'Jongens kwamen naar de Van de Goolberg laat Zeeuwse sporters zien wat trainen is Zaamslag gaat zonder zorgen door Tennisster Van Tilburg haalt in Goes drie uit vier tegen Vleugel 38 Woensdag 31 december 2008 pzc B Toine van de Goolberg (rechts) ziet toe hoe zijn conditieoefeningen in Serooskerke worden uitgevoerd. foto Lex de Meester Conditietrainer van NEC geeft clinics in Serooskerke. door Koen de Vries SEROOSKERKE - Oef, dat was even afzien voor de deelnemers aan de flinics van Toine van de Goolberg, gisteren tijdens de open dag van het gloednieuwe fysio-fitnesscen- trum De Driehoek in Serooskerke! Voetballers, korfballers en atleten sjorden in opdracht van de condi tie- en hersteltrainer aan zware ge wichten en dat waren ze duidelijk niet gewend. Van de Goolberg (58) is sinds 1 juni van dit jaar in dienst van NEC, de voetbalclub uit Nijmegen Van de Goolberg krijgt veel vertrouwen van Been. 'Dat is enorm prettig werken' die het in 2008 zo geweldig deed in de eredivisie en in de Uefa Cup. Daarnaast geeft hij tal van cursus sen en trainingen. Zo nam hij lang geleden een stukje opleiding van de eigenaren van De Driehoek (Willy de Nooijer, Ben Neve en fels Baas) voor zijn rekening. Van de Goolberg wilde de Zeeuw se sporters gisteren laten zien hoe hij de voetballers van NEC traint. „Maar de oefeningen zijn hier wel wat minder zwaar", gaf de voorma lige 400-meterloper aan. De Lim burger wilde duidelijk maken dat iedere zichzelf respecterende spor ter niet zonder krachttraining kan. „Je wordt er fitter van en voor komt blessures", doceerde hij. „Als je de top wilt bereiken, zul je twee a drie keer per week dit soort oefe ningen moeten doen." Van de Goolberg kan het weten, want hij was begin jaren zeventig zelf topsporter. Hij liep de 400 me ter op de Olympische Spelen van 1972 in München in 46 seconden, een tijd waaraan de huidige Neder landse toppers niet kunnen tip pen. Een deel van zijn geheim was krachttraining. Ook toen al. Bij NEC was Van de Goolberg in een gespreid bedje terechtgeko men. De infrastructuur voor de conditietrainingen was al voor een groot deel aanwezig. „Heel anders dan bij Feyenoord, toen ik daar in 2000 begon. Als ik zie wat de spe lers van NEC kunnen en wat de Feyenoorders toen konden, dan zijn ze bij NEC twee keer zo goed. Dat verklaart ook voor een deel het succes van de club. Toen ik hier begon, heb ik Mario Been ge vraagd wat hij eigenlijk van me verwachtte. De spelers konden al zo veel. Hij wil dat ik ze nóg béter maak." Volgens Van de Goolberg is de kracht van de Nijmeegse club dat alles in teamverband gebeurt. Trainer Mario Been heeft groot vertrouwen in zijn assistenten en geeft ze daardoor veel ruimte. „Dat is enorm prettig werken. Mede daarom gaat het fantas tisch." GOES - In de TSI-hal in Goes is gis teren met de finales bij het jeugd- toernooi een einde gekomen aan het Zuidwest Lease Kersttoernooi. Bij de meisjes tot en met zestien moest Laurelle van Tilburg het voor de vierde keer deze week op nemen tegen Esmee Vleugel. De Arnemuidse Van Tilburg won voor de derde keer van de Wemel- tlingse. Het werd 9-0. Carolien Volleman greep de over winning bij de meisjes tot en met veertien jaar door met 6-4 te win nen van Sofie van Seeters. Bij de jongens tot en met veertien - jaar won Guido Steketee. De num mer twee van de plaatsingslijst ver sloeg Jacko de Keijzer met nipte cij fers (6-5). Roy Braam won de fina le bij de jongens tot en met zes tien jaar met 5-4 van Edison Bos. Van Poelje (33) is terug na trainersavontuur in steenrijk Qatar. door Frits Bakker halsteren - Het uitstapje is van korte duur geweest, de