Zeeland WMO-raad in Hulst stopt ermee 'Als je wilt meetellen, gordijnen kunnen ook zaken zichtbaar maken caramB®wL Vier mille voor orgel Cadzand Clavis gaat bouwen naar behoefte markt Inbraak in winkel Kapellebrug Leden dienen ontslag in uit onvrede over relatie met gemeentebestuur. Paspoort Jan Platschorre vindt dat Terneuzen hét zo slecht niet doet. Stichting spaart na restauratie kerk voor tweedehands orgel uw goede smaak bijvoorbeeld) Corporatiedirecteur De Ridder ziet kans in krimp van bevolking. 26 I Vrijdag 2 januari 2009 PZC door Harold de Puysseleijr HULST - De WMO-raad in de ge meente Hulst is ter ziele. De zeven leden en onafhankelijk voorzitter George Lernout hebben hun ont slag ingediend uit onvrede over de relatie met het gemeentebestuur. „Het ligt zeker niet aan de inzet van de betrokken ambteiraar", licht Lernout het besluit om collec tief op te stappen toe. „Het ge meentebestuur beperkt zich louter tot het geven van informatie. Daad werkelijk je mening geven over de onderwerpen die met de Wet Maatschappelijke Ondersteuning samenhangen, dat wordt niet ge vraagd." Volgens Lernout hebben de leden van de WMO-raad zich terdege ge realiseerd, dat burgerparticipatie in de vorm van adviesraden ook voor het Hulster gemeentebestuur een nieuw fenomeen was dat om enig geduld én de nodige gewen ning vroeg. „Maar we zijn. nu twee jaar bezig geweest en het blijkt gewoon niet te functioneren. Het is heel erg De WMO-raad in Hulst is ter zie le. Deze maand volgt overleg tus sen een aantal leden van de raad en de gemeente over de toe komst van het adviesorgaan. Bruisend centrum voor bowling, biljart en brasserijen 1 uur bowlen, 3 gangenmenu 4 consumpties 27,50 2 uur bowlen, 3 gangenmenu 6 consumpties 36,50 Iedere maand een nieuw menu I Da Vinciplein 14 4462 GX Goes 0113-227373 Naast de Zeelandhallen Open 7 dagen per week vanaf 14.00 uur (weekend vanaf 12.00 uur) ALJWANAK Die goede collega vertrekt eer daags voor een project naar de Ver enigde Staten. Er moet dus een boel worden geregeld. En dat valt niet mee voor een raschaoot. Er moest bijvoorbeeld een pas poort worden verlengd, maar waar lag dat kreng ook al weer Een hele nacht vergeefs gezocht. Slecht geslapen. De volgende dag, jammer. We hebben het gepro beerd. Maar als je mening niet eens wordt gevraagd, heeft de WMO-raad geen doel", aldus de voorzitter. Wethouder Frank van Driessche (Welzijn) zegt dat hij het betreurt dat de WMO-raad in de huidige sa menstelling ophoudt te bestaan. Volgens hem zijn overigens niet al le leden opgestapt uit onvrede over de verhouding met het ge meentebestuur, maar zijn enkele leden gestopt in verband met pri- véomstandigheden. „Met een aantal leden van de WMO-raad komen we in januari nog een keer bijeen. Dan bekijken we samen hoe we de raad beter kunnen laten functioneren. Niet al leen ten opzichte van het gemeen tebestuur, maar ook in relatie tot de andere adviesraden die in onze gemeente actief zijn." Van Driessche wijst in dat licht op de Seniorenraad, de werkgroep Ge handicaptenbeleid en de Cliënten raad Sociale Zekerheid. De Seniorenraad voelde zich net als de WMO-raad niet serieus ge nomen door het college van burge meester en wethouders. Ook het voortbestaan van die raad hing on langs aan een zijden draad. De werkgroep Gehandicaptenbe leid en de Cliëntenraad functione ren volgens Van Driessche wel goed, 'omdat die zich vooral bezig houden met hele praktische zaken voor hun achterban'. Tip? redactie@pzc.nl