stijl is zorgenkindje jfÊt Dagelijks agressie in passagiersvliegtuigen KRAS.NL Hogeropgeleide heeft minder kans op dementie Datenin jeregio Tl 0900-0401117 pzc Woensdag 31 december 2008 5 Nieuwslezeres Noraly Beyer stopt bij NOS hilversum - Noraly Beyer heeft gis teren voor de laatste keer het NOS Journaal gepresenteerd. Zij werkte ruim 23 jaar bij Het Jour naai. Noraly gaat zich concentre ren op het theater. Tot eind maart speelt zij de rol van het koor in theaterproductie Medea. Paard afgemaakt na vlucht voor vuurwerk kampen - Een jong paard is maan dag in Kampen afgemaakt, nadat het op de vlucht voor vuurwerk drie benen had gebroken. Het dier was in paniek geraakt, omdat vier jongens vuurwerk in een weiland hadden gegooid, zo meldde de po litie gisteren. In het weiland sloegen daardoor drie paarden op hol. De dieren gle den uit in de wei en het jongste paard brak daarbij drie benen. Man cel in wegens chantage via webcam alkmaar - Een 2i-jarige Hooge- vener is gisteren door de recht bank in Alkmaar veroordeeld tot een jaar cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Hij deed zich op websites voor als een 17-jarig meis je. Hij verleidde mannen tot seksu ele handelingen via de webcam en zei later dat hij de beelden op het internet zou zetten. Tien mannen betaalden om dat te voorkomen. Biotechnisch bedrijf gaat in vlammen op amsterdam - Een filiaal van bio technologiebedrijf Agilent Techno logies in Amsterdam-Zuidoost is in de nacht van maandag op dins dag grotendeels verwoest door brand. Uit onderzoek van de poli tie is gebleken dat het vuur meer dere brandhaarden had. Dat kan duiden op brandstichting, aldus de politie. De schade kan oplopen tot een miljoen euro, zei directeur Mark Vossenaar. Rotterdam telt meeste geweldsdoden in 2008 rotterdam - In de regio Rotter dam zijn in het afgelopen jaar de meeste geweldsdoden gevallen. In de Maasstad kostten misdrijven aan 21 mensen het leven. Vorig jaar stond Amsterdam nog aan kop, met 28 geweldsdoden. Toch lag het aantal moorden in Rotter dam iets lager dan vorig jaar, toen 23 mensen door een misdrijf om het leven kwamen. energielabel pas een succes als het gekoppeld wordt aan maatregelen en subsidies om het energiever bruik van een woning te verbete ren. „Het wordt pas wat met het la bel als de consument er voordeel van heeft." De Vereniging Eigen Huis zit op dezelfde lijn. „We weten uit ge sprekken met het ministerie dat ze daar op studeren, maar dat doen ze nu al jaren. Er hadden al goede subsidieregelingen moeten zijn bij de introductie, natuurlijk. Als je nu al aangeeft dat die er pas in de toekomst komen, mislukt de door start van het energielabel waar schijnlijk ook", aldus een woord voerder. amsterdam - Mensen met een ho gere opleiding worden gemiddeld op latere leeftijd dement dan lage ropgeleiden. Maar eenmaal de ment overlijden hogeropgeleiden wel eerder. Zij leven dus korter met dementie. Dat blijkt uit onderzoek van het Nederlands Interdisciplinair De mografisch Instituut. Daarin wordt becijferd dat hoger opgeleide mannen 65 procent min der kans op dementie hebben dan laagopgeleide mannen. Doordat zij meer 'reserves' hebben, kunnen hogeropgeleiden geheugenverlies langer uitstellen. Worden zij toch dement, dan heb ben zij een verhoogde kans om dood te gaan. Zij overlijden dan sneller, omdat het verlies aan her senfuncties al verder was gevor derd. Energielabel Ruim driekwart van de 600.000 woningen met een energielabel zijn huurwoningen van corporaties. Huizen jonger dan tien jaar hoeven niet te worden beoordeeld. Daarom hebben tot nog toe relatief weinig