media zonder Matthijs heimwee tv Nieuw(s) De Wereld Draait Door is Matthijs van Nieuwkerk. Zonder hem zou het programma nooit een tv-hit zijn geworden. Ans Bouwmans verklaart het succes van DWDD, met hulp van enkele tafelheren. PZC Zaterdag 3 januari 2009 - In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht, die de geur van nostalgie ademen. Deze week: Baywatch door Ray Simoen foto GPD Jarenlang gingen we met de zomervakantie naar dezelfde camping in Cadzand Bad. Er stond een grote stacaravan waar we met twee gezinnen in konden. De vaders moest thuis blijven om te werken, de moeders gingen met de vier koters naar zee. Op de knieën zochten we naar haaientanden, die zoveel geld zouden opbrengen dat vriend Bert en ik een zeilboot konden kopen. Dan zouden we naar de overkant van de zee zeilen. Daar lagen de haaientanden voor het oprapen, zei Bert. En dan konden we ons van de verkoop barstensvol met fri kadellen, ijsjes en cola stoppen. Helaas is van ons briljante idee niet veel terechtgekomen. De zee heb ik zelfs jarenlang gemeden. Sinds die film over de vreselijke witte haai, Jaws, kon je beter maar niet meer de golven ingaan. Als je tenminste je familie niet eeuwig wilde laten treuren bij twee door een haai uitgespuwde badslippers. Na tien jaar verdwenen plotseling de zeefobie en de haaienvrees. Ge red door Baywatch. Gretig grepen andere zeeverlaters en ik ons vast aan de twee ferm geschapen, blon de reddingsboeien van de meest sensuele witte haai ooit, Pamela Anderson. De cast van deze serie over de be kende reddingsbrigade van Santa Monica Bay zat vol met gespierde torsos en hard rennende zeemeer minnen met wimpers als surfplan ken. Met borsthaar, zo stoer en krullend als scheepstrossen, rende, dook, zwom en voer David 'the HofF Hasselhoff als Mitch Bucha nan naar alles wat zijn diepzeeblau- we ogen voor menselijk wrakhout aanzagen. Geen oog voor nimfen in tanga's op het strand. Altijd op scherp en alert. Onovertroffen was Cl Parker. Voor deze rol perste Pamela Anderson met meer gemak haar acteertalent dan haar figuur in een krap bad pak. De makers van de serie Bay watch vroegen Pamela Anderson voor deze rol nadat ze een rennen de Pamela in nauwsluitend zwem pak in slow motion hadden beke ken. Een tsunami van opwindende gedachten overviel hen en na hen de miljoenen kijkers van Baywatch en zijn opvolger Bay Watch Hawaï. Naar de Zeeuwse kust ben ik na dien nog heel vaak teruggekeerd. Maar hard rennen over het strand, zat er met het klimmen der jaren niet meer in. Veel te bang dat ze zouden roepen: 'Hé vader, nog flink wat kilo's eraf, en je bent net de oudere broer van the HofF. GOED GEBOERD Verrassende wendingen, nieuwe zoektochten en onverwachte liefdes! Boer zoekt Vrouw Extra, vanaf morgen (4 januari) vier zondagen lang om 20.20 uur te zien bij de KRO op Nederland 1, belooft nogal wat. Yvon Jaspers bezoekt boeren van drie seizoenen Boer zoekt Vrouw en kijkt hoe het hen vergaat. Hield de liefde stand? Wie is er nog, of weer, vrijgezel? Zijn er nieuwe liefdes? De boeren, zoveel is zeker, zaten in elk geval niet stil. Inmid dels zijn acht boeren getrouwd, wonen zeven stellen samen en hebben vier koppels een latrelatie. Bovendien zijn er al vier Boer zoekt Vrouw-baby's gebo ren en zijn er drie op komst. Maar niet alleen de succesnummers komen aan bod, Yvon Jaspers bezocht ook degenen die werden afgewezen. Stortte hun wereld in of hebben ze op een andere manier een geliefde gevonden? Boer zoekt Vrouw Extra schijnt de antwoorden te hebben. PROBLEEMWIJKEN Hoe gastvrij is het Amsterdamse stadsdeel Slotervaart? Is er voor Eddy Zoëy een warm bed te vinden in deze koude wintertijd? Morgen (4 januari) start een speciale achtdelige reeks van Nu We Er Toch Zijn. Eddy, ge luidsman Arjan en cameraman Jasper gaan de 'probleemwijken' in van de lijst van inmiddels ex-minister Ella Vogelaar en onderwerpen ze aan een grondige gastvrijheidstest. Wat schaft de pot in bijvoorbeeld de Utrechtse wijk On diep: boerenkool, couscous of toch Turkse pizza? En krijgen de BNN-heren koffie met een Limburgs koekje in het Heerlense Meezenbroek? Zoals gebrui kelijk deelt Eddy Zoëy aan het eind van iedere aflevering de bekende plaquet te uit: goud voor heel gastvrije wijken, zilver voor wijken die ermee door kun nen en zwart voor wijken waar de deur voor Eddy en zijn crew gesloten blijft. Nu We er Toch Zijn is te zien van 21.45 uur tot 22.15 uur op Nederland 3. Zie het als een ca feetje. Vergeet de camera's. Dit is ons huis. Hier maken we lol." Nog een kwar tier te gaan en De Wereld Draait Door gaat beginnen. Gastheer Matthijs van Nieuwkerk warmt het publiek op. De charme druipt ervan af. Het is leuk en ge zellig. Sjeuïg. Energiek. Snel. Dat is de sfeer van De Wereld Draait Door, de tv-hit die in zijn vierde seizoen de beste kijkcijfers ooit haalt. Mediacriticus Cornald Maas is eens per maand sidekick, oftewel tafelheer. „Prachtige term, hè, tafel heer. Volgens mij bestond hij niet vóór De Wereld Draait Door. Hij is gedoopt door Matthijs." Zoals Van Nieuwkerk in de studio is, zo is hij altijd. „Hij maakt de dingen eerder mooier dan lelijker. Zo is hij privé ook." Niet alleen het publiek, ook de gasten worden doftr hun gastheer in een warm bad gelegd. Maas: „Hij kan je het gevoel geven dat je iets bijzonders bent. Hij kan inspireren en enthou siasmeren. Als hij zegt 'kom op, leuk', dan is het ook leuk." Maas kent Matthijs van Nieuw kerk al lang. Eigenlijk sinds AT5, de Amsterdamse zender, waar Van Nieuwkerk hoofdredacteur was en hem eens vroeg een programma te ontwikkelen. „We spreken elkaar over de krant, de kwaliteit van tv, smaak, stijl." Ze bellen vooral. Tij dens De Wereld Draait Door is het 'een schouderklop en als een speer weer door'. De tafelheer mag doen wat hij wil, maar heeft vooral een aanvullende rol. „Wij, de tafelheren- en dames, zijn maar passanten", zegt tafel heer Hugo Borst, (sport)journalist en schrijver. De sidekicks zorgen voor de spontaniteit, de verras sing. Borst: „Ze moeten karakter hebben en dwars durven zijn." Oud-hoofdredacteur van Quote lort Kelder: „Soms ben ik moe en zit ik te soezen, een enkele keer schiet ik even uit de slof Ik geloof dat ze dat wel leuk vinden, al word ik wat zachter lately." De ster van het Vara-programma is Matthijs van Nieuwkerk. )e moet van goeden huize komen om hem te snel af te zijn. Borst: „Er zit gewoon een heel alerte man, die veel kan. Hij is gediscipli neerd. Scherpzinnig. Ad rem." Alleen Marc-Marie Huijbregts, die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 124