elkaar eens gaan verstaan' Tunesie gastland op beurs in Antwerpen Lonink wil meer geld voor kleinere kernen Voorbereiding carnaval in Sas Activiteitencommissie richt zich op vijftigplussers in Philippine Waterschap houdt vast aan naamgeving bestuurders Ondernemerskoepel vraagt extra aandacht voor Terneuzen. ^p^.bezorgers.nl ZPZC Zaterdag 3'januari 2009 23 fTP antwerpen - De internationale va kantiesalon in Antwerpen, na de vakantiebeurs in Utrecht de groot ste in de Benelux, wordt dit jaar ge houden van 23 tot en met 29 janua ri. Op de 31e editie is Tunesië ere gast en wordt promotioneel extra in het zonnetje gezet. In totaal nemen zo'n 600 exposan ten aan het evenement deel. Een aantal daarvan zijn officiële toeris tische diensten van veertig landen. Ook de Zeeuwse VW neemt als vanouds een deel van het Hol land-paviljoen in beslag. De organisatoren verwachten dat de beurs weer circa 160.000 bezoe kers trekken zal. Bij Antwerpse Expo, zoals het voormalige Bouwcentrum tegen woordig heet, is voldoende par keergelegenheid aanwezig. Voor mensen die met de trein komen is vanaf het station (Centraal) een rit je met tram 2 nodig om bij de ex- pohallen te komen. Tunesië krijgt op de beurs wat extra aandacht, maar naast de Sa- harastaat is er veel aandacht voor avontuurlijk en actief vakantievie- ren in binnen-en buitenland. Voor deze trend in vakantiebesteding is in expohal 4 een speciale avonttu- renstraat ingericht. Traditioneel is er op de beurs veel ruimte gereser veerd voor touroperators, reisbu reaus en toeristische ondernemers in België en Frankrijk. De vakantiesalon in Antwerp Ex po, vlakbij de Ring, is dagelijsk geo pend van 10 tot 18 uur, met uitzon dering van dinsdag en vrijdag, op die dagen zijn de openingstijden 12 tot 21. De entree bedraagt acht euro. Met koningsbond -op de website te krijgen- de helft. Annie Keijfnel-Cambier, oud-wethouder van Aardenburg: „Ik denk dat die rondweg toch moet. Maar hij wordt steeds achterop gesteld." foto Wim Kooyman door Wout Bareman en Conny van Cremberghe terneuzen - De gemeente Terneu zen moet de komende jaren na drukkelijker investeren in de klei nere kernen. Gebeurt dat niet, dan zal een leegloop plaatsvinden rich ting stad Terneuzen, met kwalijke gevolgen voor de leefbaarheid in met name Sas van Gent, Philippi ne, Zaamslag en Axel. Burgemeester Jan Lonink zegt dat in een reactie op de bevolkingscij fers over 2008. Uit die cijfers blijkt dat de kleinere kernen in inwoner tal dalen, omdat mensen verhui zen naar Terneuzen, waar ze dich ter bij alle mogelijke voorzienin gen wonen. Lonink: „Op zich is die trend niet opmerkelijk. We zien het elders in Nederland ook. Alleen voor plaat sen van pakweg vierduizend inwo ners en minder komt met zo'n mi gratiebeweging het voorzieningen niveau vrij snel onder druk te staan. Ik denk dan niet alleen aan openbare voorzieningen, maar ook aan winkels." Het huidige college van B en W van Terneuzen wil de komende ja ren nadrukkelijk werk maken van het kernenbeleid. Voor Sas van Gent staan het renaissance-project en Vitaal Sas op de rol, Philippine moet een wozoco krijgen en Axel een nieuwe woonwijk (Buiten weg). „Ook met ons museumbe leid, waar we miljoenen voor uit trekken, willen we plaatsen als Sas van Gent en Axel toch een nieuwe impuls geven." Bram Stoffels van de ondernemers- koepel CoördinatieScManagement in Terneuzen reageert met ge mengde gevoelens op Loninks voornemen. „Ik vind extra aan dacht voor de kernen prima, maar hét kernwinkelapparaat is toch Ter neuzen en dan vooral het stadscen trum. Nu er eindelijk uitgewerkte plannen klaarliggen voor de kop van de Noordstraat, de Markt, Ken- nedylaan-west en straks de veerha ven moeten we daar samen de schouders onder zetten. Doen we dat niet dan verliezen we de con currentiestrijd met bijvoorbeeld Goes en Middelburg grandioos." sas van cent - De carnavalsstich- ting de Betekoppen treft voorberei dingen voor het komende zotten- feest. Zaterdag 17 januari bijten de Bete koppen in café Réséda in Sas van Gent om 21.00 uur het spits af met een wagenbouwersbal.-Zaterdag 7 februari wordt een bezoek ge bracht aan de Sasse wagenbou wers. Belangstellenden verzame len om 9.00 uur in de narrentem pel d'Ouwe Brug. Vrijdag 30 janua ri is in Réséda een voorbeschou wingsvergadering. of bel 0800 - 022 27 10 WeGSNeR NieuwsMedia philippine - Zorgorganisatie Aan Z begint dit jaar met activiteiten voor vijftigplussers in Philippine. Daarvoor is een activiteitencom missie in het leven geroepen. Die start op woensdag 7 januari in ge meenschapscentrum De Schotse Hoek om 14.00 uur met een prijs- kaarting (bieden zonder roem en jokeren) en rummycup. Om het begin van de ouderenactiviteiten extra glans te geven legt Aan Z-voorzitter en wethouder Co van Schaik ook een kaartje mee. Een dag later is vanaf 14.00 uur een koersbalmiddag. Daarna is het elke woensdagmiddag kaarting en elke donderdagmiddag koersbal. Er wordt nog gedacht over ander soortige activiteiten. In ieder geval worden er later dit jaar informatiemiddagen over tele bankieren en zorgaanbieders ge houden. terneuzen - Het waterschap Zeeuws-VIaanderen hecht aan tra dities en is bij gevolge niet van plan de benamingen van de alge mene en dagelijkse bestuurders van het schap te veranSeren. In Zeeuws-VIaanderen blijven die vooralsnog hoofdingelanden en ge zworenen heten. Over de naamgeving vergadert het schap donderdag 8 januari. Tijdens deze vergadering wordt ook het nieuwe dagelijks bestuur be noemd. Kandidaten voor het ge zworeneschap zijn Jos Verdurmen, Conny Almekinders, Luc Mang- nus, Denis Steijaert en Joop Dees. Ook de voortgang van de fusie met het waterschap Zeeuwse Eilan den staat op de agenda. Om de rechtspositionele zaken van het personeel van het fusieschap te kunnen regelen, wordt een Bijzon der Georganiseerd Overleg in het leven geroepen. De dijkgraven en twee gezworen en twee vertegen woordigers namens de vakbonden nemen plaats in dat overleg. Voor Zeeuws-VIaanderen wordt Tineke Luijendijk (PvdA) voorgedragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69