training met auto en chauffeur Zeeuws-Vlaams podium bij matig Schelde Top toernooi Schaatsers in actie op natuurijs mmmSÊ fit B PZC Woensdag 31 december 2008 39*' De jonge jeugdtrainer met de sjeik, de puissant rijke eigenaar van de voet balclub. stap op die leeftijd. Ik ging stude ren aan de sportacademie in Til burg, wonen in Breda en voetbal len in Roosendaal. Vijfjaar heb ik daar gespeeld, vooral in het twee de, maar ook een wedstrijd of twintig in het eerste. Mijn laatste jaar was toen Robert Maaskant kwam en RBC promoveerde naar de eredivisie. Daarna ben ik weg gegaan, want dat niveau lag te hoog voor me." Hij speelde zelf onder andere nog bij Halsteren, maar richtte zich toch vooral op een carrière als trai ner. „Ik had mijn studte afgerond en bij de KNVB de trainersdiplo ma's gehaald. Bij RBC kwam ik te rug om de opleidingen te gaan doen, maar omdat trainen mijn passie is, bleef ik ook de A-junio- Carlo Keijmel langer bij Schoondijke SCHOONDIJKE - Voetbalvereniging Schoondijke en trainer Carlo Keij mel gaan nog een jaar verder met elkaar. De uit Breskens afkomstige oefenmeester begint in juli aan zijn derde seizoen bij de zon dag-vijfdeklasser uit Schoondijke. Het elftal van Keijmel staat na de eerste seizoenshelft twaalfde met elf punten uit veertien wedstrij den. Amsterdam wint eigen basketbaltoernooi AMSTERDAM - De basketballers van Eclipse MyGuide Amsterdam heb ben gisteravond de Amsterdam Haarlem Basketbal Week gewon nen. In de finale versloeg de ploeg van trainer Arik Shivek Israël met 65-64. Avis Wyatt was met 21 pun ten topscorer bij Amsterdam. Oranje won de strijd om de derde plaats. Het team van bondscoach Gadi Kedar was met 101-62 te sterk voor EifFelTowers Den Bosch. ren zelf trainen. Toen Dolf Roks wegmoest en Robert Maaskant kwam, ben ik een half jaar assis tent geweest. Maar er waren wat strubbelingen, waardoor Maas kant wegging en ik ook een ande re weg'ben ingeslagen. Eerst heb ik opleidingen gegeven bij de KN VB, twee jaar geleden kwam dat telefoontje uit Qatar." En nu, terug van dat avontuur, wil hij zo snel mogelijk aan de slag als trainer. „Ik ga op zoek naar een club, het liefst zo snel mogelijk. Dat hoeft zeker niet al leen in het betaald voetbal te zijn. ■Ik kijk wat er op mijn pad komt, hoofdklasse of net daaronder is ook goed. Ik wil weer trainen, lek ker op het veld staan en mijn blik verruimen." Zeeland Sport wil verder met Wijnands VUSSINGEN - Wil Wijnands zal ook in het seizoen 2009-2010 hoofdtrainer zijn van voetbalver eniging Zeeland Sport. Hij is mo menteel bezig aan zijn eerste sei zoen bij de zondag-vierdeklasser. Zeeland Sport staat laatste. Het be stuur speekt met de 'contractver lenging' het vertrouwen uit in Wij nands en wil zo de onrust binnen de club wegnemen. Korfballers Dalto onttronen Tulips ROTTERDAM - Dalto heeft gistera vond de Korfbal Challenge in het Topsportcentrum in Rotterdam ge wonnen. De ploeg uit Driebergen won met 26-25 van de Tulips, het team van internationals dat het in ternationale toernooi vorig jaar nog won. De zege van Dalto was opmerke lijk, aangezien de ploeg de afgelo pen weken in de Korfbal League slecht presteerde. Caudron oppermachtig in Kersttoernooi ZUNDERT - Biljarter Fréderic Caudron heeft gisteren het Drie banden Kersttoernooi van Zun- dert gewonnen. De Belg was in de finale veel te sterk voor zijn landge noot Eddy Merckx. Caudron no teerde een gemiddelde van 3,125 ca ramboles, tegenover 0,875 van Mer ckx. Caudron had zestien beurten nodig voor vijftig caramboles. Ro land Forthomme werd derde. Colijn en De Nooijer na één seizoen