Goes danst en zingt het Afrika jaar in gordijnen kunnen ook zaken zichtbaar maken IE De binnenstad Vergunning import mosselen vernietigd caramB wl« Redding kost nodige moeite Van- OPd°nr Bestuur holt voor nieuwbouw Honderden mensen wonen aftrap in theater De Mythe bij. (uw goede smaak bijvoorbeeld) bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl Raad van State houdt geen rekening met vonnis Europees Hof. Festijn in Zeelandhallen zuigt dit jaar horeca niet helemaal leeg. 26 Vrijdag 2 januari 2009 PZC j door Frank Balkenende GOES - Eind 2009 is Goes verlost van stijve heupen. Tenminste als inwoners willen leren dansen van de Afrikanen. Die gaven gisteren een voorproefje in theater De My the, waar het Afrikajaar officieel werd ingeluid met een twee uur durend programma, dat charmant aan elkaar werd gepraat door de van oorsprong Congolose Blaise Safari uit 's-Heer Arendskerke. De gemeente had de nieuwjaarsre ceptie gecombineerd met de aftrap van het themajaar. Gewoonlijk zijn nieuwjaarsrecepties nogal be daagd, maar de samenkomst in De Mythe swingde. Ten eerste waren er veel inwoners present, zodat de grote zaal vol zat. Ten tweede werd een tipje van de sluier opge licht van wat het Afrikajaar voor de Goesenaren in petto heeft. Zo liet balletstudio Free zien en horen dat het al helemaal met lijf en ziel in de jungle zit. Als woeste leeuwinnen sprongen de danseres sen in het rond, daarbij begeleid door tromgeroffel van de djembé- groep Bliss. De dansgroep staat in maart acht dagen in theater De Mythe met het dansprogramma 'Terug naar Afrika'. Het Ethiopische acrobatische dans gezelschap Afrisiana spotte met al le chiropractische wetten. Eén dan seres leek een rubberen ruggewer- De Ethiopische groep Afrisiana toonde in De Mythe vele vormen van zeer elastische acrobatiek. foto Rolf de Feijter vel te bezitten. Ze kon zich in aller lei standen draaien, waarbij ze haar onderlijf als het ware om haar torso liet lopen. Twee dansers jongleerden kunstig met blokken en toverden uiteindelijk de tekst 'stop hiv' tevoorschijn. Een acroba tisch optreden met verstand. Verder kreeg het publiek een muzi kaal voorproefje van het open luchtspektakel Ubuntu, dat zich 10 tot en met 12 en 17 tot en met 19 juli afspeelt op de Goese Schans (het huidige havenindustriege bied). Koen Schyvens schreef het verhaal en voert de regie, net als in 2005 bij het historisch spektakel Rogier en de zeven plagen, dat ter gelegenheid van het 600-jarige be staan van de stad Goes werd opge voerd. Ubuntu wordt echter veel meer een festival, met een markt, workshops en verschillende podia. Andere activiteiten: een scholen project, een filmfestival, de musi cal Mandela, een striptentoonstel ling en een Afrikaans klassiek pro gramma door Cadant Symfonie Orkest. Burgemeester Dick van der Zaag hoopt dat Goes in het Afrikajaar leeft én meeleeft met anderen. Zo helpt Goes de Oegandese gemeen te Kamuli in elk geval met de op zet van een afvalinzamelsysteem. Meer over Afrikajaar: www.pzc.nl/afrikajaar In theater De Mythe is op nieuw- jaarsdag het Goese Afrikajaar offi cieel ingeluid. Het hele jaar door zijn er activiteiten, van een to taalspektakel tot een filmfestival. SINT PHILIPSLAND - Ambulanceper soneel en de brandweer van Sint Philipsland hebben op oudejaars dag nogal wat toeren moeten uit halen om een gevallen schaatster aan de Krabbenkreekweg de steile dijk op te trekken. De vrouw was op de ijzers gegaan