is voor ons terug naar af Ashley is nummer i rcfflqp Kraamzorgen 'Westerschelde op agenda EU' Jacht op herten nog niet gestart tnesffCxmB cmssfffeGfflig E3 PZC Zaterdag 3 januari 2009 3 Daar is ze dan: Ashley Keme ling, 3675 gram, 51 centimeter met twee grote, heldere, donkere ogen en mooie bos zwart haar. Op zich niks bijzonders; er worden wel meer prachtbaby's geboren in het Goese Oosterscheldezieken- huis. Maar Ashley is de eerste die in Vlissingen ter wereld zou zijn gekomen, als ze zich een etmaal eerder had gemeld. De trotse ouders, Eline en René Kemeling, stapten tegen vijven vrijdagoch tend in Serooskerke in de auto om naar het ziekenhuis in Goes te rij den. Daar kwamen ze ruim op tijd aan, want Ashley werd pas om drie uur 's middags geboren. „We hoorden pas donderdag avond dat het waarschijnlijk Goes zou worden", vertelt Eline. „Ik was 19 december al uitgerekend en de bevalling zou vanochtend (vrij dag, red.) worden ingeleid. Maar ze meldde zich zelf al in de nacht, dus reden we maar meteen naar Goes." „Dat ging fantastisch", zegt de kers verse vader René. „Twintig mi nuutjes van Serooskerke, over Noord-Beveland en de nieuwe Nansenbaan naar het Oosterschel- deziekenhuis. Die tijd waren we minstens ook kwijt geweest van ons huis naar het ziekenhuis in Vlissingen." In haar paspoort zal achter geboor teplaats altijd Goes blijven staan, maar vanaf vanochtend groeit Ashley op in Serooskerke. september 2006 november 2006 april 2007 augustus 2008 nieuwjaarsdag 2009 De ziekenhuizen in Goes en Vlissingen maken bekend dat ze gaan samenwerken: de kinder en kraamafdeling verhuist van Vlissingen naar Goes. Kinderart sen zouden te weinig patiënten hebben om hen medisch vaardig te houden. RolantQuist Walcherse verloskundigen trekken aan de bel: door de verhuizing van de afdeling is het straks niet meer mogelijk thuis te bevalien op Walcheren. Verloskundigen bieden leden van de Tweede Kamer in Den Haag 14.000 handtekeningen aan voor het behoud van bevallingen op Walcheren. De afdeling in Vlissingen gaan dicht. De inspectie voor de gezond heidszorg keurt de samenvoe ging van de afdeling in Goes en Vlissingen goed. COMMENTAAR De sluiting van de kraamafdeling van het ziekenhuis in Vlissingen heeft al pijn opgeleverd. Gelukkig niet bij de eerste Walcherse baby die noodgedwongen in Goes ter wereld kwam en ook niet bij de jonge ouders, maar wel bij het personeel dat in Goes een valse start maakt. Er zijn klachten over gebrekkige communicatie en over nodeloos ouderwetse voorzieningen. Het is al moeilijk te accepteren dat steeds meer zwangere Zeeuwsen ver van huis moeten om in een medisch verantwoorde omgeving te kunnen bevallen. Zelfs op Walcheren, waar toch de meeste Zeeuwen wonen, verschraalt het medische aanbod. Daarbij komt nu het bange vermoeden dat het probleem niet is opgelost met die vervelende extra kilometers naar Goes. Want daar is nog lang niet alles koek en ei. Als dit een voorbeeld is van wat de directies van de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes beogen, wordt de fusie van hun instellingen een héle zware bevalling. De kans dat er dan een wonderkind te voorschijn komt, is klein. HOEK - De Partij voor Zeeland (PvZ) wil dat het Europees Parle ment zich buigt over de verdie ping van de Westerschelde. Daar toe is gisteren een verzoekschrift ingediend. De PvZ vraagt bij de problematiek van de verdieping, ook het natuurherstel door middel van ontpolderen te betrekken als mede de veiligheid op de rivier. De petitie is ingediend met het oog op de verkiezingen voor het Europees Parlement. De PvZ hoopt dat hierdoor het dilemma van een goed nabuurschap (schei dingsverdrag tussen Nederland en België van 1839) op de agenda van de Europese Unie belandt. BURGH-HAAMSTEDE - De faunabe- heereenheid heeft de jagers drin gend geadviseerd nog even te wachten met het afschieten van damherten in de natuurgebieden in de Kop van Schouwen. Eerst moeten alle voorbereidende werk zaamheden zijn afgerond. „Voor zover ik weet wordt er nog niet geschoten", zegt Jan Ra- mondt, voorzitter van de Faunabe- heereenheid. Officieel is de jacht gisteren van start gegaan, maar Ra- mondt verwacht dat pas in de loop van volgende week daadwer kelijk wordt begonnen. Het is dan niet zo dat jagers het ge bied te voet doorkruisen. Er wordt geschoten op vooraf vastgestelde plekken en tijdstippen. Dat is alle maal in de vergunning vastgelegd. De eerste Walcherse baby, Ashley Kemeling, is in het ziekenhuis in Goes geboren. foto Willem Mieras Ontdek de vele vroegboekvoordelen van de verschillende reisorganisaties zoals honderden euro's vroegboekkorting, gratis vakantieweken, gratis halfpension, i-oudervoordeel, extra kinderkortingen of autohuurvoordeel. Ca naar één van de 220 Globe Reisburo's of www.globereisburo.nl. gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3