Januari 2008 'Geblesseerde' burgemeester neemt afscheid Halfjaar bouwen en passie gaan in vlammen op 'Volstrekt geschift wat hier gebeurd is' 6 Woensdag 31 december 2008 PZC Oud-burgemeester Anneke van Dok neemt af scheid van Vlissingen. Een paar weken eer der nam ze, in de nasleep van de crisis rond het Scheldekwartier en de val van haar college, al ont slag. Op haar afscheidsreceptie vergelijkt Van Dok het einde van haar burgemeestersloopbaan met een voet balwedstrijd. Graag had ze de wedstrijd tot het fluit signaal willen uitspelen, maar ze raakte geblesseerd. "Niet door de tackle zelf, maar door het natrappen. Ik ga vanmiddag niet natrappen, al steekt de wond nog steeds. Ik ben niet opgestapt omdat ik niet deug of omdat ik mijn werk niet leuk vond." Ook de voorma lige Vlissingse wethouders Ellie Walrave en Conny Seijbel nemen die dag afscheid. foto Ruben Oreel Het was maandenlang werken en zwoegen, maar in enkele luttele uren is alles weg. Voor elf carnavalsverenigingen is de brand in een loods aan de Magdalenastraat in Heikant een ramp. Zo vlak voor carnaval zijn negen praalwagens com pleet verwoest en twee lopen fikse waterschade op. De brand breekt uit terwijl wagenbouwers nog in de loods aan het werk zijn. Ze proberen het vuur nog met schuimblussers te lijf te gaan, maar het mag niet baten. Er vallen geen gewonden. "Wel is een half jaar van bouwen en passie weg. De schade is groot, er staat altijd dure geluidsapparatuur op die wagens. Dit is echt een domper", reageert een woordvoerder van de carnavalsverenigingen. Omdat bij de brand asbest vrij is gekomen, gaan na de brand mannen in 'maan- pakken' aan de slag om de asbestresten op te ruimen. De optochten in de Vossestad (Hulst), Kriekedorp (Clinge) en Ratteland (Sint-Jansteen) zijn door de brand flink uitgedund. foto Camile Schelstraete Het jaar 2008 begint roerig in Zeeland. In Sou burg en de Vlissingse wijk Westerzicht lijkt het in de nieuwjaarsnacht wel oorlog. Een paar groepjes jongeren trekken door de straten en ver nielen van alles op hun pad. Bij basisschool De Vlie ger en kinderdagverblijf Berend Botje gooien ze de ra men in en steken ze het interieur in brand. Op het sta tion van Oost-Souburg vernielen ze de overkapping en de kaartjesautomaat. Ook gaan ramen van winkels in de Kanaalstraat en van het wijkgebouw Aldegonde eraan. Ook op Schouwen-Duiveland loopt het her en der uit de hand. In complex De Vanger in Bruinisse stichten jongeren brand. "Het is echt volstrekt ge schift wat hier gebeurd is", reageert burgemeester J. Asselbergs. Het traditionele vreugdevuur in 's-Graven- polder (foto) verloopt dit jaar wel zonder problemen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 48