in natuurgebied Rammegors en daar gevallen. Het viel niet mee om haar op de brancard in de am bulance te krijgen. De brandweer uit Sint Philipsland rukte daarom uit om een handje te helpen, voor al omdat de dijk langs de Krabben kreekweg steil is en het riet in het natuurgebied nog hoog staat. G°eS - middelbU^g 5 Goesenaartjes haten, 4 betalen Watdkorn Korte Kerkstraat 1S 4461 JE Goes tel.10113) 21 61 08 YERSEKE - De Raad van State heeft woensdag de -in 2007 verleende vergunning voor het importeren en het verzaaien van Ierse en En gelse mosselen en oesters in de Oosterschelde vernietigd. Stichting De Faunabescherming had be zwaar gemaakt tegen de vergun ning, omdat het risico te groot zou zijn dat er met mosselen en oes ters 'gevaarlijke' uitheemse organis men meekomen. De Raad van Sta te heeft vastgesteld dat dit risico in derdaad bestaat. door Frank Balkenende GOES - Hoeveel mensen tijdens The Ballroom in de Zeelandhallen het nieuwe jaar zijn ingedanst? Me de-organisator Martin Priem van You Dance durft er nog geen slag naar te slaan. „Ik heb alle entree- kaarten nog niet geteld. In elk ge val duizenden mensen. Het was zeer druk en mensen bleven tot kwart voor zes 's ochtends." Vorige jaarwisseling zoog de eerste editie Masquerade NYE de horeca in de Goese binnenstad leeg. Veel jongeren trokken naar de Zeelan- hallen om eens lekker te raven. The Ballroom New Years Eve is i veel groter van opzet. Een mega- j dansfestijn in drie zalen met ver schillende muziekstijlen. Veel zorg is besteed aan de aankleding van 1 de hallen. Verder een vip-dek (kaartje: 80 euro) met lekkere hap jes, een champagnebar en kokette danseressen. En: zero tolerance of wel geen drugs toegestaan. Op de dansvloer staat deze nacht personeel van het Goese grand ca fé Jersey en club Devo, die met de jaarwisseling dicht zijn. Zit er dan nog wel leven in de binnenstad? „Jazeker", maakt André Verhoef van discotheek El Toro en de cafés De Post en Nationaal de balans op. „De entree was gratis en omdat we ook wat activiteiten op touw hebben gezet, zoals een nieuw- Jaap Holstein van de Vereniging van Importeurs van Schelpdieren in Kapelle is verrast door de uit spraak. Hij wijst erop dat het Euro pees Hof in Luxemburg begin de cember nog oordeelde dat er geen importvergunning voor mosselen en oesters nodig is. Door zo'n ver gunning te eisen, handelt Neder land in strijd met het Europees recht op vrij handelsverkeer. Hol stein: „De Raad van State heeft he laas met dat vonnis geen rekening gehouden, waardoor onduidelijk heid blijft bestaan." De Vereniging van Importeurs van Schelpdieren vraagt binnenkort een nieuwe ver gunning aan. Dat wordt een be langrijke proefzaak. Bruisend centrum voor bowling, biljart en brasserijen 1 uur bowlen, 3 gangenmenu 4 consumpties €27,50 2 uur bowlen, 3 gangenmenu 6 consumpties 36,50 Iedere maand een nieuw menu Da Vinciplein 14 4462 GX Goes 0113-227373 Naast de Zeelandhallen Open 1 dagen per week vanaf 14.00 uur (weekend vanaf 12.00 uur) O fij 5 sr O KLOETINGE - Het bestuur van voet balvereniging Kloetinge verschijnt morgen, zaterdag, aan de start van de sponsorloop die om 13.30 uur bij de kantine van Kloetinge be gint. Alle lopers laten zich sponso ren om geld bijeen te brengen voor nieuwe kleedaccommodaties voor'de voetbalclub. Komend jaar zal Kloetinge tal van evenementen houden om fondsen te werven voor dat doel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48