eland plaats van de hoogmis Tovergroen Reynaertcollege en ROC werken samen i o zorgt voor veiligheid en comfort Lezing over reden ontbreken van namen op oorlogsmonumenten Verzamelaars De Collectie vieren dertigste verjaardag Z pzc Woensdag 31 december 2008 27 door Wout Bareman terneuzen - Rijkswaterstaat gaat de verkeerslichten op de kruising Hoofdweg (N6i) met de Guido Gezellestraat/Tractaatweg (N62) bij Terneuzen vervangen. De werk zaamheden beginnen maandag 5 januari en worden woensdag 28 ja nuari, als alles volgens plan ver loopt, afgerond. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer per rijrichting telkens over één rijbaan langs het werk ge leid. Op de plaats van de afzetting geldt een maximale snelheid van vijftig kilometer per uur. De huidi ge installatie op de kruising is sterk verouderd en aan vervanging toe. De nieuwe apparatuur reageert op het verkeersaanbod, waardoor een optimale en snelle afwikkeling van het verkeer wordt gegaran deerd. Ook wordt 'tovergroen' en 'kor- te-afstandradio' ingevoerd. Met dat laatste kunnen passerende ambu lances en lijnbussen het licht op groen zetten. Door tovergroen krijgen ook vrachtwagens de mogelijkheid om ongehinderd door te rijden, ter wijl het verkeerslicht anders op rood zou zijn gesprongen. De vrachtwagenchauffeur wordt geat tendeerd op de ingreep via een apart signaal, zodat de chauffeur tijdig weet of hij of zij moet rem men of kan doorrijden. Tovergroen bevordert de verkeers veiligheid, de doorstroming en het rijcomfort voor het vrachtverkeer en zorgt daarmee tegelijkertijd voor een vermindering van uit stoot en geluid en dus milieubelas ting. Scholieren beginnen samen bedrijfjes in verkoop van eierkoeken. door Harold de Puysseleijr HULST - Leerlingen van het Reynaertcollege in Hulst en ROC Westerschelde in Terneuzen gaan samen mini-ondernemingen vor men om commerciële praktijkerva ring op te doen. Ze beginnen mini- bedrijfjes die eierkoeken op de markt brengen. Het project is een samenwerking tussen de afdelingen handel van het ROC en de'afdeling handel en administratie van het Hulster Rey naertcollege. De bedrijfjes moeten met een klein budget, de verkoop van eierkoeken realiseren. Hier voor moeten ze met elkaar concur reren. Het doel van het project is om de eierkoeken te verkopen met een zo groot mogelijke winst. De leer lingen moeten hiervoor markton derzoek verrichten en een marke tingstrategie ontwikkelen. Binnen de ondernemingen wor den de directiefuncties vervuld door de mbo-leerlingen van het ROC. Zij kunnen hiermee hun lei dinggevende en coachende vaardig heden oefenen. De vmbo-leerlingen van het Rey naertcollege krijgen de uitvoeren de taken binnen de ondernemin gen. Deze scholieren kunnen hun opgedane marketingkennis in prak tijk brengen. Daarnaast wordt iedere leerling die aan de onderneming meedoet beoordeeld op het.gebied van plan ning, organisatie en samenwer king. Voor dit schoolproject werken het Reynaertcollege en ROC Wes terschelde samen met de gemeen te Hulst, de Rabobank, Banket bakkerij R. de Cock en de onder nemersvereniging Hulst Vesting stad. Ter kennisgeving. Bi] beschikking van de kantonrechter te Middelburg d.d. 13 november 2008, is Jan Maarten Reijer van Dijk geboren te Kerkrade op 24 oktober 1948. wonend te Meanderhof 161 4337 GR Middelburg onder curatele gesteld met benoeming van Johanna Geertruida de Vries-van Dijk wonend te Meanderhof 161 4337 GR Middelburg tot curator. terneuzen - Oud-PZC-journalist Waldemar Ysebaert verzorgt don derdag 22 januari op uitnodiging van de heemkundige kring Terneu zen een lezing over monumenten voor de gevallenen in de grote oor log (1914-1918) in Frankrijk. Ysebaert bezocht veel van de 36.000 monumenten, fotografeer de ze en verzamelde informatie over de types en achterliggende symboliek. Niet iedere gesneuvelde viel de eer te beurt vermeld te worden op een monument. In hotel L' Escaur in Terneuzen vertelt Waldemar Ysebaert om 20.00 uur waarom dat zo is. SLUIS - De Sluise vereniging voor verzamelaars, De Collectie, bestaat deze maand dertig jaar. Om deze mijlpaal te vieren, wordt zaterdag 21 en zondag 22 maart een feestje gehouden in multifunctioneel cen trum De Keure in Sluis. De Collectie roept verzamelaars en verkopers van tweedehands boeken, postzegels, munten en kaarten op zich voor het feest- weekeinde in te schrijven. De vere niging hoopt een interessant aan bod te kunnen presenteren om een roemrucht weekeind aan het bewogen bestaan toe te kunnen voegen. Een taxateur antiquariaat, boekbin der en muntslager moeten de feest vreugde tijdens het geplande week einde opvoeren. Vijf jaar geleden is veel uit het ver leden boven water gehaald. Cluble den poetsten de afgelopen tijd ook weer de kennis op en doken in de recente geschiedenis van de vereni ging om materiaal te verzamelen voor een dit voorjaar te presente ren jubileumboekje van De Collec- toe. Benno Martens over politiek: „Het is een microbe, het blijft je bezighouden. Politiek is min of meer het georganiseerde conflict. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77