Gemopper over gladde brug PZCI25 'Behoud de kleine havens' VANDAAG GEOPEND VAN 08.30 TOT 17.00 deDRVKKERY 31 DroomDomein Kynologenclub verhuist later Brief op poten naar ministers Duiksponsor Otto de Kat Julia Verkeer eist dit jaar veel meer gewonden Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Een strooiwagen gaat aan het werk op de Zeelandbrug nadat er vlak daarvoor twee ongelukken zijn gebeurd. foto Dirk-Jan Gjeltema door Martijn de Koning zierikzee - De twee politieagenten in hun busje hadden er gisteren op het kruispunt op de Weg naar de Val een flinke kluif aan: men sen stonden bijna in de rij om te vragen of ze écht niet over de Zee landbrug konden. Nee, luidde het door Maurits Sep MIDDELBURG - De rijksoverheid moet banen in Zeeland scheppen in plaats van weghalen. Dat is niet alleen goed voor de provincie maar ook voor de rest van het land, want door werkgelegenheid te spreiden ontstaan elders min der verkeersopstoppingen en dus minder verkeersproblemen. Met dit pleidooi hoopt de gemeen te Middelburg de ministers Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) en Ernst Hirsch Ballin (Justitie) op andere gedachten te brengen. Zij onverbiddelijke antwoord: onbe paalde tijd wachten of omrijden via de pijlerdam was het devies. De meeste automobilisten vatten de mededeling berustend op, maar een enkeling was het er dui delijk niet mee eens en scheurde met piepende banden weg. willen de politie Zeeland als korps opheffen en de rechtbanken van Middelburg en Breda samenvoe gen. Middelburg snapt dat die plannen goed zijn voor de effeciency van de diensten, maar .waarschuwt in een brief aan de ministers voor de maatschappelijke gevolgen. Er zijn al diverse overheidsdiensten ge heel of gedeeltelijk uit Zeeland weggehaald, brengt de gemeente in herinnering. Zeeland wordt daardoor ook als bestuurlijke een heid uitgehold. De brug ging tegen 10.00 uur dicht nadat er kort na elkaar twee onge lukken waren gebeurd. Twee au to's slipten door de gladheid. Voor al het tweede ongeluk, waarbij een auto met aanhanger betrokken was, zorgde voor flinke schade. Hulpdiensten ruimden de rommel op en strooiden vervolgens het wegdek van de brug. Die ging rond 12.30 uur weer open. Op onder meer de PZC-website werd meteen flink geklaagd over het strooibeleid van de provincie. Bij de provincie was niemand be reikbaar voor commentaar. zie ook de Weerpagina www.dioomdomfin.iil Schutevaer: vervoer over water staat steeds verder onder druk. nieuw en sint joosland - Ge meenten handelen kortzichtig door kleine handelshavens op te heffen en over te doen aan water sportverenigingen. Als de filedruk op de wegen toeneemt, zijn er straks nauwelijks nog mogelijkhe den om te kiezen voor alternatief vervoer over water, aldus secretaris J. de Vries van Schuttevaer Mid den-Zeeland. Hij somde gisteren een aantal haventjes op die al zijn verdwenen of op het punt staan te verdwijnen, zoals die in Tholen, Kamperland en Goes. De havens zijn of worden overgedaan aan wa tersportverenigingen. „Die zijn we voorgoed kwijt", constateerde de bestuurder van de belangenvereni ging voor binnenvaartschippers. Volgens hem kiezen gemeentebe sturen te gemakkelijk voor het snelle geld zonder te beseffen dat die haventjes een belangrijke rol kunnen spelen bij het terugdrin gen van files en het beperken van de C02-uitstoot. zierikzee - De verhuizing van het kynologenterrein in Zierikzee is door 'procedures' een paar maan den uitgesteld. De hondenclub moet weg van de huidige stek bij sportpark Bannink en verhuist naar het trapveldje aan de Van Veenlaan. De verhuizing is noodza kelijk vanwege de aanleg van een rotonde bij de kruising sport park-Lange Blokweg:Korte Blok- weg. De gemeente Schouwen-Dui- veland verwacht daar in het voor jaar mee te beginnen. De kynolo- gen moeten dan dus verhuisd zijn. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Markt 51 Middelburg T0118886886 Tip? redactie@pzc.nl Het is weer de tijd van de nieuw jaarsduiken. Ook in Zeeland ne men morgen honderdenflinkerds een plons in de zee. Naar ver luidt kan dat in Vrouwenpolder dit jaar voor het eerst in Adams kostuum. In zeker kantoor leidde dit gegeven gisteren tot discussie. Men vroeg zich af of Unox, die de meeste nieuwjaarsduiken in Nederland sponsort, ook heeft meebetaald aan het sportieve evenement in Vrouwenpolder. Het twistgesprek werd resoluut beëindigd door een oudere colle ga. Hij achtte hetgezien de wa tertemperatuur van 2,3 graden, uitgesloten dat de worstfabri kant uit Oss zijn naam aan deze duik verbindt. vanmiddag 14.00 uur Het jaar uit met 52 snelsonnetten Coenraedtvan Meerenburgh en Ko de Laat zaterdag 3 januari 15.00-16.30 uur Deo Volente Poëzie:pop zondag 4 januari 12.00-17.00 uur Koopzondag 12.00 - 13.30 uur drukkerijmjddelburg.nl o.l.v. Rebecca van Wittene 15.00-16.00 uur vertelt over zijn boek door De Drvkkery uitgeroepen tot Het Boek van 2008

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65