ARTEC Dansen tot in de kleine uurtjes OPRUIMING INTERIM BV Nu Erfrecht Filedruk in Zeeland weer minder Zwijntjes Jip en Janneke kwijt GroenLinks wil betere regeling Zeelandbrug Bestuur voetbalclub loopt voor nieuwbouw Festijn in Zeelandhallen zuigt horeca Goese binnenstad niet leeg. S pzc Vrijdag 2 januari 2009 29 info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl TOTAAL WONEN MEUBELEN Heerenstraat 9 's-Heerenhoek Tel.: 0113-351311 www.totaalwonendejonge.nl Kijk voor alle aanbiedingen op onze website meliskerke - Iedereen krijgt vroeg of laat te maken met het erfrecht en bezittingen. Een testament op stellen is het beste, maar wat te doen als er geen testament is? Op deze en andere vragen wordt ant woord gegeven tijdens een voor lichtingsmiddag over erfrecht op dinsdag 13 januari in verenigingsge bouw 'Ons Huis' te Meliskerke. middelburg - De filedruk in Zee land is het afgelopen jaar verder af genomen. Met een daling van 24 procent ten opzichte van 2007 is de afname hier op landelijke schaal gezien het grootst. Daarente gen blijft het aandeel van het vast lopend verkeer in Zeeland ten op zichte van het verstedelijkte ge bied minimaal, blijkt uit cijfers van de Verkeers Informatie Dienst. Opvallend is de sterke stij ging (128 procent) in Groningen. Volgens de VID valt dat toe te schrijven aan grootschalige onder houdswerkzaamheden. Technisch uitzend/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen)T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 0612 middelburg - De Statenfractie van GroenLinks wil opheldering over de stremming van de Zeelandbrug afgelopen woensdag. Door glad heid slipten kort achter elkaar twee auto's.en raakte de weg ruim 2,5 uur gestremd. Fractievoorzitter Leen Harpe wil weten waarom dat bij een zo'n eenvoudig ongeluk op deze belangrijke verkeersader zo lang moest duren. Hij wil de garan tie dat dit in de toekomst anders gaat. Ook heeft Harpe kritiek op de gebrekkige informatie aan wach tende weggebruikers. kloetinge - Voor het bestuur van voetbalvereniging Kloetinge is niets te gek om geld bijeen te brengen voor renovatie van het verouderde sportcomplex. De le den doen morgen mee aan een sponsorloop, die om 13.30 uur bij de kantine van de club begint. Ook andere lopers laten zich spon soren om geld bijeen te brengen voor nieuwe kleedaccommodaties voor de voetbalclub. Komend jaar zal Kloetinge tal van evenementen houden om fondsen te werven voor dat doel. WEEKEND Zaterdag 3 en zondag 4januari 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. hoek - De hangbuikzwijntjes Jip en Janneke zijn kwijt. De tamme dieren werden anderhalve week ge leden gedumpt in het natuurge bied Braakman-Zuid bij Hoek. Wandelaars ontfermden zich over de dieren. De Dierenbescherming wilde Jip en Janneke vangen, maar zocht nog naar mensen die de hangbuikzwijnen een goed tehuis wilden geven. Dat hoeft niet meer, zegt Leoni Vrolijk die zich eerder deze week over de zwijnen ont fermde. „Ze zijn er niet meer. Pas santen hebben gezien dat de die ren zijn verdoofd en in een ambu lance zijn geladen. Nog geen uur la ter zag ik een andere dierenambu lance in de Braakman. De chauf feur zei dat hij alleen eten kwam brengen. Vreemd." in de Goese binnenstad leeg. Veel jongeren trokken naar de Zeelan- hallen om eens lekker te raven. The Ballroom New Years Eve is veel groter van opzet. Een mega- dansfestijn in drie zalen met ver schillende muziekstijlen. Veel zorg is besteed aan de aankleding van de hallen. En: zero tolerance ofwel geen drugs toegestaan. Op de dansvloer staat deze nacht personeel van het Goese grand ca fé Jersey en club Devo, die met de jaarwisseling dicht zijn. Zit er dan nog wel leven in de binnenstad? „Jazeker", maakt André Verhoef van discotheek El Toro en de cafés De Post en Nationaal de balans op. „De entree was gratis en omdat we ook wat activiteiten op touw hebben gezet, zoals een nieuw jaarsduik in een klein bassin in ca fé Nationaal, zaten we goed vol." Onder het publiek klinken wisse- 'Het is toch fantastisch dat we zo jonge Zeeuwen in de provincie houden' lende geluiden over The Ballroom. „Een leuke sfeer en allemaal erg goed geregeld hier", vindt Sabrina uit Bergen op Zoom. Een jongen - „nee, laat die naam maar zitten" - is eigenlijk tegen zijn zin in de Zee landhallen. „Ik vier liever de jaar wisseling in de binnenstad, maar ja, m'n vrienden zitten hier en dus ga ik ook maar, al vind ik de prij zen, ook van de drank, nogal aan de stevige kant." Directeur Rob Scharff van de Zee landhallen verwacht dat het NYE-dansfestijn nog verder kan groeien. „Ik vind de kwaliteit hoger dan vo rig jaar. De aankleding is top. Bo vendien is het toch fantastisch dat we een hoop jonge Zeeuwen in de provincie houden die anders mis schien elders hun nieuwjaarsver tier zoeken." foto Rolf dc Feijter door Frank Balkenende goes - Hoeveel mensen tijdens The Ballroom in de Zeelandhallen het nieuwe jaar zijn ingedanst? Me de-organisator Martin Priem van You Dance durft er nog geen slag haar te slaan. „Ik heb alle entree- kaarten nog niet geteld. In elk ge val duizenden mensen. Het was zeer druk en mensen bleven tot i kwart voor zes 's ochtends." Vorige jaarwisseling zoog de eerste editie Masquerade NYE de horeca Ballonnen, wandversiering en een lichtshow maken van de enorme Noordzeehal in de Zeelandhallen een redelijk knusse ruimte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61