mezzosopraan) Rien Balkenende (Piano) Info Aanmelden: info@duingalerie.nl 0118 581145 bterheyne@enkstein.com 06 25024693 PEKING - Zeker vijf ouders van Chi nese kinderen die ziek waren ge worden door melkpoeder met me lamine, zijn gisteren opgepakt toen ze een persconferentie wil den houden. Dat heeft een van de arrestanten gezegd. Na de arrestatie zouden de ouders naar een werkkamp even buiten de Chinese hoofdstad Peking zijn gebracht. „We staan nu onder huis arrest en we krijgen niet te horen waarom", zei een opgepakte vader later. Andere ouders slaagden er deson- CANBERRA - Australië neemt waar schijnlijk geen gevangenen van Guantanamo Bay op. Dat heeft de Australische vicepremier Julia Gil- lard gisteren gezegd na een tweede verzoek daartoe van de Amerikaan se president Bush. Aankomend president Obama wil het complex sluiten. Er zitten gevangenen die niet aangeklaagd zijn, maar toch gevaar lopen als ze teruggestuurd worden naar hun geboorteland. danks in de persconferentie te hou den. Daar vestigden ze de aan dacht op de nasleep van de mela- minevergiftiging eerder dit jaar. „De regering zei dat de medische zorg gratis zou zijn, maar ik heb al meer dan 50.000 yuan (ruim 5000 euro) moeten betalen voor de ope ratie en de behandeling", zei de va- dér van een kind dat nierstenen had gekregen. Het drinken van met melamine vermengde melk heeft tot de dood geleid van zes baby's. Bijna drie- Chinese ouders die ontevreden zijn met de afhandeling van de melaminevergiftiging zijn opge pakt voordat ze hun grieven openbaar konden maken. BAGDAD - Bij een zelfmoordaan slag op een stammenbijeenkomst vlakbij de Iraakse hoofdstad Bag dad zijn gisteren elf mensen om het leven gekomen. Zeventien aan wezigen raakten bij de aanslag in Youssifiyah, twintig kilometer ten zuiden van Bagdad, gewond. Vol gens de politie liet de dader zijn bomgordel ontploffen in het huis van een sjeik waar diens stamle den waren samengekomen. honderdduizend mensen werden ziek. Melamine is een stof die nier stenen en nierfalen kan veroorza ken. Het stikstofrijke poeder werd toegevoegd om te verhullen dat de melk was aangelengd met water. Vaak wordt de stof gebruikt bij het maken van plastic. Miljoenen chinezen hebben rond de jaarwisseling een excuus-sms'je ontvangen van zuivelbedrijven die betrokken waren bij het melamine- schandaal. In het bericht vragen de bedrijven vergiffenis voor het aangedane leed. Eerder werd bekend dat 22 zuivel- producenten die de schadelijke melk verkochten een fonds willen oprichten om medische kosten te dekken van getroffen families. WASHINGTON - Negen Amerikaan se moslims zijn op een vliegveld in de Amerikaanse hoofdstad Was hington uit een vliegtuig gezet om dat zij verdachte opmerkingen zou den hebben gemaakt. Na verhoor mochten zij alsnog hun reis voort zetten maar de betrokken lucht vaartmaatschappij wilde hen niet aan boord nemen. Op eigen kos ten moesten zij nieuwe tickets ko pen bij een andere maatschappij. COLOMBO - Een zelfmoordterrorist heeft zichzelf gisteravond opgebla zen voor het hoofdkwartier van de Sri Lankaanse luchtmacht in Colombo. Er vielen twee doden. De aanslag maakte een abrupt ein de aan de feeststemming die in Co lombo heerste nadat bekend werd dat Kilinochchi, de hoofdstad van de Tamil-rebellen, door het leger was ingenomen. Ook worden bedragen ter compen satie aan de families betaald. Het gaat in totaal om ruim 130 miljoen euro. Sommige families vinden dat bedrag te laag. De ex-directrice van het zuivelbe drijf Sanlu heeft voor de recht bank toegegeven dat ze zich schul dig heeft gemaakt aan het produce ren en verkopen van onechte en kwaliteitsarme producten. Ook drie andere