Wedstrijden in Oud-internationals breken met traditie van 86 jaren Voetballers willen duel met Koninklijke HFC op eerste zaterdag januari. Cees Vink en Mart je Wisse zijn het snelst op natuurijs 't Bokkegat. Hans de Nooijer langer bij VCK Debuut Beckham bij Milan is aanstaande Huisman snelste op ijs in Biddinghuizen Golfer Daly moet uitwijken naar Europa 44 Vrijdag 2 januari 2009 PZCB HAARLEM - Als het aan de oud-in ternationals ligt zijn ze voortaan vrijwel nooit meer op de eerste dag van het nieuwe jaar te bewon deren in Haarlem. Alleen als 1 ja nuari op een zaterdag valt, willen ze hun kicksen op nieuwjaarsdag nog aantrekken voor de traditione le wedstrijd tegen Koninklijke HFC. Het duel - anno 1923 - is ditmaal al verschoven van 1 naar 3 januari. HFC hoopt op een eenmalige wij ziging, maar die kans is uiterst klein. Na 86 jaar is een einde geko men aan een mooie traditie. De ex-internationals willen in Haar lem spelen, maar niet meer vast op 1 januari. De eerste zaterdag van het nieuwe jaar wordt wat hen betreft de vaste speeldag. Als deze toevallig samenvalt met 1 ja nuari heeft HFC geluk. Volgens Guido Albers, die namens zijn bu reau Players United en de KNVB de wedstrijden van de ex-interna tionals organiseert, is het alleen op die manier mogelijk een represen tatief elftal op de been te brengen. „De eerste januari als vaste dag is voorgoed voorbij. Het is eigenlijk een onmogelijke dag. Er zijn steeds vaker problemen om op die datum voldoende spelers beschik baar te hebben. Met oud en nieuw genieten ze van een korte vakan tie. Er zijn ook jongens bij die het bezwaarlijk vinden om in de oudejaarsnacht om vijf, zes uur op bed te liggen en na drie uur slaap weer op te moeten voor de voet balwedstrijd in Haarlem. En daar sta je dan vervolgens met amper twaalf man. Als de wedstrijd op de eerste zaterdag van het jaar wordt gehouden, staat er gegaran deerd een goed en uitgerust top- W* De oud-internationals willen graag tegen de Koninklijke HFC blijven spelen, maar niet op 1 ja nuari. Ze willen de eerste zater dag van januari de wei in. team. En we willen niet, zoals wel is gebeurd in het verleden, spelers laten meedoen tegen HFC die nog nooit voor het Nederlands elftal zijn uitgekomen. In het verleden is het gebeurd dat Mark Verzijlberg (o.a. ex-Haarlem, ex-EDO en nu Ripperda) en Hans Suiker (FC Amsterdam, ex-DHC) het doel verdedigden van oud-Oranje. Ze hebben wedstrij den van het Nederlands elftal al leen als tv-kijker mogen aanschou wen, maar werden opgeroepen omdat de 'oudjes' geen keeper had den. Gezien de opkomst van mor gen lijkt Albers gelijk te krijgen. Na de smadelijke 6-1 nederlaag van vorig jaar komen de ex-inter nationals met een relatief jong en sterk elftal naar Haarlem. Dennis Bergkamp, Patrick Kluivert en Frank de Boer debuteren zaterdag zelfs bij de oud-internationals, die officieel tegenwoordig liever ex-in ternationals worden genoemd. Al bers: „Oud klinkt ook zo oud. Hoe wel Frank de Boer nog niet eens veertig is." door Roeland van Vliet WISSENKERKE - Het woord 'uniek' werd op oudejaarsdag vaak in de mond genomen in Wissenkerke. Het was uniek dat er op Zeeuws natuurijs een wedstrijd werd ge houden, het was uniek dat de kor- tebaanraces zo snel georganiseerd waren en het was uniek dat zowel beginnelingen als hardrijders uit de Nederlandse subtop aan de pro vinciale titelstrijd deelnamen. „Wat je hier ziet, is écht uniek", zei menig enthousiasteling. Nu betekent*'uniek' volgens de Van Dale 'nooit eerder voorgeko men'. En dat is met Zeeuwse korte- baanwedstrijden niet het geval. Maar bijzonder was het evene ment van woensdagmiddag wel. Niemand kon zich precies herinne ren wanneer voot de