Jip en Janneke zijn een trieste attractie UW LAATSTE KANSllll VANDAAG GEOPEND VAN 08.30 TOT 17.00 deDRVKKERY 33 25 31 Politie zoekt getuigen van mishandeling Schippers willen meer ligplaatsen Otto de Kat Julia Zeeuwse kunst en cultuur scoren hoog Woensdag 31 december 2008 Verkeer eist dit jaar veel meer gewonden Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provindaleweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 'Je kan deze dieren toch niet aan hun lot overlaten? Zeker niet met deze vrieskou' CADZAND - De politie is op zoek naar een groepje jongens, dat zater dagmorgen vroeg een Rotterdams stel heeft aangesproken op Boule vard de Wielingen in Cadzand. Een 43-jarige Rotterdammer werd zaterdag 27 december rond kwart voor twee aangehouden, omdat hij zijn zes jaar oudere vriendin had mishandeld op de boulevard. De Rotterdamse moest met een hersenschudding en diverse won den aan hoofd en gezicht naar het ziekenhuis. Haar vriend werd in verzekering gesteld en overge bracht naar het huis van bewaring in Middelburg. De man zit nog steeds vast in Torentijd, de vrouw is intussen uit het ziekenhuis ont slagen. De politie roept de jongens en eventuele andere getuigen op om de politie Oostburg of het ser vicecentrum van de Zeeuwse poli tie te bellen: 0900-8844. Inwoners van Hoek maken stalletje voor gedumpte zwijnen. door Raymond de Frel HOEK - Allez, Jip en Janneke! Laat jullie eens zien! Dat laten de twee hangbuikzwijntjes zich geen twee keer zeggen. Brutaal steken ze hun snuiten uit hun provisorisch ge bouwde 'kerststalletje' om te snuf felen of er weer eten wordt ge bracht. Leuk, al die aandacht. Maar tegelijkertijd ook diep triest. Het zwijnenkoppeltje is vorige week gedumpt in het natuurge bied Braakman-Zuid bij Hoek. Wandelaars ontfermen zich sinds dien over de tamme dieren. „Sa men met een vriendin heb ik een stalletje gebouwd met golfplaten. Misschien mag dat niet, maar dan bekeuren ze mij maar. Ik betaal trouwens niet, dan ga ik nog liever zitten. Je kan ze toch niet aan hun lot overlaten? Zeker niet met deze beuren. Want als ze geen eten meer krijgen, gaan ze op zoek. Het zijn gekweekte dieren, die in de na tuur weinig kans op overleven heb ben. En stel dat er 's nachts eentje de weg oversteekt, terwijl er net een auto aankomt..." Vrolijk en haar vriendin Jèanette Mullaert klopten de voorbije da gen bij tal van instanties aan. „Maar bij onder meer de gemeen te Terneuzen, politie en Staatsbos beheer kregen we nul op het re kest. Er is wel een dierenbescher mer uit Sint Jansteen geweest, maar die zag geen mogelijkheid om ze mee te nemen. Verder heb ben we tijdens deze feestdagen bij de Dierenbescherming niemand kunnen bereiken." De Dierenbescherming blijkt wel degelijk op de hoogte van de situa tie. Na vragen van deze krant stuurde de organisatie onmiddel lijk een mededeling rond dat zij be zig is de dieren te vangen. De Die renbescherming vraagt mensen die de twee hangbuikzwijnen een goed tehuis willen geven zich te melden bij de dierenambulance via 0900-7673437. Ook zoekt zij ge tuigen van de dump. vrieskou", zegt Leoni Vrolijk uit Hoek, die de zwijntjes liefkozend tot Jip en Janneke heeft gedoopt. Meerdere mensen hebben een dag voor kerst een Belgisch veewagen tje in het natuurgebied gezien. „Maar niemand realiseerde zich op dat moment dat er misschien wel hangbuikzwijnen zouden worden gedumpt, dus is er geen kenteken genoteerd. Dit is een heel trieste zaak. Ik ben op dit moment net een schillenboer. En ik neem ook water voor ze mee, al is dat aan het einde van de dag natuurlijk be vroren. Er moet heel snel iets ge Leoni Vrolijk uit Hoek rijdt dagelijks naar de gedumpte hangbuikzwijntjes Jip en Janneke in natuurgebied Braak man-Zuid om voer en water te brengen. De dieren zijn tam. Ze houden passerende wandelaars nauwlettend in de gaten, in de hoop dat die iets te eten meebrengen. foto Wim Kooyman door Wout Bareman TERNEUZEN - De binnenvaartschip pers in Terneuzen willen extra lig plaatsen voor overnachting buiten het sluizencomplex. Ze hoeven dan 's morgens niet af te schutten, waarmee lange wachttijden in de 'ochtendspits' aan de kanaalkant van de sluizen kunnen worden voorkomen. De afdeling Terneuzen van schip persvereniging Schuttevaer heeft verschillende plannen bij Rijkswa terstaat op tafel gelegd. Ze zijn ook al een keer besproken. Het meest vergaande plan is de aanleg van een nieuwe buitenhaven tussen de huidige Oostbuitenhaven en de Veerhaven. Waterstaat bekijkt ook een andere locatie, aan de westzij de van de Westbuitenhaven. De schippers zien daarnaast goede mogelijkheden voor extra ligplaat sen achter het remmingwerk in de Oostbuitenhaven ter hoogte van paviljoen Westkant. Markt 51 Middelburg T0118886886 vanmiddag 14.00 uur Het jaar uit met 52 snelsonnetten Coenraedt van Meerenburgh en Ko de Laat zaterdag 3 januari 15.00-16.30 uur Deo Volente PoëZie-pop zondag 4 januari 12.00-17.00 uur Koopzondag 12.00 - 13.30 uur drukkerijmiddelburg.nl o.l.v. Rebecca van Wittene 15.00-16.00 uur vertelt over zijn boek door De Drvkkery uitgeroepen tot Het Boek van 2008

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75