PZC 25 Jaarwisseling verloopt vrij rustig Zgela n( 3 31 Veel vuurwerk maar weinig rottigheid op Schouwen-Duiveland. Kleurrijke maskers en middeleeuws ruisende rokken SCHOUWEN-DUIVELAND 41 Brand in Salem woonvoorziening Vernielingen in Oud-Vossemeer Gewonden bij ongeluk op N61 bij Hoek Paspoort Crisisteam blij en verrast met rustige jaarwisseling Vrijdag 2 januari 2009- Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De jaarwisseling is op Schouwen-Duiveland redelijk rus tig verlopen. Er werd in relatief korte tijd veel vuurwerk afgesto ken, maar ernstige problemen ble ven uit. De brandweer werd gealar meerd voor een brandende heg in Ellemeet en een brandje in een vuilcontainer in Scharendijke. Bij de politie kwamen meldingen bin nen van vernielingen en overlast door vuurwerk. Een compleet beeld van de schade was gisteren nog niet te geven. Voor zover nu bekend zijn tijdens de jaarwisse ling op Schouwen-Duivelang geen gewonden gevallen. Niemand werd opgepakt. In Bruinisse bleef het rustig tij dens de jaarwisseling. Vorig jaar ontstond door vuurwerk in een vuilcontiner brand in sportzaal en dorpshuis De Vanger. Om herha ling te voorkomen zijn dit jaar af spraken gemaakt tussen brand weer, gemeente, buurtbewoners en het bestuur van jeugdsoos De Pul. Dat lijkt te hebben gewerkt, leert een nachtelijk bezoekje aan het vissersdorp. Het grootste vuur- werkgeweld is er rond de klok van één uur al achter de rug. Bij de Pul is er een door jongeren omstuwd vreugdevuur, maar verder is er wei nig volk op straat. In Renesse zijn de vreugdevuren W* De jaarwisseling op Schou- wen-Duiveland is vrij rustig verlo pen. Er waren enkele vernielin gen en vuurwerkoverlast, maar ernstige problemen bleven uit. al rond half twee gedoofd. Hier en daar wordt nog wat vuurwerk afge stoken. De kruitdampen prikkelen de neusgaten, de stemming is uit gelaten. Met (disco)bussen vol wor den de stappers aangevoerd en los gelaten in de badplaats. Binnen de kortste keren stromen cafe's en dis co's vol. De politie is nadrukkelijk aanwezig maar hoeft nauwelijks in actie te komen. In een horecagele genheid is een opstootje, maar dat wordt ter plekker snel opgelost. De politie hoeft er niet aan te pas te komen. Elders in Zeeland moest de politie wél ingrijpen. Tijdens een groots nieuwjaarsfeest in de Zeelandhal len bij Goes werden alles bij elkaar twaalf mensen aangehouden we gens overtredingen variërend van belediging van politiemensen tot het dealen van drugs. In Middel burg werden twee mensen aange houden wegens het in het bezit hebben van illegaal vuurwerk en harddrugs. Ook werden in Middel burg mensen opgepakt wegens ver nielingen. In Terneuzen werden onder meer bekeuringen uitge deeld wegens rijden onder in vloed. ZIERIKZEE - Sommigen hielden het simpel, an deren waren volstrekt onherkenbaar en schit terend - hoewel voor het nuttige van een hap je en drankje niet altijd even praktisch - uitge dost. Brasserie Maritime aan de Nieuwe Ha ven in Zierikzee was tijdens oudejaarsavond het toneel van kleurrijke maskers, middel eeuws ruisende rokken, champagne en luxe hapjes. „We wilden eens iets heel anders", al dus woordvoerder Ernesto Besling van de brasserie die samen met het verderop aan de Nieuwe Haven gelegen Café De Biet een Bal HM ii IIotII 111 fü Masqué hield. Tot mooiste van het bal werd uiteindelijk het in mysterieuze middeleeuwse kledij gestoken echtpaar Van Bentvelzen uit Zierikzee verkozen. foto Dirk-Jan Cjeltema Loitzl wint in Garmisch en neemt leiding in klassement DIRKSLAND - De brandweer van Dirksland moest op nieuwjaarsdag in actie komen voor een brand in woonvoorziening Salem in Dirks land. Ter plaatse werd opgeschaald naar middelbrand omdat de vlam men uit het dak sloegen. De brand is ontstaan in de cv-ruimte op het dak van het gebouw. Er raakte nie mand gewond. Alle bewoners wa ren afwezig vanwege de oud- en nieuwjaarsviering bij familie. OUD-VOSSEMEER - In de Molen straat in Oud-Vossemeer zijn - ver moedelijk tijdens oudejaarsavond - veel vernielingen gepleegd. Ter hoogte van de supermarkt is een onbekend aantal verkeersborden opgeblazen door vuurwerk. Ook werd een prullenbak in brand ge stoken. De politie gaat een buurt onderzoek doen om er achter te komen door wie de vernielingen zijn gepleegd. HOEK - Bij een eenzijdig ongeluk op de N6i bij Hoek zijn op oudjaarsavond rond elf uur twee mensen gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak kwam een 19-jarige automobilist in een naast de weg gelegen sloot terecht. Een 17-jarige inzittende uit Oost burg raakte gewond aan haar ge zicht, en een 19-jarige Duitser liep hoofd- en nekletsel op. De twee zijn naar het ziekenhuis gebracht. Die collega vertrekt eenjaags voor een project naar de VS. Er moet dus een boel worden geregeld. En dat valt niet mee voor een ras chaoot. Er moest bijvoorbeeld een paspoort worden verlengd, maar waar lag dat kreng ook al weer Een hele nacht vergeefs gezocht. Slecht geslapen. De volgende dag, ja hoor, daar lag Tipredactie@pzc.nl ie, in een onduidelijk mapje. Snel naar het stadskantoor, waar al vlot bleek dat ze het document thuis had laten liggen. Volgende dag in de herkansing. „Mevrouw, heeft u pasfoto's bij u?" Ahum, ver geten te makenZul je zien als ze straks op Schiphol aan de incheck- balie staat: 'Oh neeeeeee, paspoort vergeten.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57