laatste keer dergelijke wedstrijden op Zeeuws ijs gehouden werden. Zeker was wel dat het langer dan twintig jaar geleden geweest moest zijn. Toen was Martje Wisse (21) waar schijnlijk nog niet geboren. De Goese sprintster, die dit seizoen al leen nog maar op kunstijsbanen had gereden, won bij de vrouwen. „Voor mij was het echt de eerste keer dat ik zo'n wedstrijd heb gere den op Zeeuws ijs", zei ze. „Ik vond het echt heel mooi. Ik ben helemaal gek van de sport." De Zuid-Hollander Cees Vink, die buiten mededinging de snelste was bij de mannen, is van dezelfde leeftijd. Hij had toch al wel wat meer ervaring met kortebaanwed- strijden op ondergelopen weilan den en dichtgevroren watergan gen. „Ik rijd er het hele land voor door. Dit was afmijn vierde wed strijd deze week", vertelde hij trots. Op 29 december was hij er bij in het Friese Aldtsjerk. Een dag later deed hij mee in zowel Hauler- wijk (Friesland) en Molenaars graaf (Zuid-Holland). En weer een etmaal later was Vink dus present in Wissenkerke. Alleen in Hauler- wijk ging hij niet met de hoofd prijs aan de haal. Er werd woensdag op 't Bokkegat geschaatst in vier categorieën: man nen, vrouwen, jeugd tot en met 14 jaar en recreanten. Alle deelne mers zetten in de voorronden twee tijden neer op de 140 (jeugd en vrouwen) of 160 meter (man nen en recreanten). In elke klasse stroomden vervolgens de snelste vier door naar de finaleronde. Daarin kwamen de overgebleven titelkandidaten nog eens drie keer in actie. Het spannendst was de strijd bij de vrouwen. De pas vijftienjarige Annemarie Pasveer was met 14,91 zeer rap op het krakende ijs, maar het Arnemuidse talent moest nog wel haar meerdere erkennen in de zes jaar oudere Martje Wisse, die 43 honderdsten van een seconde minder nodig had. „Op de eerste passen was zij snéller dan ik", zei Pasveer, dié meer van de lange af standen is. „Maar daarna liep ze Winnaar Cees Vink: 'Dit was al mijn vierde wedstrijd op natuurijs van deze week' niet verder uit. We hebben twee keer tegen elkaar geschaatst en bei de keren waren de verschillen heel klein." Wisse, die zich de laatste ja ren juist op het sprinten toelegt, weet dat Pasveer eraan komt. „Er gaat wel een keer komen dat ze sneller is dan ik. En dan moet na tuurlijk ook." Bij de mannen mocht Mare de Vrieze uit Brouwershaven met de Zeeuwse eer gaan strijken. Hij werd weliswaar derde in de wed strijd, maar net als Cees Vink kwam nummer twee Bart van den Berg niet uit Zeeland. Bij de recre anten ging de zege naar Vincent de Vrieze uit Burgh-Haamstede. De Middelburger Giorgio Joziasse werd eerst£ bij de jeugd. Bijzonder waren de beste eindtij den van de snelste man en snelste vrouw. Vink werd na zijn 160 me ter met de hand geklokt op 14,48 seconden. En bij Wisse stond de stopwatch na 140 meter stil op... 14,48 seconden. Dat moet haast wél uniek zijn. KOUDEKERKE - Zaterdag-tweede- klasser VCK gaat ook na de zomer door met hoofdtrainer Hans de Nooijer. Hij is momenteel bezig aan zijn tweede jaar bij de voetbal club uit Koudekerke. In het seizoen 2007-2008 pro moveerde VCK via de n^rompeti- tie. De ploeg van De Nooijer staat nu na dertien duels op de tiende plaats. MILAAN - Het debuut van David Beckham bij AC Milan is aanstaan de. De Britse vedette, die daar op huurbasis voetbalt, speelt zeer waarschijnlijk op '6 januari voor het eerst mee tijdens een oefen duel van de Milanezen in Dubai te gen Hamburger SV. „Hij zal ergens op het middenveld een plaats krij gen", zei trainer Carlo Ancelotti woensdag in de Italiaanse sport krant Gazzetta dello Sport. BIDDINGHUIZEN - Marathonschaat ser Sjoerd Huisman heeft gisteren in Biddinghuizen de derde Super- prestigewedstrijd gewonnen. De 