Rem op ziekenhuisbouw Wandelmarathon na 19 uur vol Steense familie wint een ton Brandweerlieden eri politiemensen doelwit bij rellen met jongeren. De Uitzinnige zitweken Nu fantastisch voordeel! TONTEL vmmmm: NIEUWSBRIEF Hulpverleners belaagd DEN HAAG - Hoewel de autoriteiten hadden gewaarschuwd geweld te gen hulpverleners niet te tolere ren, is dat toch op circa twintig plaatsen gebeurd tijdens de jaar wisseling. In Nijmegen pakte de politie ne gen mensen op die brandweer en politie bekogelden met molotov cocktails. In Oirsbeek (L) bestook ten jongeren brandweer en politie met vuurwerk en flessen. In Veen raakten twee agenten ge wond bij botsingen met vijftig jon geren. In Zuidland keerden circa 150 jongeren zich tegen de politie. Zulke incidenten deden zich ook voor in Den Haag, Oud-Beijer- land, Bergschenhoek, Moerkapel- le, Leiden, Haarlem, Purmerend, Zaandam, Hilversum, Uddel, Eem- nes, Wijchen, Birdaard en Blija. In Nederland zijn «chthonderd mensen opgepakt, van wie 151 in Den Haag. Daar gingen 48 auto's in vlammen op. Ook elders moes ten voertuigen er aan geloven. Het Openbaar Ministerie meldde giste ren dat in de vier grote steden in totaal 35 mensen aan supersnel recht worden onderworpen. De brandweer meldde tot gisteravond 7641 vuurwerkincidenten. In Zeeland hield de politie 23 men sen aan voor drugsbezit, geweld pleging, vernieling, belediging van agenten en rijden onder invloed. Dat was meer dan voorheen, door dat was afgesproken dat dit keer extra streng zou worden opgetre- Waarschuwingen van de over heid ten spijt dat geweld tegen hulpverleners niet wordt getole reerd kwam dat toch veel voor tijdens de jaarwisseling. den. Elf aanhoudingen zijn ver richt bij de Zeelandhallen, waar een dansfeest werd gehouden. In Terneuzen raakten 25 jongeren slaags. Snel politie-ingrijpen voor kwam escalatie. In Middelburg ont plofte vuurwerk in de gezichten van twee Arnemuidenaren (36 en 38 jaar). Ook in Wemeldinge raak te een 18-jarige man gewond in zijn gezicht. De brandweer kwam 94 keer in actie. In Breskens ont stond brand in het dak van een woning. O pagina 6: vuurwerkverbod regio: jaarwisseling Zeeland ZOUTELANDE - De animo voor de Zeeuwse Kustmarathon is ook in 2009 enorm groot. Gisteren, op de eerste dag dat voor de vijf verschil lende onderdelen ingeschreven kon worden, was de wandelmara thon al volgeboekt. Vanaf 0.00 uur stroomden de inschrijvingen bin nen, iets meer dan negentien uur later had het maximumaantal van 2500 wandelaars zich via internet aangemeld. Vorig jaar duurde het bijna drie dagen voordat de limiet van 2200 bereikt was. DESIGN BY Montèl Once 2+2,5-zits in leder, van 2.499,- voor 1.999,- Exclusief en betaalbaar zitcomfort Montèl vindt u op de woonboulevards van: Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Beverwijk, Breda, Cruquius, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Goes, Groningen, Hazergwoude, Heerenveen, Heerlen, Leiderdorp, Nijmegen, Oldenzaal, Roermond, Rotterdam, Sliedrecht, Steenwijksmoer, Utrecht, Waalwijk, Zevenaar, Zutphen en Zwolle. Kijk voor openingstijden en koopzondagen op www.montel.nl WESTENSCHOUWEN - Luid joelend stormen nieuwjaarsduikei's op de bran ding af bij strandovergang de Rotonde in Westenschouwen. De dertiende editie van de traditionele nieuwjaarsduik was dit keer in een wel erg koude zee. foto Ronald den Dekker DEN HAAG - Bouwplannen voor zie kenhuizen lopen vertraging op omdat banken niet willen lenen. Hierdoor dreigt de modernisering van de ziekenhuiszorg te worden geremd, zegt voorzitter Frank de Grave van de Nederlandse Zorgau toriteit. Om de zaak vlot te trek ken zijn er volgens hem garantie stellingen nodig, zoals die door het kabinet ook worden afgegeven aan banken en verzekeraars. Minis ter Ab Klink (Volksgezondheid) heeft de Tweede Kamer beloofd de problemen te inventariseren die de zorgsector ondervindt door de kredietcrisis. Een garantiestelling door de staat kan een optie zijn, zegt CDA-Kamerlid Jan de Vries. pagina 4: zoeken naar geld voor medische centra 711688 555530 SINT JANSTEEN - Voor de familie Stallaert uit Sint lansteen is 2009 meer dan aangenaam begonnen. Televisiepresentator Ron Brandste- der belde gisteravond bij de fami lie aan in het kader van de Postco de Loterij Kanjer Nieuwjaarshow. In een live uitgezonden televisie show namen onderhoudsmonteur Michel en basisschooljuffrouw An- nemiek een cheque van 100.000 euro in ontvangst. Zij spelen sinds een halfjaar mee met de loterij. Afsteken van vuurwerk door particulieren moet verboden worden Jaarwisseling zonder vernielingen is een illusie eens 71% 29% aantal reacties: 665 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Auto: 15 en 17; Belas tingen 2009; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 33; Beurs: 38; Economie: 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. www.pzc.nl/nieuwsbrief „Het afgelopen jaar hebben we kennis kunnen maken met de respectvol met elkaar omgaan. En natuurlijk veel mooie, lange grenzen van het materialisme. Ik wens iedereen voor 2009 de Zeeuwse strandwandelingen. Gelukkig nieuwjaar!" echt belangrijke dingen toe: een gezond jaar temidden van fami lie en vrienden, in een betrokken samenleving waarin mensen (TIGGF niGUWjaarSWCÜSGIK 2 611 3 VRIJDAG 2 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 1 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1