directeuren zijn aange klaagd. De vrouw vertelde de rechtbank dat ze al in mei op de hoogte was van klachten over de kwaliteit van de melk van Sanlu. In het ergste geval riskeren zij en de andere directeuren de dood straf Sanlu is in december failliet verklaard. LONDEN - Een gemengd Brits stel heeft het voor elkaar gekregen voor de tweede keer een tweeling te krijgen van wie het ene kind zwart is en het andere blank. Dat heeft de vader, Dean Durrant, ge zegd. Durrants dochtertje Miya heeft evenals hij een donkere huid. Tweelingzus Leah heeft een blanke huid, net als haar blauwo gige, roodharige moeder Alison Spooner. KANDAHAR - Canadese militairen in Afghanistan hebben naar eigen zeggen een enorme zelfmoordaan slag voorkomen. Zij schoten in de stad Kandahar een man dood die met zijn auto stoptekens negeerde. Hij was onderweg met 600 kilo ex plosieven, waaronder drie sovjet vliegtuigbommen. Als die ontploft waren, zou iedereen in een straal van 260 meter zijn gedood. BRUSSEL - Vrijwel direct na het aan treden van een nieuwe regering heeft de Belgische politiek nu te maken gekregen met een nieuw schandaal. Patrick Dewael, de nieu we parlementsvoorzitter, zou zich in zijn vorige functie schuldig heb ben gemaakt aan valsheid in ge schrifte. De Belgische krant De Standaard meldde gisteren dat Dewael in zijn functie als minister van Binnen landse Zaken de aanstellingsbrie- ven van twee secretaresses van po litiechef Koekelberg met een valse, eerdere datum ondertekend zou hebben. Dat is valsheid in geschrif te. De beschuldiging is afkomstig van Koekelberg zelf, die zegt aan gifte te hebben gedaan. Het antedateren zou zijn gebeurd om te verdoezelen dat Dewaele op het moment van signeren niet meer bevoegd was om een dergelij ke aanstelling te regelen. Het kabi net waarvan hij deel uitmaakte was op het moment van de onder tekening namelijk al demissionair. Dewaele bestrijdt zowel de be schuldiging van valsheid in ge schrifte als de bewering dat een de missionaire minister aanstellingen als die van de secretaresses niet meer zou mogen regelen. De geruchten dat het bij de benoe mingen niet volgens het boekje gingen circuleerden al langer in Brussel. De nieuwe regering-Van Rompuy kreeg gisteren het vertrouwen van een Kamermeerderheid, maar de oppositie toonde zich in het debat over de regeringsverklaring buiten gewoon kritisch. Zij vreest dat een parlementair onderzoek naar het Fortisdossier in de praktijk neer komt op een 'doofpotoperatie'. Twee weken terug viel de rege- ring-Leterme na beschuldigingen over manipulaties rond de rechts gang over de verkoop van Fortis. Het parlement stelt een onderzoek in naar deze zaak, maar dat zal ver richt worden door deskundigen. De oppositie wil dat de Kamer ge tuigen onder ede kan horen. Pianospelen "Daar geniet ik iedere dag van" Een advies op maat Acustica Piano's Vleugels Korte Huifakkerstraat 2 Breda Tel.: 076-5602423 www.acustica.nl DORTMUND - Bij drie woningbran den in het Ruhrgebied zijn in de nacht van donderdag op vrijdag vijf mensen omgekomen. Twee van hen stierven in Dortmund. Een bejaard en doof echtpaar kwam om in Essen. In Gladbeck stierf een man van middelbare leef tijd. De brandweer kon gisteren nog geen uitsluitsel geven over de oorzaak van de branden. JAKARTA - Aanklagers in Indonesië gaan in beroep tegen de vrijspraak van de Indonesische oud-inlichtin genofficier Muchdi Purwoprandjo- no. Die werd woensdag vrijgespro ken van betrokkenheid bij de moord, in 2004, op mensenrech tenactivist Munir Thalib. Volgens de aanklagers wijst alles erop dat de Purwoprandjono het brein ach ter de moord was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9