ervaring is onuitwisbaar. Jurriaan van Poelje, geboren en getogen in Middel burg, is terug van een voetbal- avontuur in Qatar. Daar is hij iets meer dan een jaar jeugdtrainer en hoofd opleidingen geweest bij Al Arabi Sportsclub, één van de 24 clubs uit de hoofdstad Doha. Hij zag er onder andere een onvoor- 'lk zag er tegenop om helemaal alleen mijn dagen door te komen' stelbare rijkdom. „Jongens van tien, elf kwamen met auto en chauffeur naar de training." De 33-jarige Zeeuw, die in zijn jonge jaren bij RBC naar Brabant is verhuisd en nu in Halsteren woont, heeft mee kunnen kijken in de voetbalcultuur van het land in het Midden-Oosten. Het heeft zijn kijk op het leven verrijkt, hij heeft er met aankomende, maar van huis uit verwende talenten gewerkt, maar uiteindelijk is hij na een goed jaar teruggekeerd naar Nederland. „Hoe mooi het daar ook was - leven op een luxe hotelkamer, iedereen die voor je klaarstaat, alles wat je maar wil aan kleding, eten, auto, chauffeur - ik voelde me toch niet meer in staat om het in mijn tweede jaar daar af te maken. Ik was tussen twee seizoenen door thuis ge weest voor een vakantie met mijn vriendin, die hier in Nederland is blijven wonen. Daarna ben ik weer teruggegaan voor het twee de jaar van mijn contract, maar dat heb ik na een paar maanden afgeblazen. Ik zag er tegenop om helemaal alleen mijn dagen door te komen. Ie traint twee uur, in de avonduren, omdat het overdag verschrikkelijk warm is. En na tuurlijk doe je verder wel wat aan planning, aan trainingen voorbe reiden, maar het meeste van de dag zit je daar maar op je hotelka mer. Dat begon me ontzettend te vervelen." Toch blijft hij maar spreken over de prachtige tijd in de oliestaat, waar hij via Remco Boere terecht kwam en hoofd was van de oplei ding in alle jeugdrangen. Zelf trainde hij vaak ook de A- en de C-junioren, daarnaast was hij de manager die de trainers aanstuur de en waakte hij mede over de op leidingen. „Het was heel erg wen nen", vertelt hij, „aan de cultuur van zo'n club die eigendom is van Jurriaan van Poelje was ruim een jaar jeugdtrainer bij Al Arabi Sportsclub in Doha, de hoofdstad van Qatar. een sjeik. Nederlanders denken eerst aan opleiden, aan spelers be ter maken en daarna aan het resul taat. Daar in Qatar is het net an dersom en moet je in de eerste plaats presteren. Dat heeft te ma ken met prestige. Ze zien het als gezichtsverlies als je wel goed op leidt, maar wedstrijden verliest. Daardoor voel je voortdurend druk als trainer. En wat je met al die talenten hebt daar, is dat ze het geld niet nodig hebben. Ze hebben allemaal steenrijke ouders, groeien op in weelde en komen met een auto en chauffeur naar de trainingen. Je moet als 'Ik kijk wat er op mijn pad komt, hoofdklasse of net daaronder is ook goed' trainer heel enthousiast zijn om ze te prikkelen, want ze blinken niet uit in karakter en mentali teit." Zijn club is één van de twaalf clubs in de hoogste divisie. „Ze zit ten net tegen de top drie van het land aan, maar alles speelt in de zelfde stad. Twaalf clubs uit de hoogste divisie, twaalf uit de twee de, dat is alles wat er voetbalt, want buitenom Doha is alles woestijn. Ik heb begrepen dat Al Arabi nu een Franse trainer heeft. Ze trekken soms spelers van naam en faam aan die op hun retour zijn. Gabriel Battistuta en Stefan Effenberg hebben er gespeeld." Jurriaan van Poelje is nu weer te rug in Halsteren. Hij wil zijn le ven in het voetbal snel weer op pakken „We hadden in het con tract staan dat zij binnen een maand van mij af konden, maar dat ik ook maar een maand opzeg termijn had." Zijn verleden, onder meer