rlitf 21 Taxibedrijven in geldproblemen Experiment Noordstraat geruisloos van start PZC Spreekuur bij stadsraad Morgen Koopzondag Middelburg 27 31 Samenwerkingsverband voorkomt faillissement met voorfinanciering. Na lange discussie auto's bij wijze van proef in winkelstraat. Mededeling lees vind leef y-jL C L, I 11A VA/C A A K| j Actiecomité tegen ontpoldering lanceert breed offensief Zaterdag 3 januari 2009 Een uniform maakt me blind: de bitterheid van het Molukse kamp Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een faillissement van de Taxicentrale Zeeuws-Vlaande- ren is op het nippertje voorko men. Na een crisisoverleg op oudejaarsdag heeft het Samenwer kingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen de taxicentra le weer wat meer lucht gegeven. De Taxicentrale Zeeuws-Vlaande ren is een combinatie van Taxi Se- gers uit Philippine, Taxicentrale Oostburg en Taxi Grenszicht uit Clinge. Zij kwamen in zwaar weer door een beslaglegging op hun bankrekeningen door Taxi De Zwart uit Breskens. De -bedrijven strijden over de betaling van kos ten die De Zwart maakte toen het leerlingenvervoer in januari 2008 plat lag. De Zwart vorderde zo'n 250.000 euro. De taxicentrale vindt dat de geëis te schadevergoeding en beslagleg gingen onrechtmatig zijn. Er zou den te veel kilometers en een ho ger kilometertarief dan afgespro ken in rekening zijn gebracht. In oktober werd een staakt-het-vuren afgekondigd, maar dat was van kor te duur. Een maand later laaide de taxi-oorlog weer op, toen de taxi centrale aankondigde in een rechts zaak enkele tonnen schadevergoe ding van De Zwart te eisen. „Er heerst tussen deze bedrijven al jaren onenigheid over het leerlin- W* Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen kwam in financiële problemen door een beslaglegging. Het Sa menwerkingsverband biedt nu een helpende hand. genvervoer en WMO-vervoer in Zeeuws-Vlaanderen. In de praktijk leverde dat niet direct problemen op, maar de onderlinge strijd dreig de nu toch gevolgen te hebben", stelt voorzitter Co van Schaik van het Samenwerkingsverband Collec tief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen. „De Zwart legt beslag op vermeen de tegoeden die op de rekening van het samenwerkingsverband staan. Normaal gesproken betaal den wij de drie bedrijven van Taxi centrale Zeeuws-Vlaanderen altijd na bewezen diensten. Nu moeten ze echter alles zelf financieren, waardoor ze in de problemen raak ten. Daarom overbruggen we deze periode nu met voorfinanciering. De huidige situatie is erg broos, maar we verwachten dat we nu een goede doorstart kunnen ma ken", aldus Van Schaik. Die hoop baseert hij mede op een bestuurswisseling bij Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen. „Er is met Wilfried Nielen een nieuwe, tijde lijke directeur aangesteld die orde op zaken moet stellen. Het is een goede zaak dat er eens iemand met een onafhankelijke en frisse blik naar deze materie kijkt." door Wout Bareman AXEL - De tegenstanders volgen het experiment met argusogen. Ze hebben tevergeefs - met een hand tekeningenactie - geprotesteerd te gen de openstelling van de Noord straat in Axel voor alle verkeer, simpelweg omdat dat maar over last zou opleveren. Desondanks zijn auto's sinds gisteren niet lan ger taboe in de winkelstraat. Het experiment duurt een jaar. Daarna wordt de zaak geëvalu eerd. Gistermiddag, half twee. Een Axelse, die juist haar auto parkeert op een plaats waar ze de rest van het (mondjesmaat) passerende ver keer zichtbaar hindert: „Voor luie mensen zoals ik is het wel gemak kelijk. Het scheelt immers een 'Voor luie mensen zoals ik is het wel gemakkelijk; het scheelt een stuk lopen' stukje lopen. Maar eerlijk gezegd vind ik het allemaal een beetje overdreven. De ondernemers zou den op deze manier beter bereik baar zijn. Tja, maar er zijn er wel steeds minder, dus waarom al die drukte?" Stadsraadsvoorzitter Pier re Eijsackers daarentegen spreekt van 'een wijs besluit'. „We willen toch meer levendigheid in de straat? Nou, nu krijgen we de kans de proef op de som te nemen. Valt die negatief uit en lijden de winke liers verlies, dan moeten we het niet doen. Maar het is goed dat we het eerst uitproberen." Middelburg... is gezellig winkelen! SLUIS - De Stadsraad Sluis stelt een spreekuur in om de inwoners van het stadje Sluis nog meer mogelijk heden te geven opmerkingen en klachten over hun woonomgeving te spuien. Voorafgaand aan de vergaderingen van de stadsraad, in centrum De Keure, op de dinsdagen 24 februa ri, 28 april, 30 juni, 29 september en 23 november, kunnen bewo ners hun hart uitstorten. Ze zijn ook welkom om de vergaderingen bij te wonen. De stadsraad zoekt nog een bestuurslid om het quo rum van zeven vol te maken en hoopt een webmaster te vinden om eën eigen site te beginnen. I.v.m. technisch onderhoud is onze lezersservice op maandag 5 januari na 16.00 uur niet meer bereikbaar. Van filevorming in de Noordstraat in Axel is vooralsnog geen sprake. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67