Hederlandtt tón gobest.nl -ssr 0900-1915 449.-: 399- 349.- ...en elke da? kam op een Batavui fiets! 3 PZC Woensdag 31 december 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (brieven max. 150 woorden) Kruidenmiddelen Iii februari 2004 berichtte ik aan de VWA dat er met het 'kruiden- middel' LibidFit iets loos was. De kruiden konden de werking niet verklaren, dus werd er verwacht dat er Viagra of zo in zat. Het was dus een analoog; ze hadden een paar atoompjes verwisseld had den. Dat was een van de eersten; er zijn nu een stuk of dertig analogen en het aantal merknamen is absoluut niet meer bij te houden. Kruiden middelen gaan eerst naar de VWA en als het RIVM er dan medicij nen in vindt dan pas wordt het een zaak voor de Inspectie. Die heeft zegge en schrijve één man voor alle illegale mediciijnen. En de regering wil nog verder bezuini gen op de Inspectie (maar ook op de VWA en het RIVM) (PZc, 23-12). Dat is slecht voor de volksgezond heid. De natuurlijke Chinese krui denmiddelen zijn lang niet altijd veilig. Men gebruikt nog altijd de al sinds 2001 verbodene Aristolo- chia soorten die nog erger kanker verwekkend zijn dan tabak. De Aristolochia zorgde ervoor dat 100 Belgische vrouwen hun nieren ver loren, 30 kregen kanker van de blaas en 9 zijn er gestorven. Maar in LibidFit zat ook nog een kruid He-shou-wu (Polygonum multiflo- rum, Veelbloemige duizend knoop) dat de lever aantast. Marie P. Prins Rijnstraat 20, Oost-Souburg Digitale TV Een korte mededeling met weer grote gevolgen - 'Publieke omroep schrapt vijf van de zeventien digi tale themazenders' (24-12). Ook als muziekliefhebber voor digitale ontvangst gekozen met o.m. het aanbod van 3voori2 On Stage en Central waarin opgenomen nieu we en experimentele bands, Low lands, Pinkpop en andere festi vals? Genieten op elk moment van de dag of de nacht. Het is al weer voorbij! De Nederlandse Publieke Omroep perst ons dieper in het kórset van de middelmatigheid. De belofte het aanbod van de reste rende 12 zenders te versterken met een deel van het vervallen zender aanbod zal zeker niet deze muziek programma's betreffen. Of alleen in het nachtelijk uur als werkend Nederland slaapt. Wij mogen ons weer tegoed doen aan de poenige clips en rampe- tampende meer van hetzelfde mu ziek op MTV en TMF. Alvast be dankt!!! Leon Riekwell Vrijdomweg 18, Vlissingen Bouwketen Bressiaanders boos over verstoring uitzicht door bouwketen (PZC 24-12). Aannemer en gemeente zijn niet over één nacht ijs gegaan volgens de woordvoerster van de gemeente Sluis en hebben dorps raad en buurtbewoners in het over leg betrokken. Ik ben bij dat overleg aanwezig ge weest en daar is enkel maar over werkzaamheden gesproken zoals, wat er gefaseerd uitgevoerd wordt, hoe en op welk moment maar niet over het volplaatsen met direc tieketen van het groentje en zeker niet over het plaatsen van die ke ten pal voor de woningen wat een schandalige vertoning is. Elke sug gestie is direct de kop ingedrukt. Dit alles gaat tot juni a.s. duren dus de wereld zal voor de bewo ners klein zijn. Conclusie de ver antwoordelijke bestuurders heb ben geen enkel luisterend oor voor de bewoners, de eigen ik gaat im mers voor alles. Dat is juist het grote probleem in de gemeente Sluis, erg jammer maar ga zo voort. J. Steijaert Weijkmanlaan 17, Breskens Israël 2 Israël is weer op oorlogspad. Alom wordt weer de suggestie gewekt dat de Palestijnen zonder aanlei ding ineens raketten op Israël afvu