Familiedrama krijgt bizarre wending in kanaal Een maand zonder de trein Walchje en Goesje protesteren tegen ziekenhuistop 8 Woensdag 31 december 2008 PZC Het familiedrama in Roosendaal, waarbij Aar- nout Zegers zijn twee kinderen Lidewij (6) en Pepijn (4) om het leven brengt, krijgt in Zeeland een bizarre wending. Lange tijd is de man spoorloos, maar bijna drie weken later wordt de auto van Zegers met daarin zijn lichaam gevonden in het Kanaal Gent-Terneuzen bij Westdorpe. De van oor sprong Zeeuws-Vlaming is naar zijn geboortegrond gereden en heeft daar zelfmoord gepleegd. Bij het ber gen van de Volvo voltrekt zich een drama. Een van de brandweerduikers", de 38-jarige Wint Matthijssen, raakt in de problemen. Collega-duikers halen hem uit het water, maar ze zijn te laat. Matthijssen overlijdt in het universitair ziekenhuis van Gent. Honderden col lega's uit het hele land komen naar zijn begrafenis om hem de laatste eer te bewijzen in een indrukwek kende dienst. foto Peter Nicolai Het is de omvangrijkste spooronderhoudsklus die de NS en ProRail ooit hebben uitgevoerd. Voor Zeeuwse treinreizigers betekent het grootschalige onderhoud aan het spoor een treinloze maand. Vijftig kilometer rails van het zeventig kilome ter lange traject tussen Vlissingen en Bergen op Zoom gaat op de schop. De NS, vervoeren de reizigers een maand lang per bus. Een dat is een gigantische lo gistieke operatie. Er moeten bussen worden geregeld die behalve de steden ook de dorpen op de route aan doen. Er moeten buschauffeurs worden opgetrom meld en tijdelijke haltes worden aangelegd. Dat ver vangend vervoer werkt niet altijd even vlekkeloos. Omdat veel chauffeurs van buiten Zeeland komen, ra ken die in het begin soms de weg kwijt. Ook klagen reizigers over stampvolle bussen en vertragingen. Maar er is ook goed nieuws, want op sommige specia le buslijnen wordt nauwelijks op kaartjes gecontro leerd. foto Lex de Meester Eén Zomer maakt nog geen ziekenhuis'. Vesti gingsdirecteur Rob Zomer moet het ontgelden in de pafnflettenactie van het personeel van Zie kenhuis Walcheren in Vlissingen. De werknemers protesteren tegen de fusieplannen met het Goese zie kenhuis en tegen de manier waarop de ziekenhuistop zou omgaan met de belangen van medewerkers en pa tiënten. Het commentaar op de pamfletten is in de stijl van Loesje. De pamfletten zijn ondertekend door 'Walchje, het bezorgde neefje van Loesje' en 'Goesje, het geïrriteerde zustertje van Loesje'. De meeste pa tiënten en bezoekers hebben sympathie voor de actie. Patiënt Koos Broekzitter heeft zelfs pamfletten verza meld en opgehangen op het raam naast zijn bed. Het ziekenhuisbestuur is niet blij met de protestactie en laat alle posters in het ziekenhuis weghalen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50