Nooit meer schaatsen Zonder Bos is Mulder de beste PZC Woensdag 31 december 2008 3 7 Kluivert debuteert bij ex-internationals HAARLEM - Patrick Kluivert maakt zaterdag net als Dennis Bergkamp zijn debuut voor het elftal van de ex-internationals. Het team speelt in Haarlem de traditionele nieuw jaarswedstrijd tegen Koninklijke HFC. Phillip Cocu daarentegen heeft moeten afzeggen. Kluivert (32) heeft van zijn fysio therapeut toestemming gekregen om zaterdag in actie te komen. De 79-voudig international, die met zijn veertig interlandgoals topsco rer aller tijden is van Oranje, her stelt van een knieoperatie. Steven Gerrard op 23 januari voor rechter LONDEN - Liverpool-aanvoerder Ste ven Gerrard is gisteren in staat van beschuldiging gesteld. Een politie woordvoerder liet weten dat de 28-jarige voetballer samen met twee andere mannen geweldple ging ten laste wordt gelegd. De drie moeten zich 23 januari in de rechtbank melden. Steven Gerrard was is in de nacht van zondag op maandag aangehou den na een vechtpartij in een café. De vechtpartij had plaats in een bar in Southport, dichtbij Liver pool. 'Aissati kiest voor Marokkaans elftal' RABAT - Ismail Aissati (20) heeft de nationale ploeg van Marokko ver kozen boven Oranje. Dat liet een woordvoerder van de Marokkaanse bond FRMF gisteren weten aan het Franse persbureau AFP. De Aja- cied beschikt over de Nederlandse en Marokkaanse nationaliteit. Tot nu toe speelde hij altijd voor de Ne derlandse jeugdelftallen. De middenvelder herstelt momen teel nog van een knieblessure die hij begin dit seizoen opliep. Aissati heeft nog geen minuut gespeeld in het eerste elftal van Ajax. Boom kneust schouder op 23e verjaardag LOENHOUT - Veldrijder Lars Boom heeft gisteren tijdens de cross in Loenhout een gekneusde schou der opgelopen. De wereldkampi oen ging op zijn 23e verjaardag in de derde ronde onderuit op het be vroren parkoers. Met pijn aan de schouder en enkele diepe snijwon- den moest Boom opgeven. De zege in het Belgische plaatsje ging naar de Tsjech Zdenek Sty- bar. Bij de vrouwen won Daphny van den Brand. Marianne Vos, die ook hard tegen de grond smakte, werd derde. Voetbalbond pakt zwarthandel aan ZEIST - Voetbalbond KNVB kon digt een offensief aan tegen zwart handelaren bij wedstrijden van het Nederlands elftal. De bond gaat voor de komende WK-kwalifi- catiewedstrijden tegen 'Schotland (28 maart) en Macedonië (1 april) in de Amsterdam Arena gericht zoeken naar kaartjes die op de zwarte markt zijn gekocht. Over treders krijgen een stadionverbod en een boete. De KNVB ziet de illegale handel in tickets toenemen, waardoor steeds minder toegangsbewijzen voor de normale prijs te koop zijn. De zeventigjarige Atje Keulen-Deelstra houdt niet meer van de kou. door Renze Lolkema IRNSUM - Of het goed gaat met haar? „Nou, niet echt", zegt ze bij binnenkomst. Atje Keulen-Deel stra, bij leven een legende, viert vandaag haar zeventigste verjaar dag. Haar lichaam, stelt ze, doet niet echt meer wat haar geest wil. „Maar gelukkig verveel ik me geen moment." Van de voordeur naar de achterka mer - in het familiehuis aan de rand van Irnsum - loopt een van de beroemdste Nederlandse schaatssters niet erg soepel meer. Bij het inschenken van een bak dampende thee trilt het kopje op het schoteltje, koekjes kruimelen soms overbodig veel. Gelukkig brengen het aanrecht, de stoelleuningen en de rand van de tafel regelmatig redding. Atje Keu len houdt zich zo prima staande, in haar eigen vertrouwde omge ving, in haar huis dat ze betrok na dat haar man Jelle de boerderij over had gedaan aan hun zoon Goos. Daar buiten is een ander APELDOORN - De erfenis van Theo Bos werd de afgelopen dagen bij het NK baanwielrennen opgevuld door Teun Mulder en Yondi Schmidt. Mulder was het aan zijn stand verplicht, hij won gisteren de sprint. Schmidt