Sir Chris Hoy zwaait Theo Bos in Rotterdam uit Driebanders in Graanbeurs Roy Hendriksen blijft trainer in Middelburg Sandy den Exter eist de hoofdrol op in nog zeer pril nieuw jaar Brit blijft na olympische goldrush actief in het baanwielrennen. Toernooi Zierikzee krijgt volle bezetting met 64 deelnemers. Partijen komen tot een akkoord ondanks zwakke seizoenstart. Springamazone Jolanda Bevelander toont zich de beste in klasse B. Utrecht-Cercle Brugge op veld van Walcheren Ruud Pennings blijft trainer van Vlissingen Kees Rijk riant winnaar toernooi sneldammen Afghaanse vrouwen krijgen voetballes 36 j Zaterdag 3 januari 2009 PZC S door Edward Swier ROTTERDAM - De moord op John F. Kennedy, de aanslag op de Twin Towers, het zijn gebeurtenissen waarvan iedereen die het bewust meemaakte nog precies weet waar hij of zij was toen het gebeurde. Maar waar was olympisch kam pioen Chris Hoy toen hij hoorde dat zijn rivaal Theo Bos ging stop pen met het' baanwielrennen? „Tsja, waar was ik? Geen idee, maar ik viel in ieder geval niet van mijn stoel. Het verraste me niet, de geruchten gingen al jaren." Chris Hoy landde gistermorgen even na elf uur op Schiphol. Am per vijf uurtjes later won de 32-jari- ge Schot in Rotterdam de Masters of Sprint. In een veld met, ook nog, de latere nummer drie Theo Bos. Voor de laatste keer. De Zes daagse van Rotterdam is Bos' af scheid als baancoureur. De teleur stellende Spelen in Peking gaven hem het laatste duwtje voor een overstap. Chris Hoy had na zijn olympische goldrush - driemaal goud - geen re den om zijn baanfiets aan de kant Chris Hoy, de winnaar van de Master of Sprints die voorafging aan de Zesdaagse van Rotterdam, krijgt een kus van Leontien van Moorsel. Theo Bos (rechts) eindigde op de derde plaats. foto Robin Utrecht/ANP te zetten. „Bovendien is Theo een stukje beter gebouwd voor deze stap. Hij is van nature wat slanker dan ik. Ik ben en blijf, ook na veel wegtrainingen, te zwaar om de heuvels over te komen." Hoy werd Sports Personality of the Year in Groot-Brittannië, voor Formule l-rijder Lewis Hamilton. En afgelo pen week nog, juist voor de jaar baanfiets. Datzelfde geldt voor Theo Bos na zijn zege op het EK omnium op 19 oktober vorig jaar in Alkmaar. Zijn Koga Miyata wérd vorige week verruild voor een Giant, de nieuwe fiets van de Rabo-ploeg. „Ik moest nog wel het nodige sleutelen aan de fiets, om hem af te stellen heb ik wat rond jes op de baan gereden." Maar in gedachten is Bos geen baancou reur meer. Hij trainde op de weg, in de vrieskou, en op Lanzarote. Binnenkort gaat hij met de Ra- bo-profs naar Spanje. „Ik heb in ge dachten al afscheid van de baan ge nomen, en op de weg heb ik nog geen graadmeter, nog geen compe titie gehad." De spanning die heel 2008 van zijn gezicht af te lezen was, heeft in Rotterdam plaatsgemaakt voor een relaxte glimlach. In de op warmronde voor zijn kwalificatie- tijd floot Bos zowaar mee op de muziek. Misschien daarom wel klokte Bos op de 200 meter slechts de zevende tijd (11,121), waar Hoy de snelste was met 10,699. wisseling, werd hij in de adelstand verheven. Hij heet nu officieel Sir Chris Hoy. Hoy zat, naar eigen zeggen, sinds de Spelen nog maar weinig op zijn Theo Bos verruilt het baanwiel rennen voor een carrière op de weg. Voorafgaand aan de Zes daagse van Rotterdam zwaait zijn rivaal Chris Hoy hem uit. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Het elfde driebanden- toernooi om de Graanbeurstrofee gaat maandag in Zierikzee van start met maar liefst 64 deelne mers.,Een absoluut record in het bestaan van het toernooi. De biljartvereniging De Graan beurs heeft altijd gestreefde naar 64 deelnemers, omdat dat zo'n mooi organisatorisch verloop biedt. Nu, tien jaar later, is het zo ver. Maarten Bruijnes noemt het aantal aanmeldingen een hoogte punt. Het hoogste aantal tot nu toe bedroeg vorig jaar 52. Als toernooi voor Zierikzee en om streken begonnen, komen de biljar ters nu van heel Schouwen, de Be- velanden en Walcheren. Ondanks de geografische uitbreiding is een Schouwenaar titelverdediger. Ten minste, een import Schouwenaar: Anne Stins, Westfries van origine, maar al met flinke wortels in Oos- Het driebandentoemooi om de Graanbeurstrofee heeft de deel name gehaald waar altijd naar werd gestreefd. Dit jaar gaan 64 biljarters van start. terlandse grond en sinds een jaar lid van de organiserende vereni ging veroverde vorig jaar de trofee en verdedigt die dit jaar. De taaie Oosterlander mag ook nu bij de kanshebbers worden gerekend. Net als Philip van der Male van 3BSD, oud winnaars Kees Vermeu len en Kees Roggeband van De Graanbeurs en Arjan Rossen van Old Dutch, Wim Breur ook al van de organiserende vereniging. Er wordt op handicap in poules van vier gespeeld. Van 5 tot en met 9 en van 13 tot en met 15 ja nuari is de eerste