Vooral oudere wordt if! 'Fiets kopen, mijnheer?' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm J Nijmeegse bussen vanaf 2010 op aardgas Fietsen en brommer postbodes gestolen Nederlander wil zuiniger leven in 2009 Eerste huisverbod opgelegd in Rotterdam Zeehondencrèche vangt ringelrob op Actieve busvakanties in Oostenrijk inclusief langlaufbegeleiding, ontbijt en diner! Class bus Comfort [- meer b PZC Zaterdag 3 januari 2009 6 Door de kou zien oplichters hun kans schoon om zich als nep-cv-monteur bij mensen binnen te kletsen en hen vervolgens te beroven. En er zijn nog vele andere babbeltrucs. Vooral ouderen zijn er de dupe van. door Annemieke Kooper en Levien de Feijter Ze is nog steeds bang in haar eigen huis. „Het spookt constant door mijn hoofd." Mevrouw S. (78) uit Den Haag is emotioneel als ze vertelt wat haar de maandag voor Kerstmis overkwam. I\vee blanke mannen van rond de dertig belden aan. Ze zeiden dat ze van de woningbouwvereniging waren en de kachel kwamen nakijken in verband met de kou. „Er bleek iets mis te zijn met de geiser. Die moest gerepareerd worden." Me vrouw S. moest ervoor betalen, maar dat kon niet met contant geld. De mannen hadden een draagbaar pinapparaat bij zich en dus haalde ze haar bankpas erbij. Toen ze de deur uit waren, sloeg de paniek toe. „Opeens vertrouw de ik het niet en belde mijn zoon. Die zei dat ik opgelicht was." Haar pas en opgeschreven pincode waren weg. Diezelfde middag haal den de oplichters duizend euro van haar rekening. „Mijn AOW stond er net op. Dat krijg je als je mensen vertrouwt. De politie zei dat ik ze niet had moeten binnen laten. Dat snap ik achteraf ook, maar je kunt je toch niet opsluiten in je eigen huis?" Nog vier andere inwoners van Den Haag werden zo rond Kerst mis bestolen. Ook in Bussum TILBURG - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag rond half drie op het Pieter Vreede- plein een 43-jarige Tilburger aange houden. De man had een fiets ge stolen en bood die te koop aan bij de eigenaar, een inwoner uit Oisterwijk. De verbaasde eigenaar belde direct de politie, die man aanhield. werd de smoes gebruikt. In Reuver (Limburg) wilde een oplichter dat de bewoner vooruit betaalde voor een nieuw te plaatsen ketel. In Nijmegen en Maassluis maak ten oplichters gebruik van de jaar wisseling. Nep-krantenbezorgers gingen huizen langs om mensen gelukkig nieuwjaar te wensen. Zo haalden ze veel euro's binnen. Vooral ouderen zijn de dupe van babbeltrucs. Zij vormen een kwets bare groep, stelt het Nationaal Ouderenfonds (NOF) dat zich in zet voor kwetsbare senioren. Ouderen zijn over het algemeen goed van vertrouwen en willen te gen iedereen vriendelijk blijven, al dus een woordvoerder. Bovendien veranderen de smoe zen per seizoen, merkt de politie Haaglanden, 's Winters staat een cv-monteur voor de deur, 's zo mers bellen mensen aan die zeg gen verdwaald te zijn en dan niet alleen de weg vragen maar ook een glas water voor de dorst. „Dan is' het lastig om in te schatten wat echt is en wat een truc is om bij de mensen binnen te komen." NIJMEGEN - Alle Nijmeegse stads bussen rijden vanaf medio 2oto op aardgas. Dat hebben de ge meente en de Stadsregio Arnhem Nijmegen gisteren gemeld. De stadsregio is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer in Nij megen en wil dat uiterlijk in juni volgend jaar alle oude stadsbussen in de stad zijn vervangen door exemplaren die op aardgas rijden. In totaal gaat het om 75 bussen. AMSTERDAM - Drie postbodes zijn de