Soort Loitzl gelooft nu in eindzege Al moet al te vaak van de fiets 41 43 44 en 45 Oostenrijker slaat in Garmisch dubbelslag bij schansspringen. Kipsang verslaat Cheruiyot in Sao Paulo Herzog wint wederom Sylvestercross Soest Tim Pleijte op vier minuten van winnaar Baanrenner Hoy tot ridder geslagen Mountainbiker komt er niet aan te pas in door Nys gewonnen veldrit. Amerikaanse eer voor zwemster Van Dijk Erik Poppe is net als in 2007 snelste in Tankloop Schaatswedstrijden in Wissenkerke een beetje uniek Tip? sport@pzc.nl Vrijdag 2 januari 2009 GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Twee de plaatsen had Wolfgang Loitzl al genoeg behaald. Het wachten was op zijn eerste grote individuele ze ge. Laat de Oostenrijkse schans springer dat memorabele moment nu net beleven in de beroemdste wedstrijd van het jaar. Loitzl won .gisteren de tweede wedstrijd uit de Vierschansentoernee, het tradi tionele nieuwjaarsspringen op de SAO PAULO - De Keniaanse atleet Ja mes Kipsang heeft woensdag de 84e editie van de Sylvesterloop in het Braziliaanse Sao Paulo gewon nen. Kipsang liep op oudejaarsdag de traditionele wegwedstrijd over 15 kilometer in 44 minuten en 42 seconden. Hij had meer dan een halve minuut voorsprong op zijn landgenoot Evans Cheruiyot. De winst bij de vrouwen ging naar de Ethiopische Ymer Wude: 51.37. grote schans van Garmisch-Parten- kirchen. De 28-jarige militair troefde in de Duitse wintersportplaats de Zwit serse topfavoriet Simon Ammann af Loitzl kwam met sprongen van 134,5 en 136,5 meter tot een pun tentotaal van 276,3. Ammann no teerde afstanden van 140 en 134,5 meter, maar kreeg een iets lagere waardering door de zwakkere tech nische uitvoering van zijn spron gen. De Fin Harri Olli werd derde met sprongen van 133 en 131,5 meter. Hij passeerde met zijn tweede SOEST - De Nederlandse atlete Adrienne Herzog heeft woensdag opnieuw de Sylvestercross gewon nen. De titelverdedigster bij de vrouwen had voor de wedstrijd door de duinen in Soest over 6 ki lometer 23.03 minuten nodig. De Keniaan Lucas Rotich won bij de mannen. Hij legde de 10,4 kilo meter af in een tijd van 33.19. Pa trick Stitzinger was met 34.50 de beste Nederlander-, zweefvlucht Gregor Schlierenzau- er, de verrassende winnaar van vo rig jaar in Garmisch. De jonge Oos tenrijker werd vierde. Ammann maakte zijn status als man in vorm alleen waar in de eer ste sprong. De olympisch kam pioen van 2002, die deze winter al vijf wereldbekerwedstrijden won, landde pas na 140 meter. In de Wolfgang Loitzl wint in Gar- misch-Partenkirchen de tweede wedstrijd van de Vierschansen toernee. Hij neemt de kop over in het klassement. SOEST - In de sterk bezette Sylves tercross in Soest werd Vlissinger Tim Pleijte uit Vlissingen woens dag 33e. Hij deed 37.26 minuten over de 10,4 kilometer. Hulstenaar Rik van Laarhoven had ruim een minuut meer en werd 41e. Souburger Wouter Jansen finishte als derde op de 8000 meter. Op de cross over 3200 meter was Ester Vermue (Lewedorp) goed voor de zevende plaats. tweede sprong haperde het echter bij de Zwitser. Hij kwam wel ver, maar minder mooi dan Loitzl, die uiteraard een droom zag uitko men. „Het is als Pasen en Kerst op één dag. Ik ben overgelukkig en ge loof werkelijk dat ik de toernee kan winnen", jubelde de winnaar. Loitzl heeft na twee wedstrijden de leiding in de toernee met 562 punten, slechts één meer dan Am mann. De toernee vervolgt nog met wedstrijden in Innsbruck en Bischofshofen. Ammann is nog wel de onbetwiste leider in het we reldbekerklassement. LONDEN - De Schotse baanwielren- ner Chris Hoy is gisteren door de Britse koningin Elisabeth tot rid der geslagen. Hij won bij de Olym pische Spelen in Peking drie gou den medailles. Vooraf gold hij op de sprint als grote rivaal van de in China tegenvallende Theo Bos. Hoy kreeg al de titel van sporter van het jaar in Groot-Brittannië. Hij won olympisch goud op de sprint, keirin en teamsprint. door Ad Pertijs BAAL - Oudejaarsavond bracht Thijs Al door in zijn huisje in Eist. Helemaal in zijn eentje en om half elf naar bed. „Ik was alleen, maar niet eenzaam", sprak de nieuwe hoop van het vaderlandse veldrij den gisteren voor de start van de Grote Prijs Sven Nys in Baal nog fier. Eenmaal in de koers voelde hij zich alsnog eenzaam. Terwijl Sven Nys zich heerlijk uit kon leven in zijn eigen 'grote speeltuin', tobde Al ronde na ronde met een flink opstapje in het parkoers. Als enige van de acht koplopers moest hij er steeds van de fiets. „Dat gaat op den duur wel zo in je kop zitten, dat je daar de koers verliest", sprak de 28-jarige kopman van de nieu we AA Drink-ploeg teneergesla- gen. De benen en de conditie wa ren goed, maar door dat ene trapje zat er op de Balenberg niet meer in dan de zevende plaats. „Ik stond er van te kijken dat uitge rekend hij dat opstapje niet fiet send kon nemen", zei winnaar Sven Nys. „Juist voor een.moun tainbiker zijn dat toch simpele hin dernissen." Niet voor Thijs Al. „Ik wist van te voren al dat dit zou gaan gebeu ren. Het kostte heel veel kracht om na die passage steeds weer op gang te trekken. Ik heb van alles ge probeerd om het verlies te beper ken. Door met voorsprong bij die drempel aan te komen of door er op kop te rijden, maar op enig mo ment weet je dat je het niet gaat redden." Nee, dan Sven Nys. „Dit is een van mijn mooiste zeges ooit hier", keek hij terug op zijn achtste over winning. De Vlaming beheerst zijn fiets tot in de finesses. In de fi nale bleek ook nog eens dat hij de kracht en de conditie had om ie dereen uit het wiel te rijden op de bloedsnelle omloop. „Dit is top vorm", stelde de Belg tevreden vast. De Tsjech Zdenek Stybar boog als laatste. „Een keer sloeg mijn ketting over en was ik gezien. Ik kon niet harder", zei de nummer twee. NEW YORK - Edith van Dijk is bij de Amerikaanse verkiezingen openwaterzwemmen als beste zwemster van het jaar 2008 uit de bus gekomen. De Nederlandse kreeg 42 procent van de stemmen op de website www.iokswim- mer.com. Ze bleef daarmee Marcia Cleveland (36 procent) voor. Olympisch kampioen Maarten van der Weijden werd tweede bij de mannen. Wolfgang Loitzl troeft topfavoriet Simon Ammann af tijdens de tweede wedstrijd van de Vierschansentoernee. foto Peter Klaunzer/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37