ren. De context van het conflict is weer achter de horizon verdwe nen. Verzwegen wordt het feit dat Is raël tijdens het bestand doorging met de terreur tegen de Palestijnse burgerbevolking. Alles in de we reld is het product van oorzaak en gevolg, maar dat weigeren de mas samedia te accepteren zodra het Is raël betreft. In Met het oog op morgen hoorde ik vorige week San- der van Hoorn op de radio zeggen dat Israël tijdens de door Harnas gehouden wapenstilstand Gaza et telijke keren is binnengevallen. In formatie van Astrid Essed: Op 4-11,16-11 en 2-12 hebben tenmin ste 3 Israëlische lucht- grondaanval- len op Gaza plaatsgehad, waarbij zeker 20 Palestijnen het leven ver loren. De bedoeling was uiteraard dat er teruggeschoten werd. Wat dus ge beurde. C. van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Kunststad Vlissingen is de 2e kunststad van Nederland, zo meldt de PZC (11-12). Waar is naar gekeken om tot dit oordeel te komen? De roes tige palen voor de Zeevaartschool? De vele graffiti? Het vuil en de kauwgum in de verpauperde stra ten? De carnavalsatractie op het Stadhuisplein? Hoe serieus moet deze klassering van Vlissingemgenomen worden, temeer nu er onder de vlag van Kunst in de lege etalages van de Fonteine een verzameling afval wordt geëxposeerd.Waarschijnlijk begrijp ik deze kunst niet en vind het niet meer dan een stort van spuitbussen, olievaten, plastic fles sen en een pot worsten. Wat een aanfluiting! En dit zou winkelend publiek moe ten trekken? Te hopen valt dat met het Bellamypark het niet de zelfde kant opgaat. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Botte bijl In de PZC van 15-12-2008 las ik 'Maar met de botte bijl hakken is onze stijl niet'. Het ging over het optreden van de Kapelse BOA's (bijzondere opsporingsambtena ren). Opvallend was hun sociale opstelling. Vijf dagen later las ik in dezelfde krant dat een jongeman een bekeu ring ontving van 60 euro. Hij was met vrienden aan het vissen in de Goese Veste en werd geconfron teerd met de discipelen van 'vrou we justitia'. „Of de heren wel een visvergunning hadden", nou die hadden ze allemaal. Alleen het zgn. visboekje, dat volgens de wet onderdeel uitmaakt van deze ver gunning, kon één jongeman niet tonen en deze werd vervolgens op de bon geslingerd. Dhr. Baaijens kreeg hierdoor enkele 'driftjes van hen'. Ik bewonder zijn gematigde reactie, waarschijnlijk had ik zelf, en menig ander, iets temperament voller gereageerd. Zou het niet eens tijd worden om de competen tie van deze 'rechtshandhavers' te testen om deze belachelijke situa ties tot een einde te maken of blij ven we volhouden dat onze bijlen niet bot zijn? Gelukkig hebben de ze jongelui nog niet besloten om hun visuitrusting in te ruilen voor (illegaal) vuurwerk. Zoals Knier het jaren geleden al zei in Op hoop van zegen, 'de vis wordt duur betaald'. P. Zijlstra Golda Meirstraat 25, Goes Jachtincidenten Ook in Zeeland is er een regionaal milieuteam (rmt) dat jachtinciden ten onderzoekt (PZC 22-12). Einde lijk maken ze zich bekend aan het publiek. Het is alleen zo dat zij, rmt, in dit bericht precies doet waar zij de Partij voor de Dieren van beschuldigt, onwaarheden. Ze schrijven in dit bericht dat wij heb ben gezegd dat het rmt geen jacht incidenten onderzoekt en ook geen registratie bijhoudt terwijl zij weten dat wij dit niet hebben ge zegd. Van de politie zou je toch niet mo gen verwachten dat zij onwaarhe den rondbazuint want zij spreken juist anderen daarop aan. We zijn echter wel blij dat ze nu eindelijk eens de publiciteit hebben gezocht alleen jammer dat ze er niet bij ver teld hebben dat ze via het gewone politie telefoonnummer 0900-8844 bereikbaar zijn en dat je dan kunt vragen om doorver bonden te worden met het rmt. Het is wel de bedoeling dat poten tiële melders weten waar ze moe ten zijn. