'Jongens kwamen naar de Zeeuws-Vlaams podium bij matig Schelde Top toernooi Els Koster heeft in Z1 een makkie Conditietrainer NEC in Serooskerke Weer Jeff Thuy Memorial op eerste zaterdag van het jaar 38 Woensdag 31 december 2008 pzc Z SEROOSKERKE - Toine van de Goolberg, de conditietrainer van eredivisio- nist NEC, gaf gisteren tijdens de open dag van het gloednieuwe fysio-fit- nesscentrum De Driehoek in Serooskerke een clinic. Hij had voor een groep Zeeuwse sporters een krachttraining in petto. Van de Goolberg (58) is sinds 1 juni van dit jaar in dienst van NEC, de voet balclub uit Nijmegen die het in 2008 zo geweldig deed in de eredivisie en in de Uefa Cup. foto Lex de Meester Winnaar Louis Dallinga hoeft niet eens sterk te biljarten. door Joop van den Oudenhoven OOSTERLAND - Louis Dallinga van SBC is de verwachte winnaar ge worden van het Schelde Top bil- jarttoernooi. Tweede en derde wer den club- en streekgenoten Piet de Koeyer en Jean Paul de Kraker. Het Schelde Top toernooi is toe aan een andere benaming. Het is geen toptoernooi meer. Niet al leen omdat nogal wat Zeeuwse topspelers het laten afweten, maar ook omdat de wel aanwezige top pers niet meer tot groots spel ko men. Om met Louis Dallinga te spreken: „Er is te weinig kwaliteit en je ziet geen hoogstandjes meer. De rivaliteit wordt kleiner dus ook de uitdaging om top te zijn." Hij sloeg de spijker op zijn kop. De amusementswaarde was wel 1^ Tijdens het Schelde Top toernooi in Oosterland komen drie Zeeuws-Vlaamse driebanders op het podium. Louis Dallinga staat op het hoogste treetje. heikant - Jeff Thuy was ooit één van de grondleggers van het trim men in Heikant. De fatieke sporter beoefende destijds verschillende takken van sport. Om hem te eren heeft de tc Heikant een trimloop naar hem genoemd. De Jeff Thuy Memorial wordt sindsdien twee maal per seizoen gehouden. Traditioneel wordt de eerste zaterdag van het nieuwe Van Poelje (33) is terug na trainersavontuur in steenrijk Qatar. door Frits Bakker halsteren - Het uitstapje is van korte duur geweest, de ervaring is onuitwisbaar. Jurriaan van Poelje, geboren en getogen in Middel burg, is terug van een voetbal- avontuur in Qatar. Daar is hij iets meer dan een jaar jeugdtrainer en hoofd opleidingen geweest bij Al Arabi Sportsclub, één van de 24 'Ik zag er tegenop om helemaal alleen mijn dagen door te komen' clubs uit de hoofdstad Doha. Hij zag er onder andere een onvoor stelbare rijkdom. „Jongens van tien, elf kwamen met auto en chauffeur naar de training." De 33-jarige Zeeuw, die in zijn jonge jaren bij RBC naar Brabant is verhuisd en nu in Halsteren woont, heeft mee kunnen kijken in de voetbalcultuur van het land in het Midden-Oosten. Het heeft zijn kijk op het leven verrijkt, hij heeft er met aankomende, maar van huis uit verwende talenten gewerkt, maar uiteindelijk is hij na een goed jaar teruggekeerd naar Nederland. „Hoe mooi het daar ook was - le ven op een luxe hotelkamer, ieder een die voor je klaarstaat, alles' wat je maar wil aan kleding, eten, auto, chauffeur - ik voelde me toch niet meer in staat om het in mijn tweede jaar daar af te ma ken. Ik was tussen twee seizoenen door thuis geweest voor een va kantie met mijn vriendin, die hier in Nederland is blijven wonen. Daarna ben ik weer teruggegaan voor het tweede jaar van mijn contract, maar dat heb ik na een paar maanden afgeblazen. Ik zag er tegenop om helemaal alleen mijn dagen door te komen. Je traint twee uur, in de avonduren, omdat het overdag verschrikkelijk warm is. En natuurlijk doe je ver der wel wat aan planning, aan trai ningen voorbereiden, maar het meeste van