training met auto en chauffeur Zaamslag zonder zorgen door naar finaledag van soccertoernooi Schaatsers in actie op natuurijs ■Z PZC Woensdag 31 december 2008 39 De jonge jeugdtrainer met de sjeik, de puissant rijke eigenaar van de voet balclub. achttiende al werd weggehaald door RBC. „Het was een ideale stap op die leeftijd. Ik ging stude ren aan de sportacademie in Til burg, wonen in Breda en voetbal len in Roosendaal. Vijf jaar heb ik daar gespeeld, vooral in het twee de, maar ook een wedstrijd of twintig in het eerste. Mijn laatste jaar was toen Robert Maaskant kwam en RBC promoveerde naar de eredivisie. Daarna ben ik weg gegaan, want dat niveau lag te hoog voor me." Hij speelde zelf onder andere nog bij Halsteren, maar richtte zich toch vooral op een carrière als trai ner. „Ik had mijn studie afgerond en bij de KNVB de trainersdiplo ma's gehaald. Bij RBC kwam ik te rug om de opleidingen te gaan doen, maar omdat trainen mijn Carlo Keijmel langer bij Schoondijke SCHOONDIJKE - Voetbalvereniging Schoondijke en trainer Carlo Keij mel gaan nog een jaar verder met elkaar. De uit Breskens afkomstige oefenmeester begint in juli aan zijn derde seizoen bij de zon- dag-vijfdeklasser uit Schoondijke. Het elftal van Keijmel staat na de eerste seizoenshelft twaalfde met elf punten uit veertien wedstrij den. Kalisvaart derde in Oliebollentoernooi OOST-SOUBURG - Mark Smits heeft maandag het traditionele Oliebol lentoernooi op zijn naam geschre ven. De schaker van Paul Keres uit Utrecht was met een honderdpro- centscore duidelijk de sterkste. Smits, Oud-Roosendaler, bleef Charles Kuijper van De Pion uit Roosendaal één punt voor. Peter Kalisvaart van Landau uit Axel deelde de derde plaats met Sou- burg-speler Jeroen Hekhuis. passie is, bleef ik ook de A-junio- ren zelf trainen. Toen Dolf Roks wegmoest en Robert Maaskant kwam, ben ik een half jaar assis tent geweest. 'Maar er waren wat strubbelingen, waardoor Maas kant wegging en ik ook een ande re weg ben ingeslagen. Eerst heb ik opleidingen gegeven bij de KN VB, twee jaar geleden kwam dat telefoontje uit Qatar." En nu, terug van dat avontuur, wil hij zo snel mogelijk aan de slag als trainer. „Ik ga op zoek naar een club, het liefst zo snel mogelijk. Dat hoeft zeker niet al leen in het betaald voetbal te zijn. Ik kijk wat er op mijn pad komt, hoofdklasse of net daaronder is ook goed. Ik wil weer trainen, lek ker op het veld staan en mijn blik verruimen." Zeeland Sport wil verder met Wijnands VLISSINGEN - Wil Wijnands zal ook in het seizoen 2009-2010 hoofdtrainer zijn van voetbalver eniging Zeeland Sport. Hij is mo menteel bezig aan zijn eerste sei zoen bij de zondag-vierdeklasser. Zeeland Sport staat laatste. Het be stuur speekt met de 'contractver lenging' het vertrouwen uit in Wij nands en wil zo de onrust binnen de club wegnemen. Amsterdam wint eigen basketbaltoernooi AMSTERDAM - De basketballers van Eclipse MyGuide Amsterdam heb ben gisteravond de Amsterdam Haarlem Basketbal Week gewon nen. In de finale versloeg de ploeg van trainer Arik Shivek Israël met 65-64. Avis Wyatt was met 21 pun ten topscorer bij Amsterdam. Oranje won de strijd om de derde plaats. Het team van bondscoach Gadi Kedar was .met 101-62 te sterk voor EiffelTowers Den Bosch. Caudron oppermachtig in Kersttoernooi ZUNDERT - Biljarter Fréderic Caudron heeft gisteren het Drie banden Kersttoernooi van Zun- dert gewonnen. De Belg was in de finale veel te sterk voor zijn landge noot Eddy Merckx. Caudron no teerde een gemiddelde van 3,125 ca ramboles, tegenover 0,875 van Mer ckx. Caudron had zestien beurten nodig voor