duizenden euro's schade Laatste verdeler PZC doet licht uit Swift schenkt oude shirts aan Ghana Brandstichting na inbraak centrum dagbehandeling Sportkleding krijgt via Nurses on Tour tweede leven in Afrika. www.bezorgers.nl W PZC Zaterdag 3 januari 2009 I 23 KAPELLE - Ze waren nog met vijf tien man over, maar per t januari zijn ze ontslagen: de distributeurs die de PZC elke dag verspreidden onder de depothouders in de hele provincie. Eind december deden ze symbolisch 'het licht uit' op hun oude werkplek. Sinds gisteren wordt het werk uitbesteed aan een ander transportbedrijf. Het Kapelse bedrijf Interlanden stootte de afdeling transport af en daarmee kwam een eind aan de ex peditie van de krant. De vijftien werkten eerst voor Wegener en werden later gedetacheerd bij In terlanden. „De grondtroepen van de PZC zijn nu echt de provincie uit", zegt Ko Lameijn uit Vlissin- gen, zelf een van de werknemers die nu werkloos thuiszit. „Het werk wordt voortaan gedaan door 'tussenrijdertjes'." Sommige van de ontslagen mede werkers hebben een andere baan. Voor anderen is het moeilijker. „De meesten zijn 30 a 40 jaar in dienst. Zelf ben ik ook al 55 jaar, dan is het lastig om opnieuw te sol liciteren. Er zijn nu ook niet al te veel banen. De kredietcrisis is ook te merken in de transportsector." Op de hoek van de Paul Krugerstraat en de Singel liggen de restanten van een afvalbak, ontploft tijdens de jaarwisseling. In totaal zijn er rond oud en nieuw zo'n 25 afvalbakken vernield in Vlissingen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - In een centrum voor dagbehandeling van kinderen in Middelburg is in de nacht van donderdag op vrijdag brand ge sticht. Dat blijkt uit onderzoek door de politie. De brand is gesticht nadat in het pand van de stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) was in gebroken. De technische recherche heeft onderzoek gedaan naar de in braak en de brandstichting. De ge vonden sporen worden in een la boratorium verder onderzocht. De brand in het pand aan het Toorenvliedtwegje ontstond don derdagnacht rond half drie. De brandweer liet snel extra voertui gen komen, omdat het een uit slaande brand betrof Door de gro te rookontwikkeling op de zolder was het lang onduidelijk of het vuur ook echt onder controle was. Uiteindelijk is de brandweer twee uur bezig geweest. door Selma Osman MIDDELBURG - Opvallen zullen ze zeker in Afrika. Zo'n zeventig oran je wedstrijdshirts van de korfbal vereniging Swift krijgen in Ghana een nieuwe bestemming. De stich ting Nurses on Tour deelt de sport kleding binnenkort uit in het noor den van dat land. Gisterenmiddag werden de shirts aan Nurses on Tour overhandigd. Swift heeft er vier jaar in gespeeld. Onlangs zijn de Middelburgse korf ballers, met uitzondering van de selectie, door sponsor Citybloem voorzien van nieuwe kledij. Nor maal verkoopt de club haar oude shirts aan de leden. Voor het eerst is echter besloten ze aan een derde wereldland te schenken. De keuze viel op Ghana, omdat Swift-lid Joy ce van Dullemen daar actiefis met Nurses on Tour. Deze stichting zet zich in om het malariaprobleem in afgelegen dorpen in het noor den van Ghana terug te dringen. De verpleegkundestudente ver trekt volgende week opnieuw voor vijf maanden naar het plaatsje Bol- gatanga. Ze gaat er stage lopen in een ziekenhuis. Joyce en een me destudent mogen 46 kilo bagage meenemen. Ze hoopt dat alle ze ventig shirts meekunnen. De Ghanezen zijn volgens haar re delijk sportief. „Er wordt vooral veel gevoetbald en gevolleybald. Het liefst geef ik de shirts aan een sportvereniging. Als ik die niet kan vinden, dan deel ik ze uit op een school." Nurses on Tour wordt geleid door vier verpleegkundestudenten van de Hogeschool Zeeland. De stich ting staat voor het uitdelen van muskietennetten. „Maar eigenlijk is alles welkom. Extra ruimte be nutten we om zo veel mogelijk mee te nemen." Verpleegkundestudente Joyce van Dullemen (linksachter) deelt binnenkort de oude shirts van korfbalvereniging Swift uit aan een sportvereniging of school in Ghana. (Midden- en rechtsachter Carla Pauwer van Swift en Erik Malcorps van Citybloem) foto Ruben Oreel WGGeNeR NieuwsMedia of bel 0800 - 022 27 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25