Waar moet je zijn voor de nieuwjaarsduik? Tien procent meer gewonden in het verkeer <s> Finance Manager nemag Of/'" Kerncentrale draait op vol vermogen Ijsbaan lek door draineerbuizen Michael Page PZC Woensdag 31 december 2008 31 door Joeri Wisse Waar kan je morgen vrijwillig het ijskoude water in rennen? Op acht plaatsen aan de Zeeuwse kust en op de Grote Markt in Goes en Middelburg. De laatste twee zijn geen echte duiken. In Goes kun je jezelf 's nachts in een bak water onderdompelen, in Middel burg mag je in je zwembroek de ijsbaan op. En welke is de leukste? Dat is moeilijk te zeggen. De groot ste nieuwjaarsduik van de provin cie is die in Westenschouwen. Vo rig jaar stonden zo'n vierhonderd vrijwilligers op het strand. 'Dui kers' in Domburg, Kortgene en Vlissingen worden uitgenodigd om in feestelijk kostuum het wa ter in te gaan. Bij de nieuwjaars duik van Delta-Natuur is het juist de bedoeling om 'blootgewoon' zonder kleren een duik te nemen. Hoe overleef je zo'n duik? Alom wordt geadviseerd om eerst goed bij jezelf te rade te gaan. Is je hart in orde en ben je in goede conditie, dan kun je de duik wa gen. Sommige mensen zweren bij een,dikke laag vaseline alvorens het water in te duiken. Zorg in elk geval dat je je na de duik meteen goed afdroogt. Vervolgens snel dro ge, warme kleren aan. Vergeet niet je hoofd en voeten warm te hou den. Een lekkere muts en dikke sokken dus. Een warme drank als chocolademelk of snert is ook een aanrader. Op verschillende locaties zijn experts aanwezig om koukleu men bij te staan. Is het slim om eerst een borrel of glühwein te drinken? Nee. Volgens artsen is alcohol slecht als je het koud hebt. Van binnen krijg je er weliswaar een warm gevoel van, maar alcohol zorgt er voor dat je bloedvaten extra open staan. Daardoor koelt het lichaam dus juist af Wordt het eigenlijk een beetje mooi zwemweer? Redelijk. De verwachting is dat de wind matig is, kracht twee. Met een beetje geluk schijnt de zon. Die twee factoren zorgen voor een hogere gevoelstemperatuur dan de werkelijke temperatuur (+3 Locaties nieuwjaarsduiken in Zeeland Op diverse plaatsen in Zeeland worden nieuwjaarsduiken gehouden. Variërend van gekostumeerd tot bloot. Zelfs schaatsen in zwemkledij behoort tot de mogelijkheden. 0 Kortgene 13.00 uur strandje camping De Paardekreek Goes nieuwjaarsnacht bassin Grote Markt ^^Westenschouwen 14.30 uur strandopgang De Rotonde Vlissingen Breskens Retranchement 12.00 uur paviljoen De Zeemeeuw 14.00 uur Badstrand 12.00 uur paviljoen 't Halve Maentje 14.00 uur paviljoen Noordduine 11.30 uur strandje Oesterdam Domburg Tholen 0 Vrouwenpolder 14.00 uur naaktstrand paviljoen Sunrise Middelburg 11.00-22.00 uur ijsbaan Markt PZC Willem Adriaansens Stijging aantal doden in Zeeuws-Vlaanderen en op Zuid-Beveland. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Dit jaar was het aan tal mensen dat ernstig gewond raakte in het Zeeuwse verkeer gro ter dan het in jaren is geweest. Het aantal mensen dat na een ongeval naar het ziekenhuis moest, is tien procent hoger dan een jaar eerder. Tot gisteren vielen er bovendien 31 doden in het verkeer in Zeeland. Dat zijn er elf meer dan een jaar BORSSELE - De kerncentrale in Borssele produceert meer energie dan ooit tevoren. Dat komt door de vier nieuwe turbines, die effi ciënter draaien en door andere maatregelen om het rendement te verbeteren. Toen centrale werd ge bouwd, produceerde hij 450 mega watt, nu is dat 492 megawatt. Het verschil is voldoende om 14.000 huishoudens van elektriciteit te KERKWERVE - Waar jongeren in bijna elke kern op Schouwen-Dui- veland terecht kunnen op een ijs baan, moeten die uit Rerkwerve uitwijken naar elders. De baan is amper nog onder water te zetten. Dat komt doordat de gemeente Schouwen-Duiveland er draineer buizen onder legde voor een mo biele skatebaan. De plaatselijke ijsclub heeft daarom besloten zich zelf maar op te heffen. eerder. In 2006 vielen er 39 doden, in 2005 23. „Tot vorig jaar daalde het aantal ziekenhuisgewonden", zegt Henk Rhebergen, medewerker van het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland (ROVZ). „Dat het dit jaar stijgt, is zorgelijk en opval lend. Het aantal doden schommelt in Zeeland altijd rond de 28. Dat kan, zonder te zeggen dat het de verkeerde kant op gaat, dat heeft met statistiek te maken." Opvallend is dat de stijging van het aantal verkeersdoden helemaal voor rekening komt van Zuid-Be veland en Zeeuws-Vlaanderen. In Zuid-Beveland steeg het aantal ver keersdoden in 2008 van vier naar elf, in Zeeuws-Vlaanderen van zes naar elf. Op Schouwen-Duiveland en op Noord-Beveland zijn de afge lopen twee jaar geen mensen ver ongelukt. Ongeveer de helft van de ongeval len waarbij doden vallen is eenzij- Het aantal mensen dat ernstig ge- wond raakte in het Zeeuwse ver keer is in jaren niet zo groot ge weest. In 2008 vielen er 31 do den in het verkeer. dig: er is één voertuig bij betrok ken. Te hard rijden speelt bij een groot aantal van die ongelukken een rol, zegt Rhebergen. „Snelheid is van invloed op het ontstaan van die ongevallen, maar ook op de af loop: de klap komt harder aan. Als iedereen zich aan de snelheid houdt, scheelt dat vijfentwintig tot dertig procent slachtoffers. Daar valt dus nog veel mee te win nen." Om mensen te dwingen langza mer te rijden, zijn hardere maatre gelen nodig, vindt Rhebergen: een snelheidsbegrenzer verplicht stel len bijvoorbeeld, voor mensen die regelmatig te hard rijden. „Verzeke raars zouden dat kunnen eisen." Uit cijfers van het ROVZ blijkt dat een groot aantal mensen stelselma tig te hard rijdt. Vooral op wegen met een maximumsnelheid van zestig en tachtig kilometer per uur houden mensen zich niet aan de snelheid. Driekwart van de men sen- rijdt te hard op zestig kilome terwegen, Bijna veertig procent rijdt te hard op tachtig kilometer wegen. Op wegen waar je honderd mag, rijdt bijna twintig procent van de weggebruikers te hard. Nemag B.V. ontwerpt en bouwt grote grijpers (met een inhoud tot 60 m3 en 38 ton eigen gewicht) voor de overslag van bulkgoederen. Sinds de oprichting van het familiebedrijf in 1924 heeft dit technisch productiebedrijf een range van grijpers en aanverwante bijzondere producten ontwikkeld gericht op het verhogen van de efficiency bij het lossen van buikmateriaal en het verlagen van de kosten per overgeslagen ton lading. De grijpers worden op klantenspecificatie ontworpen en gebouwd op de productielocatie in Zierikzee en wereldwijd geëxporteerd naar toonaangevende bedrijven uit de buikoverslag industrie. Het bedrijf heeft 40 medewerkers in dienst. De Finance Manager draagt de eindverantwoordelijkheid voor de .financiële administratie van de werkmaatschappij en diverse (privé) holdings. De functionaris heeft de rol van controller en ondersteunt de General Manager met personeelszaken. Zierikzee Ambitieuze professional, lid MT Taken-en verantwoordelijkheden: Verzorgen van de financiële maand- en (geconsolideerde) jaarrapportages Opstellen, bewaken en analyseren van budgetten, rolling forecast en projectresultaten Verantwoordelijk voor de optimalisatie van de administratieve bedrijfsprocessen Bijdrage leveren aan groeistrategie en investeringsvraagstukken Leidinggeven aan een team van twee medewerkers van de administratie Invulling geven aan het HRM beleid en uitvoeren van persóneelstaken Profiel van de geschikte kandidaat: Afgeronde bedrijfseconomische opleiding op hbo-niveau Minimaal drie jaar relevante werkervaring Ervaring met een (internationaal) opererend productiebedrijf is een pre Uitgebreide kennis van geautomatiseerde informatiesystemen Loyaal, discreet, nuchter, proactief met hands-on mentaliteit Mensgericht en participerend leiderschap Goede beheersing van de Nederlandse en Engelse taal Wij verzoeken u vriendelijk uw cv via onze website in te sturen. U kunt de vacature vinden op basis van het referentienummer 140589. Uw sollicitatie wordt behandeld door Ruud van den Nieuwenhof te Breda. Een referentieonderzoek is onderdeel van onze procedure. Specialist in Finance Recruitment 166 kantoren in 28 landen www.michaelpage.nl L ^^BmsmSBBtBSBSSBSBSr^ SB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27