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Ziekenhuizen Gelezen, de paginagrote adverten tie om de Zeeuwse bevolking ach ter de plannen van de directies van de ziekenhuizen te krijgen. Na tuurlijk willen we de beste zorg. Samenwerken en specialisme ver delen over de ziekenhuizen is pri ma om zorg optimaal te houden. Zij moeten echter niet de illusie wekken dat we straks niet meer buiten de provincie moeten voor specialistische behandelingen. Trouwens, wat is hierop tegen? Zorg voor een goede basiszorg. Sa menwerken prachtig, maar waar om het Ziekenhuis in Vlissingen sluiten om een paar kilometer ver der een nieuw ziekenhuis te bou wen. Pure kapitaalsvernietiging. Was er niet een tekort van 7 miljoen? De directies drukken natuurlijk hun plannen door. Wat doet de politiek? En met na me de Vlissingse? Niets, die bekommert zich niet om de werkgelegenheid en de spinoff voor Vlissingen. Die ont wikkelen verder door, voor leeg stand in ambitieuze nieuwbouw- plannen. Begrijpen ze het dan niet, geen werkgelegenheid, geen inwoners, geen winkels. Willem Willemse Boul. Evertsen 248, Vlissingen Voor zomer 2009 vind je onze KidsWorld hotels in Turkije, Griekenland, Spanje, Portugal, Bulgarije, Tunesië en Egypte. •All-lnclusive, waterpark, 9 zwembaden Familiesuites, hotelfilm, aan strand Vertrek 25 april - 24 oktober KidsWorld Aqua FantasyTurkije KidsWorld Aqua Land Griekenland Corfu KidsWorld Victoria Elenite"" Bulgarije 100% GoBest Prijsgarantie. Altijd de laagste prijs. Elders je vakantie goedkoper? Dan betaal je dezelfde prijs en ontvang je van ons het verschil er bovenop. Gratis GoBest kado. Bij boeking van uw vakantie ontvang je een gratis luxe parfum en een 20% kortingsbon voor Lancaster zonproducten bij Pour Vous. Kijk op gobest.nl voor de juiste prijs van uw vertrekdatum. Prijzen zijn [nel. retourvlucht, luchthavenbelasting, vliegtax, accommodatie,transfer en reisleiding- service Alle prijzen zijn per persoon o.b.v.Z personen Wijzigingen, zet- en/of druk fouten voorbehouden.Bij annulering van de vakantie vervalt het recht op de prijs NIEUW! Gratis zwemlessen voor kids GoBest heeft wel een heel speciale actie in januari; we geven iedere dag een Batavus kinderfiets weg! Het enige dat je hoeft te doen, is nü een KidsWorld hotel voor deze zomer boeken. Als je wint, kun je boven dien zelf je favoriete kinderfiets kiezen uit verschillende modellen. Elke dag maken we op gobest.nl de dag winnaars bekend. De actie loopt van 1 tot en met 31 januari.* All-lnclusive, waterpark, zwembad Familiekamers, hotelfilm, Service Center Vertrek 25 april - 24 oktober 8 dagen al vanaf All-lnclusive, waterpark, nabij strand 8 dagen al vanaf Familiekamers, hotelfilm, Service Center OCQ Vertrek 26 april - 24 oktober wOwiTp 8 dagen al vanaf All-lnclusive, familiekamers, aan strand 2 zwembaden, diverse glijbanen Vertrek 1 april - 24 oktober All-lnclusive, waterpark, aan strand Famiiiesuites, zwembaden, hotelfilm Vertrek 11 mei -1 oktober i dagen al vanaf 8 dagen al vanaf 349.^ Een betere vakantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11