Sandd sluit vrede met ontslagen postbode Weer slachtoffer in Madoff-zaak VLOER VER- CADEAU! 50% KORTING ZONDAG 4 JANUARI GEOPEND ^undert Oostenrijkse bank in de problemen na beleggingen. Jan-van 5500m2 showroom, ontdek het zelf! PZC Vrijdag 2 januari 2009 39 APELDOORN - Postbedrijf Sandd heeft het ontslag van een postbe zorger in Rotterdam weer terugge draaid. De man was ontslagen om dat hij mensen had gewaarschuwd voor een nepfactuur van de Ka mer van Koophandel die hij bij hen bezorgde. Na een goed gesprek hebben beide partijen besloten een punt achter de affaire te-zetten, meldde Sandd. De postbode had in de krant gele zen over de nepfacturen. Toen hij ontdekte dat dergelijke brieven ook bij zijn post zaten, besloot hij zijn klanten te waarschuwen. Hij lichtte Sandd hierover in. Die liet weten dat het niet de bedoeling is post te controleren. Dat weerhield de postbezorger er niet van door te gaan met waarschuwen. Dat kostte hem uiteindelijk zijn baan, ook al omdat hij Sandd zou hebben 'laten weten vanwege zijn geloofsovertuiging ook in de toe komst zo te zullen handelen. Sandd zegt nu dat het nooit de be doeling is geweest de man als „een geloofsfanaticus neer te zetten". Het bedrijf looft zijn weer in gena de aangenomen werknemer zelfs voor het „feit dat hij de kwestie in tern aan de orde heeft gesteld". beleggingsfraude, waarvan de scha de zou kunnen oplopen tot 50 mil jard dollar. De Oostenrijkse regering zal nu een commissaris aanstellen die moet bepalen of Bank Medici nog toekomst heeft. Die toekomst ziet er somber uit, aangezien de bank ongeveer 70 procent van zijn in komsten haalde uit provisies op be leggingen in investeringsfondsen. Het overgrote deel daarvan was ge relateerd aan de piramidefondsen van Madoff Medici-topman Peter Scheithauer zei op 19 december nog dat zijn bank „geen enkel kapitaal- of liqui diteitsprobleem" zou hebben. De positie van de bank zou volgens hem ook niet in gevaar komen door de Madoff-verliezen, aange zien er geen eigen geld werd verlo ren. Onder de Oostenrijkse wet is de overheid echter ook gemach tigd in te grijpen bij een bank als de bezittingen van klanten in ge vaar zijn. Bank Medici won in november nog de hoofdprijs bij de door het consultancybureau IBC Consul ting georganiseerde Duitse 'hedge fund awards', vanwege de „verba zingwekkende prestaties" die de bank in de periode tot en met sep tember leverde. De bank is voor 75 procent in handen van oprichtster Sonja Kohn. De overige aandelen zijn in het bezit van Bank Austria, een dochteronderneming van de Italiaanse bank Unicredit. HANOI - Een Vietnamese wacht op klanten voor haar schoenenwinkel in Ha noi. Voor alle schoenen geldt een korting van 10 tot 50 procent. De inflatie in Vietnam is in december 2008 voor de derde maand op rij ge daald. foto Dai Kurokawa/EPA WENEN - De Oostenrijkse regering gaat Bank Medici onder curatele stellen. De kleine private bank is een van de grootste Europese slachtoffers van het fraudeschan- .daal rond de Amerikaanse beleg ger Bgrnard Madoff Bank Medici, dat eind september een vermogen van ongeveer 3,6 miljard dollar beheerde, zou zeker 2,1 miljard dollar hebben belegd in de investeringsfondsen van Ma doff De Amerikaanse handelaar werd eerder deze maand opgepakt op verdenking van grootschalige In Het deunt laar gaan na meteen scherp van start! Bij aankoop van een badkamer Bij aankoop van een keuken op granieten werkblad Een tijdloze badkamer voorzien van whirlpoolbad van 180x80, complete wandcloset comhinatie met Grohe inbouwreservoir, een royale inloopdouche van 140x80, een compleet meubej met grote spie gelkast en verlichting. Kranen en douchegarnituur van Hansgrohe. (exclusief tegels) van €4.291 Aan persoonlijke wensen aan te passen. Een modern vormgegeven complete badkamer voor zien van strak vormgegeven bad van 180x80, profiel- loze moderne douchecabine van 90x90, complete wandcloset combinatie met Grohe inbouwreservoir, compléét meubel met spiegel en verlichting en een radiator met aanskiitset. Inclusief kranen en douchegarnituur, van €5.589 Aan persoonlijke wensen aan te passen. Gewoon goed in keukens, badkamers tegels L'okkerdreef 10, 4879 ND Effen-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl Hoekkeuken met vrijstaand fornuis, (in meerdere kleuren zonder meerprijs leverbaar). Nu van €7.220 Actie geldig t/m 4-<1-2009 *Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. Vraag naar de actievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35