de dag zit je daar maar op je hotelkamer. Dat begon me ontzettend te vervelen." Toch blijft hij maar spreken over de prachtige tijd in de oliestaat, waar hij via Remco Boere terecht kwam en hoofd was van de oplei ding in alle jeugdrangen. Zelf trainde hij vaak ook de A- en de C-junioren, daarnaast was hij de manager die de trainers aanstuur de en waakte hij mede over de op leidingen. „Het was heel erg wen- hoog, omdat er nog wel eens een aardige verrassing viel te noteren, zoals de winst van Piet Verschure op Jean Paul de Kraker en diens winst op Louis-Dallinga in de pou lefase. Daardoor bleef de spanning in het toernooi, al werd Verschure er zelf niet beter van, omdat het zijn enige winstpartij bleef. Uiteindelijk kreeg het toernooi de finale die wérd verwacht, al had De Kraker zijn kansen hierop on benut gelaten. Dallinga en De Koeyer zouden uitwijzen wie zich winnaar mocht noemen. Voor laatstgenoemde was het de tweede finaleplaats en mogelijk zijn eerste overwinning in het Schelde Top toernooi. Hij kroop direct in de un derdog positie: „Louis is de betere band- en driebandenspeler en de grotere tacticus. Bovendien heeft hij altijd geluk. Dus ik tip hem." Wie de beste tacticus was, bleef de vraag. Maar de beste biljarter was duidelijk Dallinga. Hij won de fina le overtuigend met 6-0. De Kraker versloeg Henk Wielaard van Win denburg met 4-2 in de strijd om de derde plaats en zorgde zo voor een geheel Zeeuws-Vlaams po dium. Jurriaan van Poelje was ruim een jaar jeugdtrainer bij Al Arabi Sportsclub in Doha, de hoofdstad van Qatar. nen", vertelt hij, „aan de cultuur van zo'n club die eigendom is van een sjeik. Nederlanders denken eerst aan opleiden, aan spelers be ter maken en daarna aan het resul taat. Daar in Qatar is het net an dersom en moet je in de eerste plaats presteren. Dat heeft te ma ken met prestige. Ze zien het als gezichtsverlies als je wel goed op leidt, maar wedstrijden verliest. Daardoor voel je voortdurend druk als trainer. En wat je met al die talenten hebt daar, is dat zé het geld niet nodig hebben. Ze 'Ik kijk wat er op mijn pad komt, hoofdklasse of net daaronder is ook goed' hebben allemaal steenrijke ouders, groeien op in weelde en komen met een auto en chauffeur naar de trainingen. Je moet als trainer heel enthousiast zijn om ze te prikkelen, want ze blinken niet uit in karakter en mentali teit." Zijn club is één van de twaalf clubs in de hoogste divisie. „Ze zit ten net tegen de top drie van het land aan, maar alles speelt in de zelfde stad. Twaalf clubs uit de hoogste divisie, twaalf uit de twee de, dat is alles wat er voetbalt, want buitenom Doha is alles woestijn. Ik heb begrepen dat Al Arabi nu een Franse trainer heeft. Ze trekken soms spelers van naam en faam aan die op hun retour zijn. Gabriel Battistuta en Stefan Effenberg hebben er gespeeld." Jurriaan van Poelje is nu weer te rug in Halsteren. Hij wil zijn le ven in het voetbal snel weer op pakken „We hadden in het con tract staan dat zij binnen een maand van mij af konden, maar dat ik ook maar een maand opzeg^ termijn had." Zijn verleden, onder meer als p6 nager jeugdopleiding en a tent-trainer bij RBC, bieden hou vast om straks snel weer aan de slag te kunnen. Want lang stilzit ten wil hij niet, de Zeeuw die zijn voetballoopbaan bij Middelburg en Vlissingen begon en op zijn jaar vrij gehouden voor deze loop door de bosrijke grensstreek. Op 3 januari is het dan ook weer zover. Dan komt opnieuw een groot pelo ton lopers en loopsters aan het ver trek om vooral de vorm te testen. Er zijn drie afstanden: 3000, 5200 en 12300 meter. De start is om 15.00 uur in de Vylainlaan