ja hoor, daar lag ie, in een onduide lijk mapje. Snel naar het stadskan toor, waar al vlot bleek dat ze het document thuis had laten liggen. Volgende dag in de herkansing. „Mevrouw, heeft u pasfoto's bij u?" Ahum, vergeten te maken Zul je zien als ze straks op Schip hol aan de incheckbalie staat: 'Oh neeeeeee, paspoort vergeten.' door Ronald Verstraten SAS VAN CENT - Van alle oude rot ten uit het bestuurdersvak is Jan Platschorre (63) in feite een 'jon kie'. Hij zat twintig jaar in het Sas- se gemeentebestuur: zestien jaar als wethouder en vier jaar als raads lid. Als PvdA-wethouder van finan ciën heeft hij jarenlang alles uit de kast moeten halen, om Sas van Gent op eigen benen te houden. Is het dan niet wat cynisch dat ze na de laatste gemeentelijke herin deling onderdeel is geworden van Terneuzen? „Dat was gewoon een gevolg van de tijd. Het was onmo gelijk om Sas zelfstandig te hou den en dan is een Kanaalzone-ge meente de logische keus." Hij vervolgt: „Als je reëel de zaak bekeek, kon het niet anders. Al leen denk ik dat de gemeente veel groter had moeten zijn. Ik ver wacht wel dat het nog eens die kant op gaat. De problemen wor den ook steeds groter. )e krijgt hier straks een stuk industrialisatie. En als er een tweede zeesluis komt, denk ik dat je wel moet. Want met één gemeente Zeeuws- Vlaande ren heb je nóg maar een agglome ratie van honderdduizend inwo ners. Als je als poort van het ach terland wilt meetellen, dan moet je groter zijn." Is zo'n gemeente dan nog wel be stuurbaar? „Ik zou niet weten Ouwe rotten waarom niet. Of je nu gaat naar eentje van vijftig-, of vijfenzeven tigduizend, of honderdduizend, de problematiek blijft hetzelfde. Als je een aantal kleine gemeentes sa menvoegt, in welke vorm dan ook, hou je toch die kleinschaligheid -die vaak niet eens meer leeft bij de bewoners.- Maar dat 'eigen ik', dat hou je toch. Dus of je het nu in één keer opdoekt, of in twee, drie keer. Dat blijft hetzelfde. Bij een nieuwe herindeling gaan de gevoe lens weer meespelen. Ik denk dat het toen verstandiger was geweest om maar gelijk door te pakken. Willen we nog wat betekenen straks, dan denk ik dat je er niet 'Ik denk dat het verstandiger was geweest om maar gelijk door te pakken' aan kunt ontkomen." Platschorre stelt vast, dat naast een logisch ei gen-kern-sentiment, de proble men in Oost- en West- Zeeuws-Vlaanderen wel van in vloed zijn, maar in feite weinig zijn veranderd. „Je moet ook dur ven kijken: wat staat er te gebeu ren? Welke gevolgen kan dat voor de regio hebben. Als je het dan nuchter bekijkt, denk ik dat er geen andere oplossing is. Het gaat erom of je tegenwicht kunt bie den, straks. Want aan de ene kant word je ingeklemd door Antwer pen, de ontwikkelingen in Gent en aan de andere kant krijgt Sluis 'Ouwe rotten', worden ze genoemd. Mensen die in hun vak veel ervaring hebben opgedaan, veel kennis bezitten en daardoor een brede kijk ten toon kunnen spreiden. Ronald Verstraten interviewde vijf Zeeuws-Vlaam- se 'ouwe rotten' uit het bestuursvak. En peilde hun mening over de (poli tieke) gang van zaken. Vandaag nummer vier: Jan Platschorre uit Sas van Gent. (Eerdere afleveringen verschenen op 31, 30 en 29 december). te maken met de uitbreidingen en ontwikkelingen in Zeebrugge." Dat is toch heel andere koek dan toen Sas' nog sprak over plaatselij ke problemen, zoals de toekomst van Concordia in Westdorpe, de wijk St. Albert in Sas zelf of de bieb in Philippine. Toen