Politietop faalt en moet weg Tour de France komt naar Zeeland Hans Verhagen krijgt P.C. Hooft-prijs PZC Woensdag 31 december 2008 1 7 De van oorsprong Vlissingse dichter Hans Ver hagen krijgt de P.C. Hooft-prijs 2009. De reac ties uit Zeeland zijn eensluidend: een geweldi ge prestatie. En vooral: dik verdiend. „Zo'n prijs win nen is geen flauwekul. Het is een heel chique prijs, wat niet zo goed past bij Hans, die zich toch altijd te gen het establishment keert", zegt Aarnout de Bruy- ne, onder meer hoofdredacteur van de Slibreeks. Joep Bremmers, samensteller van het verzameld werk van Simon Vinkenoog: „Dit is heel verdiend, omdat hij al heel lang op een constant hoog niveau gedichten schrijft." Ook collega-dichter Meindert Inderwisch heeft niets anders dan lof voor Verhagen. „Als dichter is hij toch tamelijk ongeëvenaard in Nederland. Hij is echt een heel grote." Verhagen werd in 1939 in Vlissin- gen geboren. Hij werkte onder meer bij de PZC, het Algemeen Dagblad en de Haagse Post. Hij was een van de drijvende krachten achter het tijdschrift Gard Sivik, later De Nieuwe Stijl. In 1963 verscheen zijn de buutbundel Rozen Motoren. foto Evert Elzinga De hele top van de Zeeuwse politie moet het veld ruimen. Dat is één van de keiharde con clusies uit het rapport van Boele Staal (foto). In opdracht van minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken lichtte hij het Zeeuwse korps door nadat de ondernemingsraad eind juli het vertrouwen in korpschef Fup Goudswaard had opgezegd. Volgens Staal gebeurde dat niet onterecht. „Want Goudswaard faalde als manager", stelt de onderzoeker. „Toen hij aantrad heerste er al een sfeer van roddel, achterklap en eilanddenken." Onder Goudswaards leiding werd die sfeer er niet bepaald beter op, concludeert Staal. Goudswaard was volgens Staal onnavolgbaar en licht te zijn besluiten slecht toe. Bovendien was hij onvoor spelbaar en handelde hij willekeurig. foto Ruben Oreel De jarenlange lobby om de Tour de France naar Zeeland te halen, heeft dan toch succes. De ronde begint weliswaar in Rotterdam en niet in Zeeland, maar de tweede etappe komt wel over Zeeuws grondgebied, maakt tourdirecteur Christian Prudhomme (foto, links met gedeputeerde Toine Pop- pelaars) bekend. De grootste wielerronde ter wereld start zondag 4 juli 2010 in Rotterdam. De renners fiet sen dan zo'n tachtig kilometer door de provincie. Bij Scharendijke komt de Tourkaravaan Zeeland binnen om vervolgens van Schouwen-Duiveland via de Stormvloedkering de oversteek naar Noord-Beveland te maken. Dan gaat het parcours naar Zuid-Beveland en rijden de coureurs dwars door Goes en via de oude Zeeuwse rijksweg richting Bergen op Zoom. Overigens voert de Zeeuwse delegatie ook een lobby om de Giro d'Italia naar Zeeland te halen. foto Frits Bakker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59