De PZC test ook dit jaar weer uw kennis van het afgelopen jaar. Met 36 vragen kijken wij welke gebeurtenissen u zijn bijgebleven. De antwoorden leveren letters op, die u kunt invullen in de vakjes op de rechterpagina. Deze letters vormen samen een citaat van Jan Peter Balkenende. 5. Het Zeeland Nazomerfestival was opnieuw een succes en trok veel publiek. De directeur van het festival stopte na de achtste editie. --ftfe. gMMHH Hoe luidt zijn naam? n. Ruud van Meijel '"«A' p. Valentijn Byvanck W 'j s. Leo Hannewijk 1 «UNSI» HtMfe/l 9. De Frans-Colombiaanse politica Ingrid Betancourt werd jarenlang gegijzeld. In juli werd zij bevrijd door het Colombiaanse leger. Door welke rebellengroep werd zij gevangen gehouden? -MÈÊ-. e. Fare i. derebellen van Nkunda o. Tamil Tijgers H 1Met hoeveel gouden medailles keerde de Nederlandse equipe terug van de Olympische Spelen in Peking? 6. Waardoor kwam het Franse plaatsje Les Sables d'Olonne op 11 maart in het nieuws? c. De voetballers van de plaatselijke amateurclub hadden in het Franse bekertoernooi van de profs van Olympique Marseille gewonnen b. Op het strand spoelden duizenden dode vogels aan, nadat een vrachtschip olie had gelekt. d. Het Nederlandse vrachtschip WiW..1, Artemis was vastgelopen op het strand. 2. De commissie natuurherstel Westerschelde adviseerde in oktober om een polder onder water te zetten om zo de natuur in de Westerschelde te herstellen. Om welke polder gaat het? e. Hedwigepolder a. Prosperpolder o. Verdronken Zwarte polder 10. Het boek van Cees Fasseur over het huwelijksleven van Bernhard en Juliana bracht een aantal nieuwe zaken over het koningshuis aan het licht. Welke bewering klopt? p. Bernhard pleegde verraad door op 24 april 1942, samen met Juliana, een zogenaamde stadhoudersbrief te sturen aan Hitier. k. Bernhard en Juliana communiceerden alleen via briefjes met elkaar, n. Nederland heeft de verjaardag van prins Bernhard altijd op de vqj-keerde dag gevierd. 11Film by the Sea vierde dit jaar een jubileum. Het Vlissingse filmfestival werd voor de tiende maal gehouden. Met welke film werd het festival ingeluid? t. Burn after reading s. Blind date v. Bottle shock 7. In welke twee plaatsen vierden koningin Beatrix en leden van de koninklijke familie afgelopen jaar Koninginnedag? c. Winsum en Makkum d. Winsum en Franeker a. Franeker enMakkum 3. Jarenlang was het eredivisievoetbal alleen bij de commerciëlen te zien. In augustus kwam het voetbal weer 'thuis' bij de NOS. In welk jaar raakte de NOS de rechten voor het uitzenden van samenvattin gen van het eredivisievoetbal kwijt? 1.2002 p. 2003 f. 2004 8. Welk nieuwsfeit domineerde op 24 april 2008 de Zeeuwse sportwereld? m. De voetballer Preto bekent dat hij met een vals paspoorten onder een valse naam voor hoofdklasser Hoek was uitgekomen, w. Judoka Elisabeth Willeboordse uit Middelburg wint brons bij de Olympische Spelen in Peking, z. Biljarter Jean Paul de Bruijn uit Hulst wordt in Hurghada wereldkampioen driebanden. 4. De Ride for the Roses die eind augustus werd verreden was een groot succes. Duizenden Zeeuwen fietsten mee. Voor welk goed doel werd er geld ingezameld? u. KWF Kankerbestrijding v. Astma Fonds i. Alped'Huzes 12. Het rookverbod in de horeca dat afgelopen jaar van kracht werd, zorgde voor behoorlijk wat commotie. Wanneer werd het rookverbod ingevoerd? a. 1 mei u. 1 juni e. 1 juli 13. Het verhaal over de dood van een damhert in Renesse leverde op de website van de PZC een stortvloed aan reacties op. Wat was er gebeurd? h. Het damhert was door jagers neergeschoten en gewond achtergelaten. s. Het damhert had een genadeschot gekregen van een boswachter, nadat het dier gewond was geraakt, n. Het gewonde damhert was de hongerdood gestorven. Het dier mocht niet worden afgeschoten. 14. Welke renner won de eerste Delta Tour Zeeland? v. Chris Sutton c. Hans Verbeek k. Giovanni Lontano Ruscello 15. Begin november won Barack Obama de Amerikaanse presidents verkiezingen. Welke stelling klopt. a. Om de Amerikaanse verkiezingen te winnen, heb je minimaal 270 kiesmannen nodig. b. Barack Obama is de 42e president van Amerika c. Barack Obama is de zoon van een Liberiaanse vader en een blanke Amerikaanse moeder 16. Sébastièn Schletterer won in oktober voor de tweede keerde Kustmarathon. Irma Heeren was de beste bij de vrouwen. Voor de hoeveelste keer werd de Kustmarathon gehouden? k. Vierde keer p. Vijfde keer n. Zesde keer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60