huizen een A- of B-beoordeling. Het aantal woningen per label A+B C D E F+G 100.000 120.000 120.000 GPD Bron: SenterNovum. ministerie van VROM Voor het eerst zijn er cijfers over incidenten in alle toestellen. schiphol - In vliegtuigen komen bijna dagelijks incidenten voor met lastige passagiers. De Inspec tie Verkeer en Waterstaat ontving vorig jaar driehonderd meldingen over luchtreizigers die aan boord problemen veroorzaakten. Voor het eerst zijn er cijfers verza meld over incidenten met vlieg tuigpassagiers in alle Nederlandse toestellen. Luchtvaartmaatschappij en zijn sinds 2007 verplicht alle voorvallen die een risico kunnen opleveren voor de vliegveiligheid te melden. Vaak gaat het om dron ken passagiers die agressief reage ren en stewardessen lastig vallen. De ernst van de incidenten loopt uiteen. „Soms worden de passa giers apart gezet, maar de gezag- Tientallen mensen uit huis om explosiegevaar heerlen - Tientallen mensen moesten gistermiddag bun wonin gen aan de Grasbroekerweg in Heerlen verlaten wegens explosie gevaar. Ook een nabijgelegen kin derdagverblijf werd ontruimd. De aanleiding was een paniekmel ding door bewoners dat een man hun huis was binnengedrongen die dreigde de zaak te laten ont ploffen. De bewoners wisten te ontvluchten, waarna ook de in dringer verdween. Het Explosie ven Opruimingscommando door zocht daarna het pand. Volgens de politie is daarbij 'iets' gevonden. ADV6RTBNTIB VAN DE DAG Man, 52, sportief lichaam. Zkt gezellige, slank, bl haar, bl ogende vrouw voor LAT rel. Hv kranten lezen, sporten, reizen. Postbus: 100675 (€0.80 plm) Zie de volledige pagln deze week 01 kijk op www.dateninjeregio.nl Béêlttettleft rtiöéteii 18 iaat /lln al outlet. Mocht je hulp nodig Hebber» bel (1900-0100030 of email naar oatenlnleteglö ultcUttdmetJUöpoM.coili. Oece tetvlce Werkt niet met een analoge telefoon. voerder kan ook terugkeren." Door gebrek aan vergelijkingsmate riaal is niet duidelijk of de agressie aan boord toe- of afneemt. Voor heen werden niet alle incidenten gemeld. De Vakbond van Nederlands Cabi nepersoneel vermoedt dat er in 2007 meer incidenten zijn geweest dan gemeld. Voorzitter Ton Scher- renberg: „Vaak lost het cabineper soneel de problemen op zonder dit op papier te zetten. Eigenlijk zou dat wel moeten. Iedereen heeft ervaring met scheldende pas sagiers. Verbaal geweld is ook ge weld, maar we zijn hierin gehard geraakt." Soms speelt bij agressievelingen vliegangst een rol of irritatie over het rookverbod. Vaak kan de lasti ge passagier tot bedaren worden gebracht, maar een enkele keer loopt het uit de hand, zo blijkt uit de gegevens. Aankomstdata: dagelijks van 2/1 t/m 29/3 Een paar dagen genieten in onze veel zijdige hoofdstad? U verblijft in Hotel Arena*** gevestigd in een monumentaal pand, waar klassiek en modern prachtig met elkaar zijn gecombineerd. Het hotel ligt in het centrum van Amsterdam en beschikt o.a. over een lift, bar en restaurant, In de directe omgeving vindt u o.a. Artis en het Tropen museum. Ga ook heerlijk shoppen in de Kalverstraat of breng een bezoek aan het Museumplein met o.a. het Rijksmuseum! Daarnaast mag een bezoek aan de gezellige Jordaan niet ontbreken. Een heerlijk 3-daags verblijf boekt u al vanaf slechts 99 p.p.! Dit is bovendien inclusief ontbijtbuffet Prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/50529 waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900-9697] Een verbeterde versie moet het keurmerk populairder ma- foto gpd Dakisolatie heeft een gunstig effect op het energielabel. ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5