Zeeland PZC Jaarwisseling verloopt vrij rustig Schaap krijgt hulp NS 25 BEVELANDEN-THOLEN 41 31 Burgemeester Huisman vindt vuurwerkbom in Yerseke wel te ver gaan. Auto in de sloot en bestuurder gewond Paspoort Loitzl wint in Garmisch en neemt leiding in klassement Vrijdag 2 januari 2009 Crisisteam blij en verrast met rustige jaarwisseling Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende KRABBENDIJKE - De jaarwisseling op de Bevelanden en Tholen is re latief rustig verlopen. Met name in Krabbendijke, waar het wel eens uit de hand wilde lopen, bleven de uitspattingen binnen de per ken. Een extreem zware vuurwerk- bom die in Yerseke tot ontploffing werd gebracht, vormde een uitzon dering. Van die enorme knal staat een filmpje op YouTube. Burgemees ter Jan Huisman van Reimerswaal heeft het inmiddels bekeken. „De mensen die zoiets maken en afste ken, kennen hun verantwoordelijk heden niet. Je ziet dat er auto's langsrijden. Het risico dat een voor bijganger letsel oploopt, is aanwe zig. Ik vind dat onverantwoord." Huisman is niet van plan het erbij te laten zitten. Hij wil in samen spraak met de politie nagaan of de dader kan worden opgespoord. „We zullen kijken of we er iets aan en tegen kunnen doen." Volgens Huisman was de vuur werkbom in Yerseke het enige ex ces in zijn gemeente. Oudejaars middag leek er een confrontatie op til tussen de politie en Krabben- dijkse jongeren, die zich op de 'feestkruising' van de Dorpstraat en Noordweg hadden geposteerd. De jongeren staken (zelfgemaakt) vuurwerk af scheurden langs met brommers en dronken een biertje op straat. Daarvoor was de politie niet met tientallen mensen op de been, ver klaart Huisman. „We hadden aan wijzingen dat er vanuit een auto De jaarwisseling op de Bevelan- den en Tholen verliep rustig. Wel vindt burgemeester Huisman van Reimerswaal de vuurwerkbom in Yerseke 'onverantwoord'. zwaar illegaal vuurwerk verhan deld werd. Om die auto te kunnen doorzoeken, wilden we even de groep op afstand houden. Daar voor heb je een flink aantal politie mensen nodig. We hebben dat ook aan de jongeren uitgelegd. Na die controle is de politie weer ver trokken." Overigens werd er in die auto niks onoirbaars aangetroffen, 's Avonds verliep de jaarwisseling in een ge moedelijke sfeer. Uiteraard werd het traditionele vreugdevuur ont stoken. De Opel Club Zeeland in Goes deed dat ook, alleen het vuur activeerde wel ongewild het bran dalarm van Lips Textielservice. De brandweer had het in veel plaatsen druk met het blussen van- talloze brandjes. Vaak waren con tainers en pallets in brand gezet, maar ook een eendenverblijf aan de Parkweg in Goes. Meldingen van vuurwerkoverlast kwamen uit Yerseke, Kapelle, Sint-Maartens dijk, Wemeldinge, 's-Gravenpol- der en Oud-Vossemeer, waar on der meer verkeersborden het moesten ontgelden. In Wemeldin ge liep een 18-jarige Goesenaar vuurwerkletsel aan zijn gezicht op. Hij raakte gewond aan een oog hoek en aan zijn kin. zie filmpjes op www.pzc.nl Het zag er 's middags op oudejaarsdag even dreigend uit in hartje Krabbendijke, maar het liep allemaal met een sisser af. foto Rolf de Feijter door Frank Balkenende 'S-HEER ARENDSKERKE - NS-perso- neel op de stoptrein van 9.22 uur die op oudejaarsdag van Middel burg naar Goes reed, heeft bij 's-Heer Arendskerke de trein stilge zet om een schaap weer op zijn po ten te zetten. Reizigers werden verrast toen de machinist ogenschijnlijk zonder re den halt hield. TWee conducteurs stapten uit en stiefelden een wei land in. Daar lag een schaap op zijn rug. Het dier kon niet meer op eigen kracht overeind komen. Na vijf minuten hadden de NS-medewerkers het onderkoelde schaap weer op zijn poten gezet. Het dier wist na enige aansporing weer in beweging te komen. Reizigster Tineke de Lignie uit Middelburg, die het zag gebeuren, prijst de NS-medewerkers voor hun heldhaftige actie. YERSEKE - Een 67-jarige man uit Yerseke is oudejaarsavond gewond geraakt toen zijn auto in de sloot belandde. De man reed op de Postweg in Yer seke. Hij kwam in de berm te recht, waarna een stuurcorrectie verkeerd uitpakte. Hij reed aan de andere kant van de weg de sloot in. De bestuurder raakte lichtge wond. Het is niet bekend of zijn in zittenden ook iets mankeerden. ZEEUWSE ':fxm Die goede collega vertrekt eer daags voor een project naar de Ver enigde Staten. Er moet dus een boel worden geregeld. En dat valt niet mee voor een raschaoot. Er moest bijvoorbeeld een pas poort worden verlengd, maar waar lag dat kreng ook al weer? Een hele nacht vergeefs gezocht. Slecht geslapen. De volgende dag, Tip? redactie@pzc.nl ja hoor, daar lag ie in een onduide lijk mapje. Snel naar het stadskan toor, waar al vlot bleek dat ze het document thuis had laten liggen. Volgende dag in de herkansing. „Mevrouw, heeft u pasfoto's bij u?" Ahum, vergeten te maken Zul je zien als ze straks op Schip hol aan de incheckbalie staat: 'Oh neeeeeee, paspoort vergeten.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47