250 jaar PZC bestaat Doek valt voor Checkpoint Moord in centrum voor asielzoekers 10 Woensdag 31 december 2008 PZC De 2i-jarige Soedanees Ibrahim Khamis strom pelt de receptieruimte van het asielzoekers centrum in Middelburg binnen. Hij valt hevig bloedend op de grond en overlijdt. De politie arres teert al snel een 38-jarige Libiër. Het zou gaan om een wraakactie. Enkele dagen eerder liep de Libiër een blauwtje bij een jonge Somalische vrouw. Hij zou haar vervolgens bedreigd hebben, waarna Khamis het voor de vrouw opnam. Daarbij zou hij de Libiër ver nederd hebben. De Libiër valt de jonge Soedanees en kele dagen later plotseling aan met een keukenmes. foto Manfred Berrevoets Het is feest bij de PZC. 250 jaar geleden ver schijnt de Middelburgsche Courant, de voorlo per van de hedendaagse Provinciale Zeeuwse Courant, voor het eerst. De PZC behoort daarmee tot de oudste dagbladen van Nederland. Alleen het Haar lems Dagblad en de Leeuwarder Courant zijn ouder. Koningin Beatrix komt naar Middelburg om het jubi leumboek van de PZC in ontvangst te nemen. Ook neemt ze een kijkje bij de tentoonstelling 'Ons ver haal - Uw verhaal' op het Abdij plein. Daarna spreekt ze even met de samenstellers van het boek, onder wie coördinator PZC-journalist Jan van Damme (foto). Het hele jaar door organiseert de krant acties en eve nementen, ook voor lezers. En de jubilerende PZC adopteert de Zeeuwse vogel- en zoogdierenopvang De Mikke als goed doel. Uiteindelijk wordt 24.000 eu ro opgehaald voor de Mikke. foto Lex de Meester Coffeeshop Checkpoint in Terneuzen moet dicht. Bij een inval door politie en justitie wordt vier kilo softdrugs gevonden. Dat is acht keer de toegestane hoeveelheid voor een coffeeshop met een gedoogbeschikking. De politie arresteert de 56-jarige eigenaar van de shop en twee medewerkers. Justitie valt bij de actie in totaal veertien panden bin nen in Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren en Gelder land. In totaal 160 kilogram softdrugs wordt in beslag genomen. Voor de gemeente Terneuzen is de maat nu vol. De eigenaar van Checkpoint is al herhaalde lijk gewaarschuwd niet meer dan een halve kilo han delswaar in huis te hebben. Checkpoint moet'dan ook definitief dicht. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52