Hotel bij pijlerdam vordert Bad Hair Day Ontwikkelaars willen landgoed bij Kamperland Ouderwets genieten S PZC Woensdag 31 december 2008 27 't Veerse Duin bij Banjaardstrand gaat over een jaar open. door Luc Oggel KAMPERLAND - Vanaf de N57 aan de Bevelandse voet van de storm vloedkering is het al goed te zien: het in aanbouw zijnde eerste vijf sterrenhotel van Zeeland, 't Veerse Duin. Over een jaar moet het klaar zijn. Het hotel aan de Patrijzen- laan, op een steenworp afstand van het Banjaardstrand, krijgt vier bouwlagen met een parkeergarage en heeft straks 24 hotelsuites, 55 appartementen, een restaurant en een wellnesscentrum met onder meer een zwembad, sauna's, fit nessruimte en een beauty- en mas sagecentrum. 't Veerse Duin heeft een bijzonde re opzet. De appartementen wor den namelijk verkocht aan particu lieren, die de woningen op hun beurt in verhuur geven bij exploi tant Duinhotels Zeeland, het be drijf dat ook hotel Bos en Duin in Oostkapelle uitbaat. „Het is een beleggingsproduct pur sang", zegt Lennaard Sturm van Delta Makelaardij in Zierikzee, dat de appartementen verkoopt. „De eigenaren delen in de huurop brengsten en kunnen daarnaast maximaal negentig dagen per jaar zelf van hun eigendom gebruik maken. Kiezen voor totale ver huur kan ook." Inmiddels is zestig procent van de appartementen (de prijzen liggen tussen de 199.000 en 335.000 euro exclusief btw, maar wel compleet ingericht) verkocht. „We zijn nu een jaar bezig, met name het eer ste halfjaar liep het goed. De laat ste tijd is het wat rustiger. We ver wachten dat het weer aantrekt als straks de gevelbekleding er tegen aan zit en het allemaal wat fraaier oogt", zegt Sturm. Bad Hair Day oefende gisteravond in Brogum op het repertoire van de Haag se zangeres Anouk. foto Dirk-Jan Gjeltema Ter kennisgeving. Bi] beschikking van de kantonrechter te Middelburg d.d. 13 november 2008, is Jan* Maarten Reijer van Dijk geboren te Kerkrade op 24 oktober 1948 wonend te Meanderhof 161 4337 GR Middelburg onder curatele gesteld met benoeming van Johanna Geertruida de Vries-van Dijk wonend te Meanderhof 161 4337 GR Middelburg tot curator. keiaars in Goes. In januari 2010 komt er een zesde editie van de Nieuwjaarsparty. Daar zijn Zwart en Jansen van overtuigd. Ideeën over thema's zijn nog vaag. Jansen: „Top 2000 zou een thema kunnen zijn. In deze tijd van het jaar heeft iedereen het daarover. Guitar Hero's, dacht ik gisteren, zou ook een thema kunnen zijn." Gitarist Zwart kijkt bedenkelijk: „Dat gaat het niet worden, Roel." Het feest zaterdag in Brogum be gint om 21.30 uur. Cantatedienst in Willibrorduskerk ZIERIKZEE - De vijfde cantate uit het Weihnachtsoratorium van Bach staat zondag 11 januari op het programma van de cantate dienst in de Zierikzeese Willibror duskerk. Het werk wordt uitge voerd door vocaal ensemble Lusci- nia met medewerking van Klaartje van Veldhoven (sopraan), Arco Mandemaker (tenor), Michiel Me ijer (bas), en Marcel van Westen (organist). Aanvang 16.30 uur. Opgepakt wegens brandstichting kliko MIDDELHARNIS - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 18-jarige man uit Achthuizen, een 20-jarige man uit Oude Tonge en een 20-jarige man uit Hellevoet- sluis opgepakt wegens het in brand steken van een vuilcontai ner op de Anne Franklaan in Mid- delharnis. De drie waren in het be zit van vuurwerk waarmee de brand mogelijk gesticht is. BIJ NADER BURGH-HAAMSTEDE - In het bericht over de kaartverkoop van Aemstie Alive (PZC 30/12) is helaas een fout geslopen. In het bericht staat dat Syb van der Ploeg met de formatie 30 -Euro Live naar Burgh-Haamstede komt. Dat klopt niet. De Friese zanger speelt niet in deze band, hij is al leen de bedenker van de naam. Vernielingen in Tholen en Sint-Annaland THOLEN - Op Tholen zijn tijdens de kerstdagen, naar de politie nu meedeelt, verschillende vernielin gen aangericht. De kerstverlichting van een huis aan de Meanderlaan in Tholen moest het op eerste kerstdag ont gelden. Er was vuurwerk tussen ge stoken, waardoor een lichtslang uiteen spatte en vervolgens de aardlekschakelaar sprong. Verder werd in Sint Annaland een muur tje op de Havenweg omgetrapt. Schade: honderden euro's. KAMPERLAND - René Faasse Projec ten en Ruiterplaat Projecten heb ben grootse plannen op Noord-Be veland, tussen de pijlerdam en Kamperland. Zij willen daar op een stuk land van 28 hectare landgoed De Groote Duynen aanleggen, met een viersterren hotel met congres faciliteiten en een spa- en weiness centrum, recreatieappartementen en landhuizen. „Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan een haalbaarheidsonderzoek", meldt René Faasse. De gemeente Noord-Beveland wil meewerken aan het plan, mits dat onderzoek positief uitpakt. SCHUDDEBEURS - Snelle jongens op noren, voor- gale' ijsbanen in (vanaf linksboven met de klok zichtige meiden op kunstschaatsen, roekeloze mee) Schuddebeurs, Zierikzee, Kerkwerve en kinderen die (vaak tevergeefs) de meest onge- Renesse werd gisteren volop geschaatst, looflijke capriolen proberen uit te halen; sommi- Wat bij de ijsbaan in Schuddebeurs trouwens ook ge dingen veranderen nooit. Op officiële en 'ille- ouderwets is, zijn de prijzen voor de al net zo tra ditionele 'koek en zopie': voor vijftig cent geniet je van een kop dampende chocolademelk, voor een euro heb je warme wijn of een bakje friet. Al lemaal klaargemaakt in een oude mini-caravan. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67