Poppe op herhaling in Tankloop Stouten schudt profs van zich af Ambacht Q] Ambacht Goede kwaliteit hoeft niet duur te zijn! Atleet uit Biggekerke wint laatste van het jaar voor tweede keer op rij. Bart Maas blijft als enige over in afvalrace Menners weer massaal naar Stal de Kroo Jonge amazone wint in Stal de Kroo de klasse M. PZC Vrijdag 2 januari 2009 43 door Sjaak Sinke DISHOEK - 'Je moet het lekkerstg voor de laatste dag van het jaar be waren', is het motto van Erik Pop pe uit Biggekerke. Hij boekte op Oudjaarsdag zijn tweede achter eenvolgende zege in de Tankloop. De voorbereiding van Poppe leek niet ideaal, aangezien "hij de dagen voor de wedstrijd over 20 kilome ter veel op de schaats had gestaan. Maar Poppe had geen last van spierpijn of stramheid. In de eer ste kilometers hield hij zich nog een beetje schuil achter Jesper Francke (Koudekerke), die de hal ve afstand liep en Remy Vasseur (Vlissingen), die zich aan het voor bereiden is op het nieuwe triatlon seizoen. Nadat Francke in Zoute- lande gekeerd was voor zijn 10 kilo meter, gingen de twee koplopers met angst en beven richting Zoute- lande, waar normaal gesproken de kruitdampen van het door de jeugd afgestoken vuurwerk voor een dichte mist in de Langstraat zorgen. Afgezien van een paar rot jes konden de ruim honderd deel nemers aan de lange Tankloop dit keer ongehinderd hun weg vervol gen. Bij het uitkomen van het bosge- deelte had Poppe zijn medevluch ter Vasseur al op ruime afstand ge zet. Op de dijk van Westkapelle rondde hij de tank met een voor sprong van ruim een minuut. Op de terugweg wist de Biggekerken- aar zijn voorsprong gestaag uit te breiden naar meer dan 2 minuten. Hij finishte na 1 uur 13 minuten en 13 seconden. „Gelukkig is mijn tijd een stuk sneller dan vorig jaar", liet Poppe na zijn finish weten. Toen had hij 12 minuten meer nodig, maar was het parkoers ook drie kilometer langer... Na het verorberen van de traditio nele oliebol in het Pannenkoek huisje, vlakbij de nieuwe startloca tie bij Westduin, vertrok Poppe naar huis om zijn schaatsen op te halen en op het ijs na te genieten van zijn overwinning. Remy Vasseur staat nog lang niet op scherp en was tevreden met zijn tweede plaats, wat één plaats je beter was dan vorig jaar. Hans Brankaert (Tilburg) bleef de Zeeuwen Erik Kok (Arnemuiden), Maarten Harthoorn (Kapelle) en Gert van de Vinden (Biggekerke) Erik Poppe uit Biggekerke wint de Tankloop voor de tweede keer op rij. De atleet blijft Vlissin- ger Remy Vasseur en Tilburger Maarten Harthoorn ruim voor. voor. Niels Koole (Zoutelande) fi nishte pas op de 11e plaats, wat ei genlijk beneden zijn stand is: „Ik train momenteel voor de Midwin termarathon van Apeldoorn, waar door dit een leuke training is en niet meer dan dat", verklaarde hij zijn mindere tijd. De deelname van de vrouwen was op de twintig kilometer gering. Ve terane Ineke Tempelaar (Vlissin gen) was de snelste, voor Christel Provoost (Gapinge). Jasper Francke had na 10 kilome ter in 31.51 een voorsprong van drie minuten op Arjo Verhage (Aagtekerke.) Dat betekende voor Francke het tweede succes na zijn tweede plaats van zaterdag in de Aagteker- kerun. Lisette Antheunise (Middel burg) won in Aagtekerke en finish te nu in 38 minuten en 14 secon den na de wel erg korte tien kilo meters. KRABBENDIJKE - Het was een ware afvalrace op oudejaarsdag op de oude vuilnisbelt van Krabbendij- ke. Vier deelnemers aan de ATB-wedstrijd - de Zeeuwen, Bart Maas, Marco Minnaard en Patrick Tolhoek en de Brabander Jerry Cal- lenfels - namen na een paar ron den het initiatief In het verdere verloop van de wedstrijd viel er tel kens één van hen af, waardoor Bart Maas als enige overbleef. Het was een probeersel, die eerste