vijftig caramboles. Ro land Forthomme werd derde. Korfballers Dalto onttronen Tulips ROTTERDAM - Dalto heeft gistera vond de Korfbal Challenge in het Topsportcentrum in Rotterdam ge wonnen. De ploeg uit Driebergen won met 26-25 van de Tulips, het team van internationals dat het in ternationale toernooi vorig jaar nog won. De zege van Dalto was opmerke lijk, aangezien de ploeg de afgelo pen weken in de Korfbal League slecht presteerde. Ook Clinge, Groede en Sluis komen nog een keer in actie. door Frits Bakker TERNEUZEN - Met een daverende 7-1-overwinning sloot Zaamslag gisteravond de laatste voorronde af in het ZorgSaam soccertoer nooi. Rinus Zegers, nog altijd op krukken na zijn valpartij met de fiets, zag vanaf de kant een swin gend team aan het werk. Zijn coachende vervangers brachten de ploeg in de sporthal met de mees te kwaliteit, zowel op technisch als aanvallend gebied. Jordy Bakker was met vijf treffers één van de be tere schutters van de avond. Zaamslag.bleef ongeslagen in de reeks van wedstrijden. Mario de Zeeuws kampioenschap kortebaan in Wissenkerke. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Voor het eerst sinds mensenheugenis wordt er van daag een officieel Zeeuws kam pioenschap kortebaanschaatsen gehouden op natuurijs. Op ijs baan Het Bokkegat in Wissenker ke ligt een mooi stuk zwart ijs, waarop vanaf 13.00 uur wedstrij den over 160 meter gereden wor den. Ruim twintig jaar geleden waren er voor het laatst dergelijke races* in Zeeland, weet Anton Wisse. „Maar dat waren bij wedstrijden, alleen voor de jeugd", zei de trai ner van ijsclub De Poel, dat mede verantwoordelijk is voor de orga nisatie. „Voor echte kortebaanwed- strijden moet je langer terug gaan. En die heb ik niet meegemaakt. Die waren voor mijn tijd." Gisteren lag er zo'n zeven centi meter ijs op het ondergelopen wei land aan de Dorpsdijk in Wissen kerke. Na nog een nacht vorst zal de ijsdikte vandaag acht a negen centimeter bedragen. Wisse: „Dat is voldoende om er wedstrijden op te houden. Er komen steeds twee deelnemers op de baan, die het tegen elkaar opnemen. En als we het publiek zo veel mogelijk op de walkant houden, is het echt veilig." De organisatie is in handen van ijsclub De Poel en ijsclub Wissen kerke. Zij openen vandaag om 12.00 uur de inschrijving, waarna vanaf 13.00 uur de eerste wedstrij den beginnen. Er zal geschaatst worden in de categorieën man nen, vrouwen, jeugd tot en met 14 jaar en recreanten. „We hopen natuurlijk dat er veel animo is voor deze wedstrijd", zei Wisse. „Iedereen die wil mee doen, is welkom. We willen graag een oude traditie - vroeger lag er elk jaar genoeg natuurijs - een nieuw leven inblazen." Fouw en Ugur Kahveci tekenden voor de 2-0 tegen Spui, daarna werden achtereenvolgens jSluis (1-0), Clinge (3-0) en Groede (7-1) verslagen. Die laatste score was de hoogste van alle wedstrijden in de voorwedstrijden. Samen met Zaamslag gingen Clin ge (tweede) en Groede (derde) door naar de finale van zaterdag. Sluis mocht als beste nummer vier van alle voorrondes op doelsaldo mee naar de finaledag. Zaterdag treffen zestien ploegen el kaar in vier poules van vier. De ploegindeling is: 1. AZW, Terneu- zense Boys, Terneuzen en Walche ren; 2. Zaamslag, RCS, Hontenisse en Sluiskil; 3. HW24, Clinge, Corn Boys en Hoek 2; 4. RIA Westdorpe, Oostburg, Groede en Sluis. Het jaar in het Midden-Oosten heeft zijn leven verrijkt, zegt Jurriaan van Poelje. De 33-jarige Zeeuw zag het echter niet langer zitten om daar in zijn eentje te blijven. foto's Jurriaan van Poelje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83