afgelopen maand in Amster dam-Noord beroofd van hun fiets of brommer. Dat gebeurde terwijl ze aan het werk waren. De dieven kwamen aanrijden met een busje, laadden de voertuigen met post en al in en smeerden hem. Het gaat om twee fietsen en een brommer. De post werd later ongeopend te ruggevonden op straat. AMSTERDAM - Minder geld uitge ven en meer sparen zijn populaire voornemens voor 2009. Dat blijkt uit een onderzoek van het ING Economisch Bureau. Zes op de tien ondervraagden wil zuiniger gaan leven, 55 procent van de res pondenten wil meer gaan sparen. Een derde van de ondervraagden is van plan minder te geven aan goede doelen. Evenveel responden ten wil de auto vaker laten staan. ROTTERDAM - In Rotterdam is het eerste huisverbod wegens huiselijk geweld van kracht geworden. Dat meldde de politie gisteren. Een 40-jarige man kreeg voor tien da gen de toegang tot zijn woning ontzegd, nadat hij donderdag zijn echtgenote had bedreigd in het bij zijn van hun drie kinderen. Het tij delijk huisverbod is een nieuwe maatregel om huiselijk geweld aan te pakken. De ringelrob in Pieterburen PIETERBUREN - De Zeehonden- crèche Pieterburen heeft donder dag een verdwaalde ringelrob opge vangen. De instelling van Lenie 't Hart liet dat gisteren weten. Het dier werd uitgeput gevonden bij Vlieland. Volgens de crèche la ten ringelrobben zich normaal niet zien in de buurt van Neder land. Ze komen vooral voor in noordelijke wateren zoals de Noor delijke IJszee. eenruimte.) Sportief en voordelig vakantie vieren? Dan boekt u al vanaf 449 per persoon deze veelzijdige reis naar Oostenrijk! 8 dgn ST. KOLOMAN v.a. 449 Het kleine plaatsje St. Koloman nabij Salzburg, is met de prachtige berglandschappen en de prima geprepareerde langlaufloipes een ideale bestemming voor deze sportieve langlaufsafari! Naast de mooiste langlaufgebieden van Oostenrijk, brengen we tevens een bezoek aan Salzburg, de fraaie geboortestad van Mozart. Tijdens deze reis verblijft u in het 3-sterren Gasthof Goldener Stern. Een heerlijke 4-landenvakantie en sportief bezig zijn? Boek dan deze reis vanaf slechts 475 per persoon. 8 dgn FELDKIRCH v.a. 475 In het westen van Oostenrijk ligt het middeleeuwse stadje Feldkirch (459 m). Van hieruit ontdekken we het oudste wintersportgebied van Oostenrijk, de Vorarlberg. Ruim 800 km aan loipes bieden zelfs de meest verwende langlaufer genoeg mogelijkheden. Bovendien maken we ook leuke uitstapjes naar Zwitserland, Duitsland en Liechtenstein! U verblijft in het 4-sterren Hotel Weisses Kreuz. Vertrekdata: iedere zaterdag van 17/1 t/m 21/3, prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 personen. Zie www.kras.nl/40006 Verblijft u graag in een rustige plaats met kilometers langlaufloipes? Boek dan deze reis vanaf 499 per persoon. 8 dgn FUSCH v.a. 525 Voor wie wil langlaufen in een schitterend gebied is deze reis uitermate geschikt. Fusch is gelegen aan de voet van de Grossglockner. De langlaufmogelijkheden tijdens deze reis zijn zeer uitgebreid, want we zijn hier in de buurt van de Pinzgaloipe, een langlaufnet van meer dan 300 km! U verblijft in het 3-sterren hotel Lampenhausl met o.a. een restaurant en een wellnessgedeelte. Vertrekdata: zaterdag 31/1 en 7/3 en 14/3, prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 personen. Zie www.kras.nl/40004 Vertrekdata: iedere zaterdag van 24/1 t/m 14/3, prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 personen. Zie www.kras.nl/40003 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6