in Hei kant. Om 14.45 uur is er eerst de jeugdloop over 500 meter. axel - De vorst speelde maandag de dressuurwedstrijd van de ruiter- club Axel parten. Geen gladde we gén, maar startproblemen van de auto's van een groot aantal deelne mers zorgden voor tal van afmel dingen. Daardoor kreeg thuisclub amazo ne Els Koster in de klasse Zi met .Tartan de overwinningen in de schoot geworpen. In de overige ru brieken toonden de bezoekers zich de baas. In de klasse M gingen de overwinningen naar de overkant van de Schelde. De eerste proef won Diana Hajee van het Vlissing- se Scheldestad, in de tweede proef was Denise Klap uit Westkapelle het beste. In de klasse L2 was Kim Vink van de Honteruiters uit Klooosterzande in beide proeven de nummer één. UIT BILJARTEN Eindstand Schelde Top toernooi: 1. Louis Dal linga SBC. 2. Piet de Koeyer SBC; 3. Jean Paul de Kraker SBC; 4. Henk Wielaard Windenburg; 5. Remco van Oosterom WRW; 6. Jan Eicken- boom CaramBowl; 7. Piet Verschure DOS; 8. Kees Huiszoon VEGABV. PAARDENSPORT Axel. Dressuur RSV Axel. Paarden klasse Z1: 1. Els Koster, Tarkan (Oranjer.) 214. Twee de proef: 1. Els Koster, Tarkan, 201. M1/M2: 1. Diana Hajee, Wickey (Scheldestad) 184; 2. Alexandra Kranenkamp, Valtop (Vosser.) 180; 3. Denise Klap, Flinstone (Vroonr.) 179. Twee de proef: 1benise Klap, Flinstone, 184; 2. Dia na'Hajee, Wickey, 183; 3. Alexandra Kranen- kamp, Valtop, 180. L2: 1. Kim Vink, Wette (Honter.) 186; 2. Sabine Wink, Utah (Oranjer.) 181. Tweede proef: 1. Kim Vink, Wette, 178; 2. Sabine Wink, Utah, 170. L1: 1. Ilse Roozen, Wamnne Be D (Hulst) 193; 2. Brigitte Malta, Zidfane (Honter.) 191; 3. Manon Eggermont, Ballerina (Hulst) 188. Tweede proef: 1, Ma- non Eggermont, Ballerina, 188; 2. Ilse Roozen, Wanne Be D, 179; 3. Brigitte Maltha, Zidane, 178. Pony's Z1 cat. D: 1. Annabel Contant, Polsbu- ry Pluco (Eenhoornr.) 211. Tweede proef: 1. Annabel Contant, Polbury Pluco, 197. M1/M2 cat. E: 1. Evelien de Detter, Princes Ramira (Vlakter.) 189. Tweede proef: 1. Evelien de Detter, Princes Ramira, 182. L1/L2 cat. D: 1. Kelsey van de Velde, Radesky (Honter.) 199. Tweede proef: 1Kelsey van de Velde, Rades ky, 191L2 cat. BC: 1Angelina den Boer, Bren- do (Kleppertjes) 191. Tweede proef: 1. Made- Ion Baas, Dancing Dream (Honter.) 185. WIELRENNEN Loenhout. Gazet van Antwerpen Trofee. Mannen: 1. Stybar (Tsj) 1.01.07, 2. Nys (Bel), 3. Simunek (Tsj) 0.02, 4. Wellens (Bel), 5. Ver- vecken (Bel) 0.12, 6. Al (Ned) 0.17, 10. Van IJ- zendoorn 0.18, 12. De Knegt 0.19, 17. Van Gils 0.52. Vrouwen: 1. Van den Brand (Ned) 37.07, 2. Compton (VSt) 0.04, 3. Vos (Ned) 0.05, 4. Kupfernagel (Dui) 0.06, 5. Lloyd (VSt) 0.07, 6. Melchers-Van Poppel (Ned) 0.10. Apeldoorn. NK baan. Mannen, sprint: Finale: Mulder wint van Schmidt 2-0. Koppelkoers: 1. Stroetinga/Schep 12 punten, op 2 ronden: 2. Vingerling/Stöpler 21, 3. Jonkman/Van der Zwet 17. Vrouwen, individuele achtervolging: Finale: Van Dijk 3.40,124 w.v. Wild 3.43,483* Keirin: 1Kanis, 2. Kessler, 3. Stoelwinder. Puntenkoers: 1. Koedooder 36 punten, 2. Wild 27, 3. Kessler 25. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Agenda WOENSDAG ATLETIEK Sylvesterloop. Locatie: Bos van Erasmus aan de Knokkertweg tussen Nieuwvliet en Cad- zand. 14.15 uur: jeugd (750 en 1500 meter). 14.30 uur: 2100, 4200 en 10500 meter. SCHAATSEN Zeeuws kampioenschap kortebaan (160 me ter). Locatie: Ijsbaan het Bokkegat, aan de Dorpsdijk in Wissenkerke. Wedstrijden in de klasses mannen, vrouwen, jeugd tot en met 14 jaar en recreanten. Inschrijven vanaf 12.00 uur, wedstrijden beginnen om 13.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82