PZC! Brandweer en politie tevreden TSWM d Bouw van Ruimzicht dichterbij 25 WALCHEREN 41 31 Jaarwisseling verloopt op Walcheren veel rustiger dan vorig jaar. Sfeervolle jaarwisselin Studio's en penthouses te koop zodra gemeente vergunning verstrekt. Paspoort Loitzl wint in Garmisch en neemt leiding in klassement Vrijdag 2 januari 2009 Crisisteam blij en verrast met rustige jaarwisseling Tip? walchereriOpzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Brandweer en poli tie kijken tevreden terug op de jaarwisseling op Walcheren. In ver gelijking tot voorgaande jaren is er minder vernield en vonden er nau welijks ongeregeldheden plaats. Zo hoefde de brandweer van de ge meente Veere maar voor twee bui tenbrandjes uit te rukken, aldus brandweercommandant Cor Bos. Officier van dienst Ron Braam van de Stadsgewestelijke brandweer Middelburg/Vlissingen zag zijn teams ook alleen maar uitrukken voor wat brandjes. Volgens de poli tie ging het voor heel Walcheren om 57 meldingen van brand, brandstichting en vreugdevuren. In Oost-Souburg werd wel een par tij laminaat gestolen uit een schuur aan de Lingestraat en ver brand in een vreugdevuur. De poort van die bewoner werd later ook ingetrapt. Op de Radenhove in Middelburg brandde woensdag avond een auto uit. Op de Topaas plaats was de brandweer diezelfde avond tijdig aanwezig om te voor komen dat een tweede auto ook volledig zou uitbranden. Het aantal vernielingen lijkt in ver gelijking tot vorige jaren ook be perkt, zo blijkt uit een overzicht van de politie. Op de Roosevelt- laan in Vlissingen werd wel een te lefooncel vernield. En in Nieuw- Walcherse brandweerkorpsen kregen 57 meldingen te verwer ken. Op Walcheren zijn negen mensen aangehouden. In Goes nog eens zes Walchenaren. en Sint Joosland werden door een groep jongeren tuinhekjes in el kaar getrapt. In die plaats werd woensdagmiddag ook een brom mer in brand gestoken. In Middelburg raakten kort na de jaarwisseling twee inwoners van Arnemuiden (36 en 38 jaar) ge wond, nadat een partij vuurwerk ontplofte door een brandend rot je. Ze liepen tweedegraads brand wonden. De Walcherse politie hield in to taal negen mensen aan. Onder meer voor drugsbezit, vernielin gen, geweld en brandstichting. In Op het Bellamypark in Vlissingen laten feestvierders een luchtballon op. MIDDELBURG/VLISSINGEN - De horeca-onderne- mers van het Tympaanplein Middelburg overwe gen om eind dit jaar toch op oudjaarsavond te be ginnen met hun jaarwisselingsfeest. Deze keer-be gon het feest 'pas' om 0.30 uur omdat het gros van de feestgangers de jaarwisseling thuis wilde vieren om daarna pas af te zakken naar de feest tent en de vier cafés op het plein. Mede-organisa tor Mare Antheunisse kreeg gisteren zoveel posi tieve reacties, dat hij denkt dat het de moeite waard is om opnieuw te proberen een echt jaar wisselingsfeest te organiseren, waarbij de deelne mers al voor 24.00 uur in de tent moeten zijn. Al les staat of valt echter bij de bereidheid van het publiek om in de voorverkoop kaarten te kopen. Want het heeft volgens hem geen zin een feest te organiseren voor maar een handjevol bezoekers. Op het feest van gisteren kwamen 1200 mensen af en de sfeer was volgens Antheunisse 'meer dan prima'. Slechts één bezoeker werd door de politie verwijderd. Ook op het Bellamypark in Vllissingen werd ge feest. Burgemeester Wim Dijkstra kijkt met grote tevredenheid terug op dat initiatief van onderne mers en gemeente. Hij is vooral blij dat er zo'n ge moedelijke sfeer heerste. Het feest is volgens hem voor herhaling vatbaar. foto Lex de Meester Goes werden in en om de Zeeland hallen zes Walchenaren aangehou den tijdens het nieuwjaarsfeest. Ze worden verdacht van beledigen, het bezit van drugs en het plegen van openlijke geweld. Burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen kijkt, net als zijn collega Koos Schouwenaar van Middel burg tevreden terug op de jaarwis seling. Ze zijn blij dat het aantal vernielingen en geweldsdelicten beperkt zijn gebleven pagina 26: 'blauwverven'om her- rie te voorkomen DOMBURG - Dit jaar moet het er dan eindelijk van komen: nieuw bouw van Ruimzicht, het complex vakantie-appartementen in Dom burg dat anderhalf jaar geleden moest worden ontruimd wegens instortingsgevaar. Deze maand wordt de bouwver gunning verwacht, zegt woord voerder Dick Simons van de Vere niging van Eigenaren. Om te vol doen aan bestemmingsplan en wel- standseisen is. flink aan het nieuw- bouwplan gesleuteld. Er komen 48 appartementen, zes meer dan in het oude gebouw, en zes minder dan de bedoeling was. Voor de meeste appartementen zijn onderhands kopers gevonden. Zodra de bouwvergunning binnen is, start de verkoop van de resteren de negen penthouses en studio's. Daar moeten er eerst wat van zijn verkocht, alvorens met de nieuw bouw wordt begonnen. Op het Tympaanplein in Middelburg hadden vier cafés hun krachten gebundeld en werd op oudejaars avond na 0.30 uur uitbundig feest gevierd. foto Manfred Berrevoets ZEEUWSt Tip? redactie@pzc.nl Die collega vertrekt eerdaags voor een project naar de VS. Er moet dus een boel worden gere geld. En dat valt niet mee voor een raschaoot. Er moest bijvoor beeld een paspoort worden ver lengd, maar waar lag dat kreng ook al weer? Een hele nacht ver geefs gezocht. Slecht geslapen. De volgende dag, ja-hoor, daar lag ie, in een onduidelijk mapje. Snel naar het stadskantoor, waar al vlot bleek dat ze het do cument thuis had laten liggen. Volgende dag in de herkansing. „Mevrouw, heeft u pasfoto's bij u?" Ahum, vergeten te maken Zul je zien als ze straks op Schip hol aan de incheckbalie staat: 'Oh neeeeeee, paspoort vergeten.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23