I »il !l II1 Faunabescherming schiet 2009 PZC 2 Woensdag 31 december 2008 PZC COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T:0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 011&- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. ont vangt een schriftelijke bevestiging. i Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kun nen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteer de partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl TERNEUZEN - Incidenten zijn nooit helemaal uit te sluiten, maar de ho recaondernemers in de Terneuzense Nieuwstraat zijn niet bang voor on geregeldheden tijdens de overgang van 2008 naar 2009. Tijdens de vori ge nieuwjaarsnacht deden zich wat vechtpartijtjes voor bij een disco theek in de Nieuwstraat. Tijdens de raadsvergadering werden de onlus ten toegeschreven aan het kleine aantal etablissementen dat open was. De druk op de cafés die wel open waren, zou daardoor te groot zijn geweest. Voorzitter Wessel Leu- nis van afdeling Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen van Horeca Nederland gelooft daar niet zo in. Zijn zaak in de Nieuwstraat, café De Groote Slock, is vannacht gewoon open. Tot hoe laat weet Leunis nog niet. „De burgemeester heeft geen sluitingstijd afgekondigd, ledereen mag zijn zaak zo lang open houden als hij wil. Dat betekent dat cafés open blijven zo lang er volk is." De hoeveelheid mensen dat op de been is, moet volgens Leunis niet worden overdreven. „De meeste mensen vie ren de jaarwisseling gewoon thuis. Anderen gaan naar besloten feesten in cafés of andere ruimtes. En er zijn mensen die de kroeg induiken." Mochten toch opstootjes ontstaan, dan gelden goede afspraken met de politie, meldt.de horecavoorman. „Muziek uit en licht aan, zo dat di rect te zien is wat er en waar iets aan de hand is." foto Wim Kooyman GOES - De jaarwisseling is een groot feest, maar gaat ook gepaard met veel rotzooi. Vuurwerkresten, kapot glas en nasmeulende vreugdevuren bepalen in de eerste uren van het nieuwe jaar het straatbeeld. Gert Goedegebuure, opzichter wijken van de afdeling ruimte bij de ge meente Goes, mag op nieuwjaars dag vroeg uit de veren om de ergste troep op te ruimen. „We trekken 's ochtends rond zeven uur met drie man, twee veegmachines en een au to met bezem en schop de binnen stad in. Wat je dan aantreft? Nou, nog steeds schaarsgekleed uitgaans publiek dat over straat waggelt. Ze maken je het werk moeilijk door voor de machine te gaan liggen of eraan te gaan hangen. Met name in het centrum ligt veel kapot glas, sommige plekken lijken wel een slagveld. Ik rij daarna met de auto de wijken en dorpen door voor een grove schouw en ruim de ergste troep op. Dingen die niet hinderlijk of direct gevaarlijk zijn laten we lig gen tot de volgende dag. Met z'n drieën zijn we zo'n drie a vier uur bezig." Goedegebuure trekt er al zo'n acht jaar op nieuwjaarsdag op uit. Erg vindt hij dat niet. „Ja, het is een korte nacht, want zelf vier ik ook oud en nieuw. Maar ik vind het wel leuk. Die vuurwerkrommel hoort erbij, maar vernielingen zijn een ander verhaal. Je komt soms prullenbakken tegen die meters zijn weggeblazen." foto Willem Mieras Het nieuwe jaar staat voor de deur. Piskijkers verdringen elkaar om te voorspellen wat 2009 ons brengt. Een ris kant spelletje. Toch durf ik één gokje wel te wagen: het kabinet zal vallen. Door de kredietcrisis hebben Balkenen de en Bos nog even de wind mee, maar als hun hulpmaatrege len het tij niet keren, is het met ze gedaan. En wat dan? Het po litieke veld is versplinterd, nieuwe coalities zijn nauwelijks te smeden. Misschien moeten we het voorbeeld van Barack Oba- ma volgen en een zakenkabinet formeren. Het liefst zonder ie mand uit die oude Haagse kliek. Een eerste kandidaat heeft zich al aangediend. Deze week maakte Jerney Kaagman be kend dat ze voor D66 beschik- -T- 1 r ;i, baar is als bewindsvrouw voor Toch durf ik een gokje CuItuur „Staatssecretaris kan_ wel te wagen: het minister mag ook", aldus De Volkskrant. Een prima keuze. Ik kabinet zal vallen verheug me nu al op de verde ling van de cultuursubsidies. Dat wordt voortaan een openbare zitting op televisie. Komt het Willem Breuker Kollektief een moppie voorspelen, waar na Jerney een vernietigend oordeel velt: „Toedelodoki." Eerder hebben Peter R. de Vries en Richard Krajicek blijk gege ven van hun politieke ambities. Daarmee zijn de ministeries van Justitie en Sport vergeven. Het lijkt me dat Rene Froger de departementen van Economische en Sociale Zaken wel kan combineren. Als iemand weet wat mensen met een krappe beurs bezighoudt, is hij het. Landbouw is natuurlijk voor Yvon Jaspers. Als zij de ontpoldering predikt, breekt elk boe- renverzet. Op Financiën komt Linda de Mol. Die geeft de mil joenen net zo makkelijk weg als Wouter Bos. Rest alleen nog een premier. Ik zat te denken aan Youp van 't Hek. Vanavond gaat hij ons venellen wat er in 2008 allemaal fout is gegaan. Laten we eens kijken hoe hij het er volgend jaar zelf vanaf brengt. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns ERNST JAN ROZENDAAL Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens In hel colofon treft u nadere informatie Stichting wil via de rechter afschot damherten voorkomen. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - Er lopen geen ïooo damherten in de Kop van Schouwen zoals de provincie Zee land zegt, maar slechts 400. Dat zegt stichting Faunabescherming. De stichting baseert zich op een krantenartikel waarin een mede werker van Staatsbosbeheer dit zegt en op 'andere personen die het gebied goed kennen'. Wie die personen zijn bleef echter ondui delijk. Gisteren diende het kortgeding dat Faunabescherming had aange spannen om te voorkomen dat vanaf 2 januari 269 damherten ge schoten worden in de Kop van Schouwen. Faunabescherming is daar faliekant tegen en vecht de vergunning die daarvoor is afgege ven aan. Volgens de stichting wordt op grond daarvan de helft van de populatie gedood omdat de getallen die de provincie Zeeland noemt (ongeveer 1000 herten in het gebied) niet kloppen. Om de rechter te overtuigen van het eigen gelijk haalde de in Am sterdam gevestigde stichting de si tuatie aan in de Amsterdamse Wa terleidingduinen. Ook daar lopen damherten. Volgens de stichting worden de herten daar wél op een juiste manier geteld (vanuit een au to) en in de Kop van Schouwen niet omdat daar te voet wordt gere-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2