uit elkaar COLIJNSPLAAT - Colijnsplaatse Boys gaat op zoek naar een nieuwe trai ner voor het seizoen 2009-2010. Het bestuur van de zaterdag-der deklasser van Noord-Beveland heeft besloten na dit seizoen niet verder te gaan met Martin de Nooijer, die aan zijn eerste seizoen bezig is. Colijnsplaatse Boys staat in de win terstop tiende met twaalf punten uit dertien duels. Winnaar Louis Dallinga hoeft niet eens sterk te biljarten. OOSTERLAND - Louis Dallinga van SBC is de verwachte winnaar ge worden van het Schelde Top bil- jarttoernooi. Tweede en derde wer den club- en streekgenoten Piet de Koeyer en Jean Paul de Kraker. Het Schelde Top toernooi is toe aan een andere benaming. Het is geen toptoernooi meer. Niet al leen omdat nogal wat Zeeuwse topspelers het laten afweten, maar ook omdat de wel aanwezige top pers niet meer tot groots spel ko men. De amusementswaarde was wel hoog, omdat er nog wel eens een aardige verrassing viel te noteren, Zeeuws kampioenschap kortebaan in Wissenkerke. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Voor het eerst sinds mensenheugenis wordt er van-, daag een officieel Zeeuws kam pioenschap kortebaanschaatsen gehouden op natuurijs. Op ijs baan Het Bokkegat in Wissenker ke ligt een mooi stuk zwart ijs, waarop vanaf 13.00 uur wedstrij den over 160 meter gereden wor den. Ruim twintig jaar geleden waren er voor het laatst dergelijke races in Zeeland, weet Anton Wisse. „Maar dat waren bijwedstrijden, alleen voor.de jeugd", zei de trai ner van ijsclub De Poel, dat mede - verantwoordelijk is voor de orga nisatie. „Voor echte kortebaanwed- strijden moet je langer terug gaan. En die heb ik niet meegemaakt. Die waren voor mijn tijd." Gisteren lag er zo'n zeven centi meter ijs op het ondergelopen wei land aan de Dorpsdijk in Wissen kerke. Na nog een nacht vorst zal de ijsdikte vandaag acht a negen centimeter bedragen. Wisse: „Dat is voldoende om er wedstrijden» op te houden. Er komen steeds twee deelnemers op de baan, die het tegen elkaar opnemen. En als we het publiek zo veel mogelijk op de walkant houden, is het echt veilig." De organisatie is in handen van ijsclub De Poel en ijsclub Wissen kerke. Zij openen vandaag om 12.00 uur de inschrijving, waarna vanaf 13.00 uur de eerste wedstrij den beginnen. Er zal geschaatst worden in de categorieën man nen, vrouwen, jeugd tot en met 14 jaar en recreanten. „We hopen natuurlijk dat er veel animo is voor deze wedstrijd", zei Wisse. „Iedereen die wil mee doen, is welkom. We willen graag oen oude traditie - vroeger lag er elk jaar genoeg natuurijs - een nieuw leven inblazen." zoals de winst van Piet Verschure op lean Paul de Kraker en diens winst op Louis Dallinga in de pou lefase. Daardoor bleef de spanning in het toernooi, al werd Verschure er zelf niet beter van, omdat het zijn enige winstpartij bleef Uiteindelijk kreeg het toernooi de finale die werd verwacht: Dallinga en De Koeyer zouden uitwijzen wie zich winnaar mocht noemen. Voor laatstgenoemde was het de tweede finaleplaats en mogelijk zijn eerste overwinning in het Schelde Top toernooi. Hij kroop di rect in de underdog positie: „Louis is de betere band- en driebanden-* speler en de grotere tacticus." Wie de beste tacticus was, bleef de vraag. Maar de beste biljarter was duidelijk Dallinga. Hij won de fina le overtuigend met 6-0. 3 - 1 - k v - Het jaar in het Midden-Oosten heeft zijn leven verrijkt, zegt Jurriaan van Poelje. De 33-jarige Zeeuw zag het echter niet langer zitten om daar in zijn eentje te blijven. foto's Jurriaan van Poelje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93