als ma nager jeugdopleiding en assis tent-trainer bij RBC, bieden hou vast om straks snel weer aan de slag te kunnen. Want lang stilzit ten wil hij niet,, de Zeeuw die zijn voetballoopbaan bij Middelburg en Vlissingen begon en op zijn achttiende al werd weggehaald door RBC. „Het was een ideale terneuzen - Met een daverende 7-1-overwinning op Groede sloot Zaamslag gisteravond de laatste voorronde af in het ZorgSaam soc- certoernooi. De Zeeuws-Vlaamse ploeg versloeg daarvoor ook Spui (2-0), Sluis (1-0) en Clinge (3-0). Samen met Zaamslag gingen ook Clinge (tweede) en Groede (der de) door naar de finale van zater dag. En Sluis mocht als beste num mer vier van alle voorrondes op doelsaldo mee naar de finaledag. Zaterdag treffen zestien ploegen el kaar in vier poules van vier. De ploegindeling is: 1. AZW, Terneu- zense Boys, Terneuzen en Walche ren; 2. Zaamslag, RCS, Hontenisse en Sluiskil; 3. HW'24, Clinge, Corn Boys en Hoek 2; 4. RIA Westdorpe, Oostburg, Groede en Sluis. UIT BASKETBAL Amsterdam. Amsterdam Haarlem Basketbal Week. Finale: Eclipsejet MyGuide Amster- dam-lsraël 65-64 (33-31). Om derde plaats: Nederland-EiffelTowers Den Bosch 101-62 (48-31). Om vijfde plaats: Minas Tenis Clube (Bra)-Astana Tigers (Kaz) 92-85 na overtime (33-32). BILJARTEN Eindstand Schelde Top toernooi: 1. Louis Dal- linga SBC. 2. Piet de Koeyer SBC; 3. Jean Paul de Kraker SBC; 4. Henk Wielaard Windenburg; 5. Remco van Oosterom WRW; 6. Jan Eicken- boom Carambowl; 7. Piet Verschure DOS; 8. Kees Huiszoon VEGABV. KORFBAL Rotterdam. Korfbal Challenge. Om plaats 5/6: België-Taiwan 24-17 (12-9), plaats 3/4: Koog Zaandijk-DOS'46 25-13 (14-8), finale: Dalto-Tulips 26-25 (10-14). SCHIETINGEN Kwadendamme, Snertschieting. Wip 1: 1e hoofdvogel: L.de Hondt (Soranus II), 2e hoofd vogel B.GIerum (Diana), 3e hoofdvogel P.Rep- kes (Victoria), 1e zijvogel E.de Bakker (Graauw), 2e zijvogel J.Sorber (Graauw), 3e zij vogel Jac.Braam (Onsg Genoegen), 4e zijvogel H.v.Hekken (Victoria), 1e kal: P.Repkes (Victo ria), 2e kal E.Maat (Zorgvlied), 3e kal J.Verber- moes (Ter Neuzen), 4e kal P.Repkes (Victoria). Wip 2: winnaar blok, V.Goedegebuure (Jac.v.Beieren). WIELRENNEN Loenhout. Gazet van Antwerpen Trofee. Mannen: 1 Stybar (Tsj) 1.01.07, 2. Nys (Bel), 3. Simunek (Tsj) 0.02, 4. Wellens (Bel), 5. Ver- vecken (Bel) 0.12, 6. Al (Ned) 0.17, 10. Van IJ- zendoorn 0.18, 12. De Knegt 0.19, 17. Van Gils 0.52. Uitgevallen: Boom. Vrouwen: 1. Van den Brand (Ned) 37.07, 2. Compton (VSt) 0.04, 3. Vos (Ned) 0.05, 4. Kup- fernagel (Dui) 0.06, 5. Lloyd (VSt) 0.07, 6. Mel- chers-Van Poppel (Ned) 0.10, 11. Elemans 0.55, 16. Grimberg 1.43. Apeldoorn. NK baan. Mannen, sprint: Finale: Mulder wint van Schmidt 2-0. Om derde plaats: Patrick Bos w.v. Van den Berg 2-0. Koppelkoers: 1. Stroetinga/Schep 12 punten, op 2 ronden: 2. Vingerling/Stöpler 21, 3. Jonkman/Van der Zwet 17. Vrouwen, individuele achtervolging: Finale: Van Dijk 3.40,124 w.v. Wild 3.43,483. Om der de plaats: Koedooder 3.51,482 w.v. Van Gogh 3.57,603. Keirin: 1Kanis, 2. Kessler, 3. Stoelwinder. Puntenkoers: 1. Koedooder 36 punten, 2. Wild 27, 3. Kessler 25. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Agenda WOENSDAG ATLETIEK Tankloop. Aanvang 12.00 uur. Afstanden 10 km en 20 km, Locatie: Pannekoekenhuisje, Kaapduinseweg 19, Dishoek. SCHAATSEN Zeeuws kampioenschap kortebaan (160 me ter). Locatie: Ijsbaan het Bokkegat, aan de Dorpsdijk in Wissenkerke. Wedstrijden in de klasses mannen, vrouwen, jeugd tot en niet 14 jaar en recreanten. Inschrijven vanaf 12.00 uur, wedstrijden beginnen om 13.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 92