medische centra Onze keukens zijn van 2009. En die van u? Moeder cel in voor moord op dochter Culemborg grootste knelpunt verkeer ATAG Nu 700,- cash op alle energiezuinige modellen PZC Vrijdag 2 januari 2009 5 ARNHEM - Een 46-jarige moeder uit Arnhem moet zes jaar de cel in wegens moord op haar dochter. Dat bepaalde de rechtbank in Arn hem woensdag. De rechtbank acht bewezen dat de vrouw haar 14-jari- ge dochter Isabelle in juni drogeer de met antidepressiva en slaapmid delen. Daarna ging ze met haar dochter bij een opengedraaide gas fles liggen. De combinatie van het ingeademde gas en de medicijnen werden het meisje fataal. Tegen de moeder was vier jaar cel geëist plus tbs met dwangverple ging. Voor dwangverpleging was volgens deskundigen de kans op herhaling niet groot genoeg. De rechtbank volgt die redenering. Voor tbs met voorwaarden kan vol gens de geldende regels een bijko mende celstraf niet boven de vier jaar uitkomen. De rechtbank vindt vier jaar cel echter te kort. Het meisje heeft volgens de recht bank doodsangsten uitgestaan in de tijd voor haar dood. Eerst om haar suïcidale moeder en later om zichzelf De moeder bezocht sites over zelfmoord en Isabelle uitte in berichten aan vrienden vermoe dens over haar moeders plannen. Op de dag van de moord werden de moeder en dochter bij de sissen de fles gevonden. Het huis was van binnen afgesloten en lag vol met afscheidsbriefjes van de moe der over haar en haar dochter. Bouwplannen Met de nieuw- en verbouw- piannen voor ziekenhuizen zijn (zeer) forse investeringen gemoeid. Een overzicht. Meander Medisch Centrum (Amstersfoort): 250 miljoen Mesos (Utrecht Leidsche Rijn): 155 miljoen Reinier de Graaf Gasthuis (Delft): 150 miljoen Gemini Ziekenhuis (Den Hel der): 60 miljoen Atrium Medisch Centrum (Heerlen): 210 miljoen Haga Ziekenhuis (Den Haag): 225 miljoen Groene Hart Ziekenhuis (Gou da): 70 miljoen Amphia Ziekenhuis (Breda): 60 miljoen Isala Klinieken (Zwolle): 225 miljoen Maasziekenhuis (Boxmeer): 100 miljoen Röpke Zweers (Hardenberg): 40 a 50 miljoen Zaans Medisch Centrum (Zaan dam): 80 miljoen Erasmus Medisch Centrum (Rotterdam): circa een miljard. UMC St. Radboud (Nijmegen): bedrag nog niet bekend huis in Den Haag in drie fasen op geknipt. Daardoor hoeft de beno digde 225 miljoen niet ineens op tafel te komen. Woordvoerder Mar- nix Beekmans: „Dat is interessan ter voor de banken en geeft ons de gelegenheid tussentijds nadere af wegingen en keuzes te maken." Van de bouwput voor een nieuw ziekenhuisin Delft is een parkeerterrein ge maakt. foto Emiel Muijderman/GPD dische apparatuur nagenoeg heb ben dichtgedraaid. „Dat kan niet zo blijven. Om de boel vlot te kun nen trekken, moeten er garantie stellingen komen, zoals die nu door het kabinet worden afgege ven aan banken en verzekeraars." Jan Kleijne, voorzitter van de raad van bestuur van het Meander Me disch Centrum in Amersfoort, moet zo'n 250 miljoen zien los te peuteren voor nieuwbouwplan- nen. „De banken zijn kritischer ge worden en stellen meer vragen over de bedrijfsontwikkeling. De kredietcrisis is een complicerende factor." Volgens Kleijne, staat daar echter tegenover dat de bouwkos ten zijn gezakt, evenals de rente. „Dat zijn positieve uitkomsten van de kredietcrisis. We hebben de fi nanciering nog niet rond, maar ik ben positief" In weerwil van de sombere gelui den kreeg bestuurder Ruud Ver- reussel van het Maasziekenhuis in Boxmeer in november 66 miljoen euro van de Rabobank voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. „Door de kritische houding van de bank krijg je zelf ook veel inzicht in risico's. Om die te verkleinen doet de bouwer de komende twin tig jaar ook het onderhoud. Par keergarage, kantoren en paramedi sche voorzieningen zijn in een aparte bv ondergebracht." Zieken huizen verzinnen slimmigheidjes om toch aan geld te komen. Zo is de renovatie van het Haga Zieken- Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot gemeten volgens 2004/3/EG of 1999/100/EG: liter/100 km: benzine: 5,0 - 9,2 diesel: 4,1 - 7,0; kms/liter: benzine: 20,0 -10,9 diesel: 24,4 -14,3; C02 gr/km: benzine: 120 - 278 diesel: 109 -238. *De 700 cash bonus wordt rechtstreeks door G.M. Nederland uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper/berijder, na aflevering/registratie van een nieuwe Opel Personenauto (m.u.v. de nieuwe Insignia). Dit aanbod geldt voor nieuwe kfantenorders in de periode 19 december 2008 tot en met 28 februari 2009 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 29 april 2009. Dit aanbod is niet van toepassing voor zakelijke rijders die onder contract staan bij bedrijven, die overkoepelende afspraken hebben gemaakt met General Motors Nederland. Zie voor de volledige voorwaarden www.opel.nl. Op elke Opel met groen label nu 700,- cash. LIJNDEN - Culemborg op de snel weg A2 richting Den Bosch was in 2008 het grootste verkeersknel punt van Nederland. Met een groei van 30 procent van de file- druk (de lengte van de file maal de duur) op die locatie passeerde dit knelpunt de nummers 1 en 2 van het jaar daarvoor. Dit meldde de VerkeersInformatieDienst giste ren. Op de tweede plaats staat nu de brug over de Oude Rijn op de A4. Op nummer drie eindigde het Coenplein op de Aio. Op die loca ties daalde de filedruk met ruim 12 procent. De VerkeersInformatieDienst voor spelt dat de beproeving voor het verkeer op de A2 richting Den Bosch vanaf 8 januari nog groter wordt, als ter hoogte van Hedel in beide richtingen maar één rijbaan beschikbaar is door werkzaamhe den. Beter nieuws heeft de VerkeersIn formatieDienst over de snelweg A2 tussen Utrecht en Amsterdam. Daar daalde de druk met 29 pro cent. Ook op de A12 zal het, nu de werk zaamheden bij Ede bijna zijn afge rond, in 2009 waarschijnlijk beter gaan, zo voorspelt de dienst. Nu het vuurwerk weer is afge stoken is uw keuken weer een jaartje ouder. Wordt het niet eens tijd om uw keuken óók Oud Nieuw te laten vieren? Bezoek onze showroom en ontdek hoe mooi uw keuken kan zijn. Ons relatiegeschenk ligt voor u klaar: het SieMatic Keukenideeënboek. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic^axel.nl GOES Piieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tei. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter LOGUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logusdèhoop.nl wij adviseren:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5