belevenis van cultuurplein Historie fotografie in expo Vergeten schepen in waterverf en inkt Coesenaar kampioen met witte rijstvogels Spectaculaire duik onder ijs in Tholen Man gewond door val in scheepsruim S PZC Zaterdag 3 januari 2009 I 23 Thorn-Ton Pickard camera (1900), Royal Ruby. ZIER1KZEE - De Nieuwe Kerk kan in augustus geen grote producties van Centree huisvesten wegens de zomerexpositie die daar dan is in gericht. De geschiedenis van de fo tografie staat dit keer centraal. Het duurt nog even voor het zover is, rnaar de betrokken vrijwilligers zijn al enkele maanden bezig met de voorbereidingen voor deze ma nifestatie. „Fotografie betekent schrijven met licht en vele geleer de heren hebben door de eeuwen heen aan het ontstaan van de foto grafie bijgedragen", zegt vrijwilli ger Jan Oosterloo van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Hij is blij met de vrijwillige betrok kenheid van vakfotograaf Bob Noomen binnen de werkgroep voor deze tentoonstelling. Noomen beschikt over een grote collectie camera's, weet veel over de historie van de fotografie en werkt zelfs aan de opzet van een ei gen cameramuseum. Noomen verheugt zich op deze zo merexpositie. „Wij richten een fo tostudio in en bouwen ook een donkere kamer." Dankzij de bruik leen van afsluitbare vitrinekasten van het stadhuismuseum kan ook kostbare apparatuur worden gepre-. senteerd. De Fotogroep Schou- wen-Duiveland organiseert naar aanleiding van deze manifestatie een fotowedstrijd. De werkgroep hoopt vanuit de be volking oude fotoalbums in bruik leen te krijgen. Wie materiaal be schikbaar wil stellen, kan contact opnemen met Tonnie Schouwe- naar: 0111-415518. ELLEWOUTSDIJK - Voorzitter Tom Ekering van de Stichting Behoud Hoogaars opent zaterdag 10 janua ri om 14.30 uur een tentoonstel ling van aquarellen en tekeningen van David Luteijn in 't Kerkje van Ellesdiek. Luteijn legt zich toe op schepen die bijna of helemaal uit de Zeeuwse wateren verdwenen zijn. De expositie in Ellewoutsdijk is ook op zondag 25 januari en op de zaterdagen 7 en 21 februari open. Bezoekers kunnen op die dagen te recht van 13.30 tot 16.00 uur. GOES - Goesenaar Arie Goud is kampioen geworden bij de jaarlijk se kampioenschappen van de Alge mene Nederlandse Bond van Vo gelhouders in Zutphen. Goud werd met een stel witte rijst vogels winnaar in de categorie tro pische vogels. Hij behaalde een tweede prijs met een 'enkeling' grijze rijstvogels. De kampioenschappen werden ge houden in de Zutphense Hanze hal. Er- zijn circa vijfduizend vo gels. De show zelf is vandaag en morgen te bezichtigen. THOLEN - De Thoolse duikvereni- ging De Snotdolf grijpt, samen met de brandweer van Tholen, de gelegenheid van een ijslaag op de haven aan om onder het ijs te dui ken. Vandaag gaan tussen 10.00 en 11.00 uur duikers voor ongeveer e.en kwartier onder het ijs in de ha ven. Een ijsduik is een zinvolle oefe ning voor duikers en brandweer lui. Duiken in diep water met een ijslaag erop geeft een heel andere ervaring dan gewoon duiken in diep, koud water. RITTHEM - Bij een bedrijfsongeval op haventerrein Vlissingen-Oost is gisteren een man in het ruim van een schip gevallen. Dat gebeurde bij het bedrijf Daalimpex Coldsto- res aan de Denemarkenweg in Rit- them. De traumahelikopter heeft de man overgebracht naar het Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam. Het slacht offer was volgens de politie bij ken nis. Over de precieze toestand van de man en de oorzaak van het on geval kon de politie gisteren nog geen mededelingen doen. l www. bezorgers, n 1 of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia Het interieur van de Nieuwe Kerk vereist op termijn enige aanpassing ten behoeve van een breder gebruik van het gebouw. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57