Alarm over cholesterolverlager VERGADEREN AAN ZEE! EU eist herstel van gasleveranties CA=«on Honderden gebruikers melden dat ze last krijgen van diabetes. Oplichter ziet kans schoon bij oudere 6 en 7 Eerste Walcherse baby geboren in ziekenhuis Goes 2 en 3 Dakar Rally wijkt uit naar Zuid-Amerika lv.CxT.lxl~CCO.V.W MIDDELBURG - Infraroodbeelden tonen het lekken van warmte slecht geïsoleerde muren zijn in een mum van tijd ontdekt Wat blijkt? Er kan nog veel energie bespaard worden, bij het gebouw van Rijkswaterstaat in Terneuzen (I) en de wo- met de infraroodcamera. Deze krant ging op zoek naar warm- ning van gedeputeerde Marten Wiersma (milieu). Kieren en telekken in zeven bedrijfsgebouwen en huizen in de provincie. AuO Spectrum: een warmtelek is zó gevonden DEN HAAG - Enkele honderden mensen die cholesterolverlagers of tewel statines slikken, hebben de afgelopen maand gemeld dat zij last hebben gekregen van diabetes type-II. Dat zegt de Stichting Hart patiënten Nederland (HN), die ejnd november een oproep deed aan statineslikkers om eventuele diabetesontwikkeling te melden. De aanleiding hiervoor was Ameri kaans onderzoek waaruit blijkt dat cholesterolverlagers een licht ver hoogd risico (2,4 procent) op dia betes laten zien. Bij het middel Crestor, oftewel rosuvastatine, is het risico zelfs 3 procent. „Voor veel mensen die cholesterol verlagers slikken, sloeg het nieuws in als een bom", zegt HN-voorzit- ter Jan van Overveld. „De kans op deze 'ouderdomssuiker' staat in geen enkele bijsluiter. De meest onnozele bijwerkingen staan ge noemd, behalve .deze. Zelfs artsen die Crestor en andere statines voor schrijven, wisten er niets van af." Uit schattingen van de Stichting Farmaceutische Kengetallen blijkt dat ongeveer 1,4 miljoen mensen een statine slikken. Het Neder lands Huisartsen Genootschap (NHG) meldt in een brief de voor keur te geven aan het middel sim- vastatine, omdat dit het goedkoop ste is. Naar simvastatine en het middel pravastatine is volgens de huisartsen ook het meeste en bes te onderzoek gedaan. Toch blijkt uit de cijfers van de Stichting Far maceutische Kengetallen dat naast het gebruik van simvastatine ook het gebruik van Crestor in 2007 veel sterker is gestegen dan het ge bruik van de andere statines. Met ingang van dit jaar hebben pa tiënten een artsenverklaring nodig om een andere statine dan sim vastatine of pravastatine vergoed te krijgen. Dit betekent dat zo'n 730.000 mensen in het eerste kwar taal van dit jaar een bezoek aan hun huisarts moeten brengen om PW Bij de Stichting Hartpatiënten Nederland hebben honderden mensen gemeld dat ze diabetes hebben gekregen na het slikken van cholesterolverlagers. PRAAG - EU-voorzitter Tsjechië heeft gisteren geëist dat de Russi sche gasleveranties aan' EU-landen onmiddellijk worden hervat'in de afgesproken omvang. Europa ondervond gisteren voor het eerst de gevolgen van het dicht draaien van de Russische gaskraan naar Oekraïne. De EU-lidstaten Roemenië en Polen meldden dat de toevoer is afgenomen. Rusland draaide de gaskraan naar Oekraïne donderdag dicht. pagina 8: toevoer gas naar Euro pa neemt af over te stappen op een andere sta tine of om een artsenverklaring op te halen. SP-Kamerlid en huisarts Henk van Gerven verwacht niet dat deze ver plichte artsenverklaring het ge bruik van Crestor terugdringt. „Het is geen geheim dat richtlij nen vaak niet goed worden nage leefd. De vraag zou moeten zijn of Crestor überhaupt zou moeten worden voorgeschreven", zegt Van Gerven die op dit moment wacht op antwoord van minister Ab Klink op zijn verzoek dé registra tie van Crestor te schorsen. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Economie: 13; Menin gen: 14; Buitengebied: 15 t/m 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur/ Agen da: 31; Sport: 33 t/m 39. Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen en Me dia met daarin TV: 48 t/m 52. Thuis bevallen is ouderwets Afsteken van vuurwerk door particulieren moet verboden worden eens 53% 47% aantal reacties: 675 www.mortiereonline.nl Mogelijk regen voor en door bewoners ZATERDAG 3 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 2 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Ook uw bruiloft, familiereünie, jubileum, of verjaardag viert u feestelijk in één van onze sfeervolle zalen aan zee. Ét Het geheel vernieuwde Grand Hotei Arion op de mooiste locatie van Zeeland, biedt u alle vergadermogelijkheden met uitzicht op zee. Een topproduct op een toplocatie. Nieuwe zalen met alle voorzieningen Voldoende gratis parkeergelegenheid In de stad aan de zee Boulevard Bankert 266 4382 ACVIissingen info@hotelarion.nl www.hotelarion.nl Bel voor een offerte op maat! 01 18 - 410 502

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1