Zeeland PZC 'Voorrangskruising warrig' Veere telt acht extra inwoners 21 Morgen Koopzondag Middelburg Mededeling Man valt in scheepsruim WALCHEREN 27 31 Wildgroei aan witte cirkels maakt sommige kruisingen onduidelijk. Geen BTW op brillen! ees vind leef Glad Actiecomité tegen ontpoldering lanceert breed offensief Zaterdag 3 januari 2009 Een uniform maakt me blind: de bitterheid van het Molukse kamp Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - In Middelburgse woonwijken is een wildgroei ont staan van witte cirkels op kruis punten. De cirkels zijn bedoeld om de aandacht te trekken van weggebruikers, - maar ze zorgen soms meer voor verwarring dan dat ze bijdragen aan de verkeersvei ligheid. Dat antwoordt het college van B en W van Middelburg op schrifte lijke vragen van de PvdA. Die par tij maakt zich zorgen over de ver schillende maatregelen waarmee de voorrang voor fietsers op kruis punten wordt geregeld: cirkels, haaientanden of helemaal geen markering. Het gemeentebestuur vindt het be leid over voorrangssituaties wel helder, maar erkent dat het in de praktijk soms toch verwarrend is. Dat gebeurt bij de witte cirkels die op kruispunten in 30-kilometerzo- nes zijn aangebracht. Die cirkels hebben geen enkele juridische sta tus. Ze dienen alleen om op gelijk waardige kruispunten waar ver keer van rechts voorrang heeft maar waar dat niet duidelijk is, weggebruikers extra attent te ma ken op het overige verkeer. Omdat dat niet overal goed werkt, wor den ze op sommige plekken weg gehaald en worden er ook niet zo veel nieuwe meer op de wegen ge schilderd. Aan het algemene beleid voor voorrangssituaties mankeert vol gens het college echter niks. Mid delburg past het beleid voor 'duur zaam veilig verkeer' toe. Dat heeft tot doel het aantal slachtoffers aan zienlijk terug te dringen: veertig procent minder gewonden en vijf tig procent minder doden (in 2010, ten opzichte van 1986). In 30-kilometerzones heeft ver keer van rechts altijd voorrang, daarbuiten wordt de voorrang gere geld met haaientanden. Uitzonde ring daarop vormen in Middel burg de hoofdfietsroutes. Daar zijn ook binnen de 30-kilometerzones De PvdA iri Middelburg vindt de voorrangssituaties voor fietsers verwarrend. Het college vindt het beleid duidelijk, maar erkent dat het in de praktijk beter kan. aparte markeringen om fietser-s voorrang te geven. Op rotondes hebben fietsers ook voorrang op auto's die de rotonde op- of afrij den. Het is ook een feit dat in 30-kilo meterzones door auto's vaak te hard wordt gereden, bevestigt het gemeentebestuur. Eigen onder zoek naar de Middelburgse situatie is er niet, maar landelijke studies van Veilig Verkeer Nederland be vestigen dat wel. De gemeente wil daarom veel aandacht blijven schenken aan voorlichting en ac ties om het gedrag van automobi listen te veranderen. Dat gebeurt bijvoorbeeld door acties waarbij schoolkinderen samen met de poli tie hardrijders tegenhouden en ge le en rode kaarten uitdelen. De po litie geeft soms meteen eerf boete. Advertentie Nu alle vergoedingen op brillen voor de Belastingdienst konten te vervallen en Foeus Optiek door snelle roulatie van haar collectie geen opruiming hoeft te houden geven we de gehele maand januari 2009 19% korting op brillen en contactlenzen! Wel raden wc aan ont voor een oogmeting en afspraak te maken met een van onze optometristen. Focus Optiek b.v. Nieuwe Burg 9 4331 AC Middelburg Telefoon 0118625310 DOMBURG - De gemeente Veere is een klein beetje groter geworden. In 2008 zijn er per saldo acht inwo ners bijgekomen. In Veere wonen nu 21.983 mensen. Dat heeft de gemeente bekendge maakt. De cijfers zijn zeer voorlo pig. De gegevens over het aantal ge boortes en overlijdens zijn nog niet in detail verwerkt. Ook kan de gemeente nog niet exact zeg gen hoeveel mensen zijn vertrok ken uit Veere en hoeveel zich er nieuw gevestigd hebben. Wel is duidelijk dat het overwicht van mannen weer wat is toegenomen. Er woonden al meer mannen dan vrouwen in Veere. Vorig jaar zijn er per saldo negen mannen bijge komen. Het aantal vrouwen is met één gedaald. Veere telt nu 11.034 mannen en 10.949 vrouwen. De bevolkingscijfers van Middel burg en Vlissingen waren gisteren nog niet bekend. pagina 25: Bevelanden op 100.000 inwoners Middelburg... is gezellig winkelen! Witte cirkels zijn bedoeld om weggebruikers attent te maken op het andere verkeer, maar ze maken kruisingen soms juist verwarrend. foto Ruben Oreel l.v.m. technisch onderhoud is onze lezersservice op maandag 5 januari na 16.00 uur niet meer bereikbaar. RITTHEM - Bij een bedrijfsongeval in Vlissingen-Oost is gisteren een man in het ruim van een schip ge vallen. Dat gebeurde bij het bedrijf Daalimpex Coldstores aan de De- nemarkenweg in Ritthem. De trau mahelikopter heeft de man naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam gebracht. Over zijn toestand en de oorzaak van het ongeluk kon de politie gisteren niets zeggen. ZEEUWSS De Hulstenaar rijdt in een auto, die past bij zijn beroep. Hij is ac countant, dus dan dien je in alles vertrouwen én succes uit te stralen. Zijn auto is uiteraard voorzien van alle snufjes. Wat te denken bijvoor beeld van een ijzel-alarmeringssys- teem. Wanneer de vorst toeslaat en er gevaar voor gladde wegen ontstaat, is er voor de Hulstenaar Tip? redactie@pzc.nl geen enkele reden tot paniek. Hij wordt gewaarschuwd door een har de 'blieb'. Gisteren gebeurde dat ook, toen hij wegreed van huis. Hij had net een prop gas gegeven en belandde prompt tegen een paaltje. De 'blieb' kwam te laat. Terwijl hij de schade opnam, moest hij vast stellen dat de gemeente Hulst niet had gestrooid in de Zoutestraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23