werd tweede op het koningsnummer. probleem, een probleem overigens dat ze niet meer opzoekt. „Ik fiets niet meer, ik rijd geen auto meer", vertelt de wereldkampioene van 1970,1972,1973 en 1974- Een paar jaar geleden testte ze zich zelf nog een keer achter het stuur. Onverantwoord, vond haar bijrij der, de rem was soms onvindbaar. Aan sporten komt ze al helemaal niet meer toe. Voorheen kaatste ze nog wel eens, of speelde ze volley bal en tennis. Schaatsen misschien dan, heel af en toe? „Nee, nooit meer." Een en ander heeft alles te maken met dat bizarre ongeluk, eind 1996. Toen botste Keulen in de Friese schemer op een koe die zo maar op de weg liep en nauwelijks te ontwijken was geweest. Ze kwam toen net terug van een trai ning die haar in een Elfsteden tocht-vorm moest brengen, net als die twee keer in de jaren tachtig. Het gebeurde op de provinciale weg tussen Akkrum en Irnsum, ze was bijna thuis. Even leek het erop dat ze de Elfstedentocht moest af zeggen, maar ze waagde zich er toch aan. Nu, twaalf jaar later, is er nog steeds dat verstopte bloedvat in de Voor Mulder was het zijn tweede nationale titel, maandag won hij al de kilometer tijdrit. De inwoner van Zuuk won het sprinttoernooi voor de vierde keer. Telkens ont brak Bos: in 2000 en 2001 was hij nog junior, in 2005 geblesseerd. De andere titels op de slotdag gin- nekwervel, heeft ze veel hoofdpijn - vooral als het koud is - en kreeg ze een paar maanden geleden bo vendien een nierbekkenontste- king. Vorige week bezocht Keulen om die reden nog de internist in het ziekenhuis van Sneek. Maar ongelukkig is ze niet, zegt ze. „De hele dag staat de radio aan, Omrop Fryslan. Ik brei nog veel, dat vind ik ook leuk. Een middag dutje? Nee, nooit. Ik kan overdag niet slapen. Mijn nian wel. Ik ga al tijd wel even rustig in de stoel zit ten. En 's avonds om half tien ga 'Mijn verstand is gelukkig nog goed, ik ben alleen fysiek wat minder' ik naar bed, dan is het mooi ge weest. Tv? That's the question, dat vind ik een leuke quiz. Daar leer je tenminste nog iets van. En als André Rieu erop is, kijk ik ook." In het openbaar laat ze zich eigen lijk niet meer zien. TV-program- ma's houdt ze af, spreekbeurten geeft ze ook niet meer. Gelukkig heeft ze acht kleinkinderen van wie ze de verjaardagsdata op de ka gen naar Ellen van Dijk (individue le achtervolging), Willy Kanis (sprint), Vera Koedooder (punten- koers) en het koppel Wim Stroetinga/Peter Schep (punten- koers). Stroetinga werd de grootver diener op het NK met vier gouden medailles. lender in de keuken bijhoudt. Goos heeft drie dochters, Kees twee dochters en een zoon en Baukje - die ook ooit naam maak te als schaatsster en zelfs ooit de Alternatieve Elfstedentocht in Fin land won - is moeder van een dochter en een zoon. De kleinkinderen beseffen nog nauwelijks hoe legendarisch hun 'beppe' (Fries voor oma) is, hoe wel de oudste van Goos laatst een foto van haar zag hangen op de Wall of Fame van Thialf Keu len-Deelstra: „Maar er wordt eigen lijk nooit over gesproken." Of het leuk is om oud te worden? „Ik wil niet van iedereen afhanke lijk worden", zegt ze. „Ik kwam wel eens in een bejaardencentrum met veel dementen. Het lijkt me verschrikkelijk zo oud te worden. Mijn verstand is gelukkig nog goed, ik ben alleen fysiek wat min der dan een jaar of vijf geleden." En het schaatsen? „Ik wil volgende week naar het EK, minstens een dag. Is toch belangrijk voor me, ik zit ook nog altijd in de jury van de Ard Schenk-award. Een Elfsteden tocht? Haha, als die komt dan kijk ik die op tv. Veel te koud om bui ten te zijn." a www.bezorgers.nl of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia Atje Keulen-Deelstra was wereldkampioene in 1970,1972,1973 en 1974. Vandaag wordt de Friezin zeventig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33