Beau mag blijven, maar moeder zit in de schulden Natte zomer met een zonnig staartje Vermoorde vrouw gevonden op begraafplaats 1 2 Woensdag 31 december 2008 PZC Een maandenlang juridisch gevecht om de negenjarige Beau uit Yerseke is ten einde. Het Amsterdamse hof bepaalt dat het voor Beau mentaal en fysiek beter is dat ze in Nederland blijft. Ze hoeft niet terug te keren naar haar vader Duane Ballin in Australië. Het is de vier de uitspraak in de zaak. De rechtbank in Middelburg oordeelde eerder dat haar moeder, Margot Boone, na de scheiding van Ballin, Beau ten onrechte naar Nederland had meegenomen. Beau moest terug naar Australië, oordeelde de rechtbank. Het Haagse hof vond juist dat het kind bij haar moeder in Yerseke moest blijven en de Hoge Raad verwees de zaak weer terug naar het Amsterdamse hof Moeder Margo Boone is blij met de definitieve uitspraak van het hof Maar door al het juridische getouwtrek zit de Yersekse wel voor vijftigduizend euro in de schulden. foto Dirk-Jan Cjeltema Op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen wordt het ontzielde lichaam van een vrodw ge vonden. Het blijkt om de 42-jarige Ilonka Toth uit Vlissingen te gaan. Ze is vermoord. Nauwkeurig speurt de technische recherche de begraafplaats af naar sporen. Ook doet de politie via posters een oproep aan getuigen om zich te melden en de zaak komt aan de orde in het televisieprogramma Opsporing Verzocht. Enkele dagen na de vondst van Toth wordt een S2-jarige Vlissinger gearresteerd. De politie verdenkt hem, op basis van getuigen en gevonden sporen, van betrokkenheid bij de moord. Zo worden op de binnen- en buitenkant van de broeksband van Toth dna-sporen van de Vlissinger gevonden. Ook verklaren getuigen Toth enke le uren voor haar dood in het gezelschap van de verdachte te hebben gezien op het Van Nispen- plein in Vlissingen. Maar de man blijft ontkennen iets met de moordzaak te maken te hebben. Hij zit nog steeds vast. foto Ruben Oreel Regen, regen en nog eens regen. Wie aan de Zeeuwse zomer van 2008 denkt, ziet donkere wolken, lege stranden en ondergelopen campings voor zich. Vooral in juli zijn het doorweekte toeristen die door de natte binnensteden sjokken. Op de Zeeuwse campings is het afzien. Alles is vochtig en lekker buiten zitten, is er niet bij. Juli is volgens het KNMI opmerkelijk nat met 111 millimeter regen tegen nor maal zo'n zeventig millimeter. Maar juli is wel warmer dan normaal: 17,3 graden tegen 16,6 normaal. Gelukkig heeft juli wel een' zonnig staartje en laat de zomer zich eindelijk van zijn goede kant zien. Zeeuwen en toeristen lopen dan massaal uit voor een dagje strand voor een verkoe lende duik in het water. Kortom: regen of zon, het is een natte zomer. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54