Beleid rond dorpsraden moeilijk "Dammetje verhuisd House-avond in Groese Duintjes Internationale Kwis in Clinge voor goed doel Oud-secretaris Sas overleden Hulst komt in februari met nieuwe nota voor betere betrokkenheid. MET 65 BADKAMER-OPSTELLINGEN in wording en heel veel moderne CV- en installatiematerialen. Nieuwjaarspraise in Grote Kerk Terneuzen Stadsraad Sas van Gent vergadert over plannen The Lane begint 2009 met een metalnight De kerstpondjes moeten hoe dan ook in de sportschool blijven ZPZC Zaterdag 3 januari 2009 25 de wijk- en dorpsraden serieus moet nemen. De fracties van de VVD, Algemeen Belang Groot Hulst, CDA, Groot Hontenisse en de SP hebben er in dat verband moeite mee dat de nota Wijken Waarderen niet tot stand is geko men met inbreng van de wijk- en dorpsraden. Dobbelaer verweerde zich daartegen door te stellen dat de gemeente de regie in eigen hand wil houden. Als de gemeem te eerst naar de zestien wijk- en dorpsraden zou gaan, zijn er ook zestien verschillende meningen te verwachten, aldus de wethouder. door Harold de Puysseleijr HULST - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te Hulst komt op zijn vroegst vol gende maand met een nieuw voor stel om de betrokkenheid van de wijk- en dorpsraden bij het ge meentelijk beleid te verbeteren. Het eerste voorstel dat het college daarover afgelopen maand na een lange periode van ambtelijke voor bereiding ter discussie aanbood, werd door de gemeentelijke advies commissie samenleving snel van tafel geveegd. De gemeente wil met de kaderno ta Wijken Waarderen de burger participatie een nieuwe impuls ge ven. De nota kwam tot stand op aangeven van de Rekenkamercom missie. Die concludeerde na onder zoek dat er heel wat schortte aan het contact met de zestien wijk en dorpsraden. Een aantal van die raden voelde zich door de gemeente niet serieus genomen en dreigde in het verle den het bijltje er maar bij neer te gooien. Soortgelijke problemen doen zich overigens voor in de communica tie tussen het gemeentebestuur en de Seniorenraad en de WMO- raad. Wethouder Frank van Dries- sche praat deze maand met verte genwoordigers van die laatste raad om ook de werkwijze van dit ad- PJ*I Het college van burgemeester en wethouders worstelt met een voorstel om de betrokkenheid van de wijk- en dorpsraden bij het beleid te vergroten. viesorgaan te veranderen. Veel ge meenteraadsleden konden vorige maand niet uit de voeten met de nota Wijken Waarderen en droe gen wethouder Fons Dobbelaer op het huiswerk over te doen. Dobbe laer zei toen dat hij 'waarschijnlijk in februari' met een aangepaste no ta komt. Voorzitter Adri Totté van de ad viescommissie samenleving advi seerde de wethouder toen niet te lang te wachten met het nieuwe vöorstel. Hij wees Dobbelaer erop, dat de gemeenteraad al in juni 2007 gezegd heeft dat de gemeente GROEDE - De crew van Nu Even Deephouse (NED) doet zaterdag 17 januari De Groese Duintjes in Groede aan met het evenement Touch. Daarin staan deep-, jazzy- en Chi- cagohouse centraal. Daarnaast zijn geven een aantal ar tiesten een optreden. Zo verzorgt Romano Arcaini van het Ameri kaanse producersduo Latenight So ciety een gastoptreden en geeft gi tarist Oded Nir de dance-avond een rockrandje. Naast Arcaini tre den ook de deejays Lance, Saturn en Deene op. Het evenement begint om 22.00 uur en is alleen toegankelijk voor bezoekers van achttien jaar en ouder. De entree bedraagt zes eu ro. CLINGE - De Clingse kwisclub en de Kinderboerderij Clinge houden vrijdag 6 februari de dertiende In ternationale Kwis. Met de opbrengst van de kwis heeft de club al verschillende pro jecten financieel gesteund, zoals het herstel van het Mariakapelletje in Clinge. De dertiende Internatio nale Kwis wordt gespeeld vanaf 20.00 uur in gemeenschapscen trum Malpertuus. Er kunnen 45 teams meedoen. Inschrijven kan (teams van ma ximum zes personen) bij Ronny van Goethem, 0114-315496 of rvgoethem@zeelandnet.nl Het in schrijfgeld bedraagt 12,50 euro per team. Baderie Installatiebedrijf Dam verhuist van de Blokken 20 naar de Mr. F. 3. Haarmanweg 31, 4538 AN Terneuzen. (Voor het Philips gebouw) Vanaf 6 januari bent u daar allen welkom. We werken er hier aan om onze service nog beter te maken en u met 2.200 m2 vloeroppervlakte meer te kunnen verwennen. Warmtepompen, warmteterugwinning. Ons gebouw is hiervan voorzien om u de voordelen ervan te kunnen laten ervaren. Tel. 0115-613774 of info@baderiedam.nl www.baderiedam.nl PHILIPPINE - Daags voor oudejaars dag overleed volledig onverwacht oud-gemeentesecretaris Walter Zwartelé van de vroegere gemeen te Sas van Gent. Hij werd 75 jaar. Naast zijn werk was Zwartelé maatschappelijk erg actief In Sas van Gent ijverde hij als bestuurder van de beheersstichting voor het behoud van het oude klooster. Voorts was hij bestuurslid van de vereniging Bewonersbelangen Spuikompark. Die vereniging ageerde geruime tijd tegen de bouw van een woonzorgcomplex. Zwartelé was verder jaren achter een de stuwende kracht achter de Vereniging tot Behoud van de His torie van Philippine. Zwartelé wordt maandag in Philip pine begraven. TERNEUZEN - In de Grote Kerk in Terneuzen wordt zaterdag 24 ja nuari de traditionele nieuwjaars praise gehouden. Onder begelei ding van een band worden ter ere van God liederen gezongen. Ook wordt er samen gebeden. Domi nee Krol treedt aan als gastspreker. De dienst in de Grote Kerk aan de Noordstraat begint om 19.30 uur en is gratis toegankelijk. SAS VAN GENT - De stadsraad van Sas van Gent houdt op maandag 12 januari een openbare vergade ring in gemeenschapscentrum De Speye. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Op de agenda staan de gemeentelijke plannen voor de musea in Groot-Terneuzen, het hergebruik van de Suikerloods en de plannen voor de revitalisering van de kern Sas van Gent van wooncorporatie Woongoed. OOSTBURG - Café The Lane begint het nieuwe jaar met een metal night. Op zaterdag 10 januari be stijgt de black metalband Natan het podium aan de Nieuwstraat. De basis is ruig, maar viool, akoes tische gitaar en vrouwenzang door breken het stuwende gitaargeluid. Het voorprogramma wordt vanaf 22.00 uur verzorgd door de trash metalband Always Fallen. BRESKENS - Goede voornemens? De een begint er niet eens meer aan, de tweede is ze na een week alweer vergeten, maar de derde houdt stug vol. Die overtollige kerst- en oliebollenpondjes moe ten en zullen er hoe dan ook afgaan. En dus trek ken deze dagen veel mensen de sportkleding aan om te rennen, fietsen en schaatsen. Neem het fitnesscentrum Way of Life in Bres- kens. Daar werkten tal van West-Zeeuws-Vlamin- gen zich op de eerste dag na de feestperiode in het zweet met als doel het overtollige gewicht van de feestdagen in de sportschool achter te la ten en over tijdje met een met een strak buikje weer buiten te stappen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71