Platschor re steeds nadrukkelijker de hand op de knip moest houden, om de gemeente voor de ondergang te be hoeden. Hoe vindt hij dat Sas nu tot haar recht komt binnen de ge meente Terneuzen? „Ik denk dat de aandacht voldoen de is. Het kan natuurlijk altijd be ter. Als zelfstandige gemeente zit je nu eenmaal dichter bij de proble matiek. Maar ik denk dat die door de grotere gemeente goed wordt behandeld. Er leven natuurlijk al tijd wensen. Je blijft een industrie gemeente die toch aan het afkal ven is. Dan krijg je ongewenste ontwikkelingen. Je zit bijvoorbeeld met een verouderd woningbe stand, waaraan iets zal moeten ge beuren. Of een infrastructuur die om aanpassingen vraagt. Ik denk dat iedere kern dat heeft." Of hij het zelf anders zou doen? „Die vraag heb ik nooit willen be antwoorden. De problemen krijg je niet van éen kleine gemeente, maar van een aantal. Daar moet je als bestuur boven staan en kijken wat haalbaar is. Wanneer een gro te kern als Terneuzen in jouw ogen iets meer aandacht krijgt, dan andere gemeenten, is dat be grijpelijk. Daar zijn de problemen ook groter." Een ontwikkeling van na zijn tijd, zijn de kassen in Westdorpe. „Ik denk dat het meer een probleem is dat de mensen die uit de buurt ko men creëren. Ik vind dat de ge meente het redelijk goed heeft op gepakt. Je moet oog hebben voor de ontwikkelingen, zeker nu werk gelegenheid flink onder druk staat. Je krijgt wat horizonvervuiling, maar het had erger kunnen zijn." KAPELLEBRUC - In een winkelpand zeven. De inbrekers gingen er met aan de Gentsevaart in Kapellebrug een onbekend geldbedrag van- is ingebroken tussen dinsdagavond door. Van de daders ontbreekt nog half elf en woensdagochtend half elk spoor. CADZAND-DORP - De oudejaarsvei- ling in de Nederlands hervormde kerk heeft de Stichting Behoud Dorpskerk Cadzand zo'n vierdui zend euro opgeleverd. Voor de locatie en organisatie van de traditionele boedelveiling krijgt de stichting tien procent van het hamergeld. „Ook hebben we zelf nog wat spullen verkocht tijdens de kijkdagen. Bij elkaar hebben we zo'n vierduizend euro verdiend", meldde secretaris Ineke Mulder. Het geld komt in de spaarpot voor een 'nieuw' orgel, waar nu bijna vijftig mille in zit. „Opknappen van het huidige orgel kost zo'n an derhalve ton. We hopen goedko per een tweedehands orgel van de orgelbank te betrekken." In de or- gelbank zijn instrumenten te vin den, die niet langer nodig zijn, bij voorbeeld omdat een godshuis aan de eredienst wordt onttrokken. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De toekomstige da ling van de bevolking in Zeeuws-Vlaanderen zal niet direct leiden tot een verminderde bouw van woningen. Volgens Robert de Ridder is het tegendeel waar. Tot 2025 zijn er volgens de directeur van de Terneuzense wooncorpora- tie Clavis zelfs nog meer wonin gen nodig om het fenomeen van de gezinsverdunning - meer alleen staanden - te kunnen opvangen. Clavis probeert de komende jaren op die ontwikkeling in te sprin gen. Dit betekent volgens De Rid der dat de woningvoorraad van Clavis meer op de behoefte zal worden afgestemd. In de praktijk komt dit neer op minder eenge zinswoningen en meer - levens- loopbestendige - woningen voor senioren. Daarnaast wil Clavis het woningbezit de komende jaren verder kwalitatief verbeteren. Met de keuze voor kwaliteit in plaats van kwantiteit moet Terneuzen aantrekkelijker worden als woonge- meente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70