schifting. De nummers één en twee gaan door naar de volgende ronde. door Frits Bakker MIDDELBURG - Roy Hendriksen heeft zijn contract als trainer bij zondag-derdeklasser Zeelandia Middelburg verlengd. De oud-prof werd genoemd bij een aantal clubs waar hij had gesolliciteerd, maar gisteravond kreeg de spelersgroep te horen dat de trainer blijft. Het enige obstakel was de plaats op de ranglijst. Zeelandia Middel burg is aan een zeer matig seizoen bezig. Volgens het bestuur is er even gesproken over de vergoe ding van de trainer, die minder zou worden bij een eventuele de gradatie. Maar uiteindelijk kwa men trainer en bestuur er toch uit. Hendriksen werd onder meer ook genoemd bij Terneuzense Boys én Zaamslag. Marcel de Nijs is ook volgend sei zoen trainer bij Bevelanders, dat in de vierde klasse van het zater dagvoetbal uitkomt. De voetbaltrai ner uit Heinkenszand is nu "aan zijn eerste seizoen bezig. door Luciën Roelandt HEINKENSZAND - Spannende barra ges zorgden gisteren voor het eer ste sportieve vuurwerk in 2009 op het nieuwjaarconcours van All round in Heikenszand. In de klas se L eiste Sandy den Exter met de overwinning de hoofdrol op. Met de zege in de klasse B droeg Jolan da Bevelander haar steentje bij aan het Zeeuws succes. Parcoursbouwer Bram Wattel had een selectief parcours uit de hoge hoed getoverd. De wending naar hindernis vier, een steilsprong met gele vierkante balken, bleek de scherprechter. Sandy den Exter had in haar klasse de ondankbare taak om met de merrie Capatalice VM de barrage te openen. In een bloedstollende rit stuurde Zee- lands meest veelzijdige amazone de Celano-dochter in 37.24 secon den foutloos naar de finish. Daar mee gooide de amazone uit Kort- gene de deur voor haar achtervol gers definitief in het slot. Onder het wielermotto 'de dood of de gla diolen' ondernam Krissy van Meel met Berisha Z nog een greep naar het oranje erelint. Maar de amazo ne uit Huijbergen kwam een frac tie tekort voor de overwinning. In de klasse B gaf niet snelheid, maar de rijstijl van de deelnemers de doorslag. In de barrage rekende Jolanda Bevelander met Magic Star van Stal Roma onder het zadel op slimme wijze af met tien concur renten. In de beslissende ronde no teerde de amazone uit Kerkwerve W* Spannende barrages zorgen voor vuurwerk bij de opening van het nieuwe hippische jaar. Het selec tieve parcours vraagt stuurmans kunst van de ruiters. met de Placido-dochter de laatste tijd, maar zij toonde zich wel de beste styliste. Ook in deze rubriek was Krissy van Meel de schlemiel. Met de ruin Eldorado kwam de Brabantse een puntje tekort voor het oranje erelint. In de klasse Z leek Nadirte Tim merman met Up to Go op een stunt af te gaan. In de barrage stuurde zij de ruin in 40.18 fout loos rond. De amazone uit Veere mocht hiermee tot de laatste sprong op de overwinning hopen. Laatste starter Siebe Kramer beant woordde met Sanna echter volle dig aan de verwachtingen. De Oud -Beijerlandse prof toonde zich met de Peter Pan docter bijna vijf tel len sneller. In de klasse M greep Anniek van der Linde met Zando- ra Z net naast de winst. De Zuid-Hollandse Anne-Marie van Terheijden toonde zich met Dinky Toy een fractie sneller dan de com binatie uit 's Heer Arendskerke. MIDDELBURG - Het oefenduel tus sen Utrecht en Cercle Brugge dat volgende week zaterdag op het veld van Zeelandia Middelburg zou worden gespeeld, is verplaatst naar het kunstgras van SV Walche ren aan de Olympiaweg in Vlissin- gen. Dit besluit is genomen in ver band met de winterse omstandig heden en de gesteldheid van het terrein in Middelburg. De wed strijd begint om 19.00 Uur. MIDDELBURG - Ruud Pennings is ook volgend seizoen trainer van Vlissingen. De oefenmeester ver lengde zijn contract met een jaar. Pennings is bezig aan zijn achtste seizoen bij de ambitieuze zon- dag^tweedeklasser, die in 2011 of 2012 op het hoogste niveau in het amateurvoetbal wil spelen. Eddy Dobbeleir blijft bij Vlissingen aan als adviseur op technisch en orga nisatorisch vlak. ZIERIKZEE - Kees Rijk van de dam club Goes is overtuigend winnaar geworden van een sneldamkam- pioenschap in Zierikzee. Hij wist al zijn acht partijen in winst om te zetten. De twaalf deelnemers speelden acht ronden Zwitsers met per spe ler tien minuten bedenktijd per partij. Jos de Wild bleef het langst in de buurt van Kees Rijk, die ver uit het beste eindschot had. TILBURG - Twee voetbalsters van Willem II, middenvelder Jessica Torny en de uit Zierikzee afkomsti ge keepster Petra Dugardein, ver trekken dinsdag naar Afghanistan om daar voetballes te geven aan Af ghaanse vrouwen. Het -duo, dat ook voor Oranje uitkomt en werk zaam is bij Defensie, blijft een week in Afghanistan en is in gezel schap van nieuwslezer Gijs Wan ders en een muziekgezelschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64