22-jarige Nefitrijder uit Andijk won na 75 kilometer de massa sprint. Arjan Smit eindigde als tweede en Huismans ploeggenoot Ceflric Michaud werd derde. Klas sementsleider Sandor Stuut legde beslag op de vierde plaats. PONTE VERDA - De Amerikaanse profgolfer John Daly moet noodge dwongen zijn toevlucht nemen tot Europese toernooien. De Ameri kaanse PGA heeft de 42-jarige drift kikker voor zes maanden ge schorst. Dronkenschap en agressie zijn de redenen voor zijn tijdelijke uitsluiting van de lucratieve toer nooien in zijn geboorteland. Daly won in zijn carrière twee keer een Major. SPORT ATLETIEK ZATERDAG Wallenloop. Programma: 13.00 uur: 1150 m pupillen, 13.30 uur: 1260 m Jongens C, Meisjes C/D, 13.40 uur: 2520 m jongens, meisjes B, 3780 m jongens B, meisjes A, prestatieloop 2520 m/3780 m, 14.20 uu: 7560 m: jongens A, mannen, vrouwen, prestatieloop. Locatie: hoek Oostsingel, Voorstad. Inschrijven: café Baarends, Voorstad 17-10 te Goes Walk, Cross Walk. Aanvang: 13.30 uur voor 1, 2 of 3 ronden van 3050 m hardlopen en wandelen. Inschrijven kanti ne S.V. Nieuwdorp, Prinses Margrietstraat 54 te Nieuwdorp. Jeff Thuy Memorial. Locatie: Vylain- laan, Heikant. 14.45 uur: jeugd (500 me ter). 15.00 uur: 3000, 5200 en 12300 meter. Inschrijven: Gemeenschapscen trum 't Heike, Heikant. ZONDAG Scheidsrechtersloop. Aanvang: 11.00 uur. Afstanden: 4 km en 7.8 km. Inschrij ven: vanaf 10.30 uur. Locatie: Kanovijver, Van Woelderenlaan te Vlissingen. BASKETBAL ZATERDAG Mannen. Overgangsklasse: Black Eagles 2-Volharding. Jongens U20: BC Vlissingen-ABC (18.45 uur). - BILJARTEN VRIJDAG Persoonlijke kampioenschap bandsto ten vijfde klasse, poule zuid. Organisa tie: BV De Toekomst. Locatie: Café-Bar Walk Inn, 's-Heerenhoek. Aanvang: 19.00 uur. Persoonlijke kampioenschap bandsto ten vijfde klasse, poule noord. Organisa tie: BV De Vier Linden. Locatie: Snackbar De Brandpit, 's-Gravenpolder. Aanvang: 19.00 uur. ZATERDAG Topteam competitie. Eredivsie. Paul Wissink Keukens-Topteam 's Lands Wel varen, Topteam 's Lands Welvaren-JB Fas- hion-De Eekhoorn. Driebanden. Eerste divisie. Duotrans Spec. Transport-Verbrugge Terminals. Derde divisie, poule 4. De Stene Brug DC-Michielsen 2. Locatie: BC Yip Plaza, Goes. Aanvang: 13.30 uur. Persoonlijke kampioenschap bandsto ten vijfde klasse, poule zuid. Organisa tie: BV De Toekomst. Locatie: Café-Bar Walk Inn, 's-Heerenhoek. Aanvang: 12.00 uur. Persoonlijke kampioenschap bandsto ten vijfde klasse, poule noord. Organisa tie: BV De Vier Linden. Locatie: Snackbar De Brandpit, 's-Gravenpolder. Aanvang: 12.00 uur. ZONDAG Driebanden. Eredivisie: Delta/Frans Be- vers-Nedglas. Locatie: Hotel Dallinga, Sluiskil. Aanvang: 13.00 uur. Eerste divi sie: Verbrugge Terminals-Sanders Vloe- renshop. Locatie: Hotel Dallinga, Sluiskil. Aanvang: 17.00 uur. Persoonlijke kampioenschap bandsto ten vijfde klasse, poule zuid. Organisa tie: BV De Toekomst. Locatie: Café-Bar Walk Inn, 's-Heerenhoek. Aanvang: 11.00 uur. Finale 15.30 uur. Persoonlijke kampioenschap bandsto ten vijfde klasse, poule noord. Organisa tie: BV De Vier Linden. Locatie: Snackbar De Brandpit, 's-Gravenpolder. Aanvang: 14.00 uur. Finale 15.30 uur. HANDBAL ZONDAG Mannen. Afdeling Brabant. Eerste klas se: Delta Sport-De Sprint (13.30 uur). Tweede klasse A: Delta Sport 2-Blauw wit (15.00 uur), TSHV Camelot-EMM. Derde klasse A: GSC-De Beuk (13.10 uur). Derde klasse C: SV Orion Z-DESK 2 (12.00 uur, Sportpunt Zeeland). Vrouwen. Afdeling Brabant. Eerste klas se: Japser Sport-EMM. Derde klasse C: RHV 2-Olympus. Frank de Boer en Patrick Kluivert spelen morgen mee bij de oud-internationals tegen de Koninklijke HFC. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54