veldrit van Krabbendijke. Achteraf bekeken was het een aantrekkelij ke koers op een fraaie omloop. Overigens moest de organisatie voor de start van de B-categorie het parkoers aanpassen. Door glad heid was een afdaling te gevaarlijk geworden, oordeelde een aantal renners uit de oudere categorie. Bij de mannen won Bart Maas uit Hansweert, bij de vrouwen won Birgit Lavrijssen uit Kapelle na een fraaie inhaalrace. Christel Janssen (Meliskerke) werd tweede. NIEUWLAND - Veel menners uit Ne derland en België rijden hun eer ste wedstrijd van 2009 morgen in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Daar vindt net als vorig jaar de voortzetting van de menwedstrij den plaats die zich op Indoor Zee land in de Zeelandhallen in Goes een prominente plaats hadden ver worven. Nu het Goese paarden sportspektakel niet meer bestaat, rijden paarden en eigenaren nu op Walcheren. In Stal de Kroo komen vele combinaties in actie, op bijna alle onderdelen die te bedenken zijn. Er zijn wedstrijden voor trek paarden, 'luxe paarden' en pony's, die alleen, met z'n tweeën of met z'n vieren een kar met berijder en groom(s) voortrekken. Snelheid en acuratesse zijn daarbij de ingre diënten. Vanwege het uitgebreide programma beginnen de voorron des al om 9.00 uur. 's Avonds om circa 20.00 uur beginnen de fina les. Vijfentwintig procent van de deelnemers stroomt door naar de eindstrijd, Uw parketspecialist Planken, Bourbogne Parket Tapis Vloeren BUITENRUSTSTRAAT 20 4337 EH MIDDELBURG ma - di gesloten wo - za geopend tel.: 078 - 68 36 200 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Brabanders en Zuid-Hollanders springruiters waren woensdag mas saal naar Nieuw- en Sint Joosland gekomen. Alleen de Zeeuwse jeugd bleek in de Oudejaars Jumping Stal de Kroo bestand tegen deze over macht. Wilma Stouten (17) schreef met Stouten's Ursela de klasse M op haar naam. In de klassé B was Anniek van de Linde (18) met Qui- sito de beste. In de klasses L en Z restte slechts het gevecht om de kruimels voor de Zeeuwen. In de barrage van de klasse M moest Stouten het opnemen tegen vier profs. De amazone uit Seroos- kerke bleek er weinig van onder de indruk. De Zeeuwse puber klokte 30,37 seconden, waarmee de combi natie van de Weelruiters een frac tie sneller was dan jeugdinternatio- nal Tim Fransen uit Roosendaal. Winnen met een eigen fokproduct is de droom van iedere ruiter. Voor Anniek van der Linde kwam die uit. De styliste uit 's-Heer Arends- kerke was met 54 stijlpunten met de ruin Quiasito Z overtuigend de beste van de elf combinaties in de barrage. Met een tweede plaats maakte Jolanda Bevelander met Mr W* Op de goed bezette Oudejaars Jumping Stal de Kroo wint Wilma Stouten de klasse M. Ook is er een zege voor Anniek van de Linde. Incredible het Zeeuwse succes com pleet. De Zeeuwse ruiters eisten tijdens de dressuurwedstrijd wél de hoofd rol op. Santoucha van der Meij was zelfs spekkoper. De Schouwse ama zone stuurde in de klasse Z2 Gasa- dy's Ravello naar de overwinning. In de klasse M2 pakte ze met Gasa- dy's Winsor eveneens het oranje erelint. In de klasse L2 werd thuisrijder en favoriet Mariska de Kroo met Troe la Bella door Anne van Heese met Urana onder het zadel naar de tweede plaats verwezen. Vincent Bol maakte de verwachting wel waar. Hij stuurde in de klasse Mi Urban met 206 punten naar een af getekende overwinning en schreef bovendien het overall klassement op zijn naam. Kom eens langs Erik Poppe rondt de tank op de dijk van Westkapelle. foto Lex de Meester Uw interieurspecinlist NOORDSTRAAT 46 4571 GE AXEL do: 10.00-18.00 vr: 10.00-20.00 za: 10.00-17.00 Meubels, Houten Vloeren Decoraties tel.: 0115 -61 03 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39