Zeeland Mannee lijkt aardig te beginnen PZCI25 deDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN wm&tfi Kartclub wil ook snel naar Bath UW LAATSTE KANS! VANDAAG GEOPEND VAN 08.30 TOT 17. Duiksponsor Otto de Kat Julia DroomDomein Verkeer eist dit jaar veel meer gewonden 31 Woensdag 31 december 2008 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Zeeuwse kunst en cultuur scoren hoog Op de lob aan de overkant van het water verrijzen volgend jaar zogeheten dijkwoningen, een van de eerste in de nieuwe Goese wijk Mannee. foto Willem Mieras Helft kavels in eerste ^drie fasen Goese wijk ^is al gereserveerd. door Frank Balkenende GOES - De kredietcrisis ten spijt lijkt de Goese wijk Mannee (in to- 1 taal 400 woningen) een veelbelo vende start te maken. Zeventig ge gadigden hebben kavels gereser veerd in de eerste drie fasen. Die 1 bestaan samen uit 143 vrije kavels, i „Het loopt helemaal niet zo f slecht", zegt wethouder Rinus Die- leman (CDA, woningbouw). De gemeente heeft groepsgewijs de vierhonderd geïnteresseerden op de wachtlijst benaderd. Een reser vering is echter nog geen gegaran deerde verkoop. Toch verwacht Dieleman dat een redelijk aantal tot aankoop over gaat. „Ik weet dat verschillende ge gadigden plannen maken, architec ten aantrekken, soms groepsge wijs. Er zitten aardige ontwerpen voor woningen bij." In Mannee mag immers welstand- vrij - dus zonder allerlei beperken de regeltjes - worden gebouwd. En dat is wat veel mensen aantrekt, zegt Dieleman. „Wil je een huis •naar eigen inzicht bouwen, dan heb je nu de kans. In Riethoek en Aria is immers sprake van project- bouw. In die zin zijn ze geen direc te concurrent van Mannee." Er is onverwacht veel interesse voor de dijkwoningen, in de noordoostelijke hoek tegen de Kat- tendijksedijk aan. Ze verrijzen op een eiland, met maar één entree. Daardoor moeten kopers twee jaar lang een bouwweg door een deel van hun tuin tolereren. „Dat kan niet anders, want je kunt er maar via één dam naar toe. Slechts een kavel is nog niet gereserveerd." De gemeente weet (pas) in februa ri hoe de contracten voor het aard- lussensysteem er precies uit zullen zien. De BAM legt het duurzame aardwarmtesysteem aan en exploi teert het ook. Met iedere koper wordt een contract gesloten. De benodigde warmtepomp kan wor den gekocht (15.000 euro) of gelea- sed. Dat laatste is op de lange duur goedkoper, blijkt uit onderzoek van de gemeente. Met de stijgende gasprijs zal het aardwarmtesys teem na negen jaar financieel voor deel beginnen op te leveren ten op zichte van gasgestookte woningen. De wijk Mannee is rond 2012 vol. Naast vrije kavels is er ook deels projectbouw, van rijtjeswoningen steeds vertraging. „Wij zitten in hetzelfde schuitje als de jacht- schietvereniging", zegt Sjoerd Klip van Kartclub Zeeland. „Wij zitten nu noodgedwongen door heel Ne derland, dat kost ons ook leden." Er loopt een onderzoek naar even tuele schadelijkheid van de uit stoot door de BASF-fabriek voor gebruikers van het lawaaisportcen- trum. Volgens Klip kan de gemeen te Rilland die uitkomsten juridisch gezien negeren. „Je moet gebrui kers wel informeren, maar je hoeft je niet te laten ringeloren." Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provindateweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 tot appartementen. In het zuidoos- ten komen vijftien klimaatneutra- Ie patiowoningen. Dat wordt een voorbeeldproject voor duurzaam bouwen. De lat ligt er drie tandjes hoger dan in de rest van de wijk. Een zijtak van de Hoge Meet, de weg die momenteel langs Mannee wordt aangelegd, wordt de centra le entree. Die moet zo rond februa ri klaar zijn. Vlakbij die entree is ftet 'wijkhart' gepland, met onder meer een basisschool (De Win gerd), gymzaal/wijkvoorziening, kinderopvang en vijftien apparte menten van het Gors, zorgstich- ting voor gehandicapten. ■K Tip? redactieQpzc.nl Het is weer de tijd van de tradi tionele nieuwjaarsduiken. Onder toeziend oog van vele toeschou wers, muzikanten en hulpverle ners, nemen ook in Zeeland mor gen honderden jlinkerds weer een plons in de ijskoude zee. Naar verluidt kan dat in Vrou wenpolder dit jaar voor het eerst in Adamskostuum. In zeker kan toor leidde dit gegeven gisteren tot discussie. Men vroeg zich af of Unox, die de meeste nieuwjaarsduiken in Nederland sponsort, ook heeft meebetaald aan het sportieve evenement in Vrouwenpolder. Het twistgesprek werd resoluut beëindigd door een oudere colle ga. Hij achtte het, gezien de water temperatuur van 2,3 graden, uit gesloten dat de worstfabrikant uit Oss zijn naam aan deze duik verbindt. vanmiddag 14.00 uur Het jaar uit met 52 snelsonnetten Coenraedt van Meerenburgh en Ko de Laat zaterdag 3 januari 15.00-16.30 uur Deo Volente Poëzie-pop zondag 4 januari 12.00-17.00 uur Koopzondag 12.00 - 13.30 uur drukkerijmiddelburg.nl o.l.v. Rebecca van Wittene 15.00-16.00 uur vertelt over zijn boek door De Drvkkeiy uitgeroepen tot Het Boek van 2008 www.droomdomeifi.nl door Luc Oggel BATH - In navolging van de Jacht- schietvereniging Zeeland wil ook de Kartclub Zeeland dat er snel duidelijkheid komt rond de plan nen van een lawaaisportcentrum bij Bath. De jachtsschietvereniging liet deze week weten dat het aan tal leden al drastisch is teruggëlo- pen omdat het zolang duurt voor dat er groen licht komt voor het la waaisportcentrum. Dat is gepland zuiden van de golfbaan, pal te- de grens met België bij Bath, allerlei onderzoeken is er zie "ook de Weerpagina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85